Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan nyomjam el ezt a...

Hogyan nyomjam el ezt a merhetetlen mennyiségű irigységet ami bennem van?

Figyelt kérdés

Más szebb,okosabb,jobb,boldogabb,értékesebb,sikeresebb,gazdagabb,stb.. Mindig mindenki jobb mint en.

En semmire sem vagyok jo, es semmi sem érdekel.

20L



2016. szept. 1. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem feltétlen irigység, ez kisebbségi komplexus. Az emberek képesek hisztizni, amiért nem kapnak meg valamit (pl egy új állás, autó), mint a gyerekek a cukorka boltban, de kérdem én, miért kell mindennek úgy történnie, ahogyan mi akarjuk? Azt akarom, hogy holnap essen az eső pontban 13 órakkor, többmint valószínű, hogy nem fog (mivel amúgyis jó időt mondanak). Kicsit gondolkozz el ezen!
2016. szept. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alkoss valamit, kezdj bele egy hobbiba, keress munkát, tanulj, csinálj valamit amitől úgy érzed, hogy haladást érsz el.
2016. szept. 2. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem elég a tanulás és a küzdés, mert a habitusodból feltételezem (ezen rövid kérdésből kiindulva), hogy ha sikeresebb/csinosabb lennél, akkor is egy másik embert meglátva azon rágódnál, hogy ő így is miért szebb/jobb/gazdagabb. Tudom, xar érzés, én is ilyen vagyok, tudom magamról, hogy amíg nem érek el egy eszményi szintet (+180 centis latin macsó kinézet, milliós fizetés, 40 milkás autó, drága lakás, csinos barátnő), addig én is tele leszek komplexusokkal/gátlásokkal/irigységgel. Természetesen ez sosem fog változni, mert már az első "célkitűzés" (+180-as magasság) is egy elérhetetlen dolog, szóval ilyenkor azzal nyugtatom magamat (ezt javaslom neked is), hogy ez van/ezt adta az élet/rossz helyre születtem/még csak a genetikai napi nyereményt sem sikerült elvinnem stb. És ilyenkor egy laza önsajnálat/öngyalázás után visszacsöppenek a valóságba és csendben végzem tovább a dolgaimat (vagyis inkább folytatom a küzdést).
2016. szept. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy Senkinek Sem úgy jön létre a személyisége, hogy egy bárányfelhőn üldögélve rákattint a legjobbra valami instant "személyiség-automatán". Meg hogy csupán álmodozni, ábrándképekből táplálkozni egyáltalán nem jó dolog.

Vannak emberek, akikre nem kell irigykednek, és akikre kellene, azoknak biztos nem úgy alakult az élete, hogy csak az ölükbe pottyant, hanem tenni is képesek voltak érte. Az irigységnek itt semmi értelme, főleg ha az irigy ember olyan dolgokat kíván, ami nem érdemes ő számára.


Pl. Én a környezetem viszonylatában kellően jónak tartom magam sok szempontból, annak kivételével, hogy ritkán vagyok boldog, vagy kiegyensúlyozott, inkább zavaros hangulatú.

Nem irigylem azokat, akik ilyen oldalról jobbak, hisz látom, amikor könnyedebben kezelnek helyzeteket (mint én), nem idegeskednek mindenen, és ezért inkább csodálom is azt, aki ilyen.

2016. szept. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2016. szept. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!