Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért más, ha a nő üt férfit?

Miért más, ha a nő üt férfit?

Figyelt kérdés
Sosem hallok olyat, hogy a pasi elhagyta a nőt, mert a nő felpofozta, megütötte. Ha a pasi egy pofont le ad, akkor már szörnyeteg, el kell válni..mert a férfi erősebb és semmi joga a gyengébb nemet bántani. Miért van ez? Nektek mi a véleményetek?

2016. aug. 31. 10:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%

Egyrészt a fizikai különbségek miatt. Egy átlagférfi azért valamivel erősebb, mint egy átlagnő, úgyhogy súlyosabb sérüléseket is okozhat. Szóval nincsenek egy súlycsoportban. Ezt ugye azonos neműek esetében sem gondolja korrekt dolognak senki. Bár van kivétel is, amikor a férfi van százhatvanöt centi és ötvenöt kiló, a nő meg százhúsz kilós, kétméteres, de abban az esetben szerintem nem is elnézőek az emberek, ha a nő bántja a férfit.

Másrészt meg más okból durvul egy átlag nő egy átlag esetben, mint egy férfi. A legtöbb esetben dühből és kétségbeesésből ütnek, ami nem valami érett viselkedés, de még mindig előbb elnézik, mint ha erőfitogtatásból, dominancia kifejezésének szándékával tennék ugyanezt, ami viszont inkább a férfiak sajátja. Kivétel persze itt is akad. Például az unokahúgom ilyen, rendszeresen bántja a párját, akit emiatt nagyon sajnálok.

2016. aug. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%

Ha egy nő megver egy férfit, az nem más. Hallottam már ilyenről.

De általában a férfi erősebb, ezért ez lehetetlen.

Pl. az én párom kb. kétszer akkora, mint én. Volt, hogy ő kérte, hogy poénból üssem meg, mert ő úgysem fogja érezni. Kipróbáltuk és tényleg nem érezte. :)

De ha mondjuk ő, a kétszer akkor kezével meglegyintene engem, tuti eldőlnék.

2016. aug. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
37%

Nekem az a véleményem, hogy a verekedés nemtől függetlenül ugyan olyan nagy baromság, viszont a kérdésedre kitérve, a nők egyrészt nagy átlagban kisebb termetűek, kevesebb izomzattal, és gyengébb ütőerővel rendelkeznek mint egy férfi. Egy egészséges normál testalkatú férfi fizikai ereje jóval meghaladja egy átlagos testalkatú nő fizikai erejét. Tehát fizikai erőnlétben sokkal nagyobb előnye van a nővel szemben. Viszont a nők pont emiatt nem szokta felpofozni a férfit, inkább karmolást, üvöltözést, lágy részi támadást alkalmaznak, mert az alap fizikai erejük nem biztos, hogy ellen tud állni a férfi erőkifejtésének.


Én volt, hogy a páromat poénból megütöttem, az eredmény az lett, hogy nekem 2 percig fájt a kezem, neki meg másnap érzékeny volt a terület ahol ütöttem. :D


Tehát alapvetően azért nézik rosszabb szemmel, hogy egy férfi üt meg egy nőt, mert az alap fizikai ereje, és állóképessége nagyobb. De a nőket se kell félteni. Ahogy fent említettem, mi nem csak, hogy máshogy harcolunk úgymond, de én speciel volt, hogy össze akartam verekedni az apámmal [a történet szempontjából lényegtelen miért] és a párom aki 2x nagyobb nálam alig bírt visszafogni. Utólag kiderült, hogy le is kevert nekem egy pofont, hogy nyugodjak le, de annyira el volt az agyam szállva, hogy erre mái napig abszolút nem emlékszem. :D Szóval, a nőkben is van erő bőven.


De a végkövetkeztetés számomra az, hogy senki ne üssön meg senkit, ha lehet, és nem muszáj. Na persze, nőként mondom, ha van olyan eset, hogy a nő konkrétan kiprovokálja az ütést, ott én nem hibáztatnám a férfit. Hiába nő, a nő, a férfiaknak is vannak tűréshatárai, és sajnos ezt a kis emancipációs szakadékot sok ringyó ki is használja.

2016. aug. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban mas, hogy egy ferfi szegyellne ezt bevallani. De ha egy kapcsolatban a kommunikacio olyan szinten nem mukodik hogy fizikailag kell kifejezni az erzeseket barmelyik fel reszerol is, akkor azt a kapcsolatot be kell fejezni.
2016. aug. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
71%
Itt nem arról van szó, hogy ki üt erősebben, hanem maga a tett. Teljesen mindegy, hogy a férfi mennyivel erősebb. Egy kapcsolatban nem ütjük meg a másikat, még dühből sem.Ugyan olyan bűn, ha nő üt meg férfit. Nem kell itt félremagyarázni, hogy dühből ütött. És? Az már megbocsájtható? Sőt! Hallottam (ismerek) olyan nőt, aki a viselkedésével egyszerűen kiprovokálja, hogy megüssék. Van ilyen.Vannak olyan viselkedéskultúrával rendelkező nők, akiket egyszerűen nem lehet elviselni és annyira fölb@ssza az embert, hogy még annak is elindul a keze, akinek egyébként nem. Az sem megoldás persze, de azt jobban meg tudom érteni.
2016. aug. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

szerintem nem nagy különbség van aközött,hogy ki üt meg kit. mindkét eset ugyanolyan érthetetlen számomra. semmire nem megoldás az erőszak. le kell ülni, megbeszélni mi a gond. ha nem működik,hagyni egymást és más utakra menni. nem megoldás az erőszak.

ha a férfi bántja a nőt, azt azért szokták súlyosabbnak venni,mert a férfiak általában nagyobbak és erősebbek a nőknél. és ezzel mondhatni visszaélnek, ha kezet emelnek a nőre.

ha a nő bántja a férfit,azt nem szokták komolyan venni, általában a pasi sem meri elmondani senkinek,mert elég ciki neki. de szerintem ugyanolyan undorító dolog mindkét eset.

2016. aug. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
10%

Mai helyzet az, ha megemeled a hangod férfiként, vagy olyat mondasz a nőnek ami nem tetszik neki, nem hogy megütni, akkor minden esetben te maradsz alul és te leszel elkönyvelve mint szemétláda bunkó érzéketlen tapló állat.

Hát ezért van ennyi nőies érzékies pipogya férfi, mert másképp nem lehet nőre hatni mert szegény nő lelke sérül.. És erre jöjjön még már az egyenjogúság ugye.. Tiszta nevetség. 2 szabályod van amit nőkkel tehetsz, Vagy behódolsz nekik elviselve hogy ők bármit mondhatnak rád és neked azt kell tenned amit ők,

Vagy maradsz férfi és kiállsz dolgokért, és nem érdekel hogy jaj szegény nő lelke összetörik önsajnálatból vigasztaljuk ápoljuk meg.. Bár ez utobbi 1:1000hez hogy ilyen nőt találsz aki ezt megérti, felfogja hogy ember vagy nem kutya, és neked is lehetnek elvárásaid.

2016. aug. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
6%
Ja és itt nem egyenjogúsággal kell hadakozni, hanem inkább egy huzamosabb, tartós időszak nőket jobban meg nevelni, ránevelni, fegyelmezni, vagy nem eleget tenni nekik minden körülmények között, aztán rájönnek hogy ez már nem működik, majd széplassan elgondolkodnak mit akarnak. De most tényleg, megvan mindenük, kényelmet halmoznak a popsiuk alá,azér hogy nekik jó legyen, megvan minden földi jó, és akkor még legyen már egyenjogúság.. Kész röhej! Nem egyenjogúság kell hanem talán visszább kéne venni mindenből. Ez olyan dolog hogy a garázsba van 5 luxus autó ferrari, mustang, porsche, bmw, audi, Ezeket használom, de egy időután már unalmassá vállik így azon hisztizek hogy nekem más jobb kell, igen ám csak még a gyártok sem tartanak ott hogy jobb szériát adjanak, ezért kicsapom a világfájdalmat önsajnálkozom hogy nekem milyen szar.. Lelehet pontozni.
2016. aug. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
26%
Elég csak megnézni itt az oldalon a népet, egy ilyen választ meglátnak hogy szóbakerül a nő, akkor már a válaszoló nőgyülölő lesz és egyből tiltsuk nyomjuk el..
2016. aug. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk a szegedi Radnótiban az irodalomtanárunk mondta órán, hogy híres költőnket, József Attilát is terrorizálta, megüthette a nála sokkal erősebb, fizikai munkát végző élettársa.:


"Márton Márta művészettörténészt az íróhéten, Lillafüreden ismerte meg a költő, ez az ismeretség ihlette Óda című versét is. Miután a vers Szántó Judit tudomására jutott, a kilátástalan anyagi helyzetük mellett ez is oka volt annak, hogy méreggel öngyilkosságot kísérelt meg. Miután a béke helyreállt, a költő a Korong utca 6. sz. alatti házba költözött élettársával." forrás: [link]


Nem szeretem Csernus Imrét és ne is említsük egy lapon a nagy költővel, de az ő volt második feleségéről is ezt olvashattuk, aztán vagy igaz, vagy nem.: "Csernus Imrét megkéselte a felesége" forrás: [link]


Természetesen egyik férfiú sem egyszerű jellem.


Éppen ezért férfiként a nálunk magasabb, nehezebb (és esetleg erősebb) nőkkel, csak óvatosan!


ui.: A férfi nem üt vissza, ez így alakult ki és így is van rendjén, azért extrém esetekben az ember nyilván megvédené magát, vagy legalábbis megpróbálná, legalább futással, mivel ma csomó izompacsirta hölgy sétálgat az utcákon... Aztán ezek a bántalmazások előbb-utóbb rendőrségi üggyé is fajulhatnak szerintem. Egyszóval, hagyni és tűrni nem szabad én azt mondom, van törvényes megoldás!

2016. aug. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!