Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sznob vagyok? Az osztálytársai...

Sznob vagyok? Az osztálytársaim fele kocka, a másik fele meg kondimániás. Ha engem egyik dolog sem túlzottan foglalkoztat és inkább a film (művészet), illetve a könyvek érdekelnek és ezekről beszélgetek szívesen, akkor én sznob vagyok?

Figyelt kérdés
Ezen kívül félig-meddig antiszoc vagyok, és kerülöm a nagy társaságot.19/f

2016. szept. 2. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ezt hívják egyéniségnek.
2016. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

inkabb olyan vagy mint azok a fiatal meleg olasz muveszek.. aki igazabol semmit se ertek el meg jatszak az ehezo meg nem ertett martirt


Nem vagy a sznob, a sznobsag nem itt kezdodik de meg cask a szo jelentesevel sem vagy tisztaban


keson ero kamasz vagy inkabb azt mondanam aki nem tud mit kezdeni magaval

2016. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"A sznob angol eredetű szó, melyet hagyományosan William Makepeace Thackeray-nek tulajdonítanak, aki a Book of Snobs (A sznobok könyve) című írásában használta először a negatív kifejezést. Eredetileg a „sine nobilitate” azaz „nemességgel nem rendelkező” kifejezés volt a „sznob” szó alapja. Tehát átvitt értelemben az olyan embereket illetnek e szóval, akik ugyan nem „nemesek” vagy tagjai valamely elit körnek, de mégis rájuk jellemző attitűd felvételével olyannak akarnak tűnni, mintha oda tartoznának.


Azonban a sznobságot valaki magára is öltheti, mintegy beleélve magát abba, hogy ő is egy bizonyos csoportba tartozik. Ez a fajta sznob ember olyan stílusjegyeket, világnézetet, életstílust vesz fel, ahova valójában még nem tartozik, és talán soha nem is fog. Ilyen az álintellektuális, vagy az álgazdag ember."


wikipédia.


Te fényévekre vagy a sznobságtól.

2016. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A sznob jelzőnek semmi köze ehhez. Nem vagy sznob. Egyszerűen csak egy harmadik csoport. Vannak a kondisok, a kockák és vannak a könyvmolyok. Nincs ezzel baj, ki ilyen, ki olyan.
2016. szept. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem "antiszoc" vagy, hanem introvertált. Olvass utána. És nem vagy sznob, csak olyan dolgok érdekelnek, ami, sajnos, manapság egyre kevesebb embert. Én mióta olvasni tudok, könyvtárba járok. Mikor ez itt-ott szóba kerül, úgy néznek rám, mintha valami perverz dolgot művelnék :)
2016. szept. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem haladj az utadon- és ne törődj az ilyen sekélyes véleményekkel, "hogy meleg, hogy sznob" vagy más lehúzó -valójában valahol IRIGY -beszólásokkal.

Ajánlhatok egy kisregényt? Thomas Mann Tonio Kröger. Utána jobban érted, hogy bár úgy tűnik elrohan az élet, meg kiközösítenek, de egyszer megérted, hogy ez csak illuzórikus.

Azután valami fontos: idővel egyre mélyebbre fogsz jutni a megismerésben - de ehhez valamilyen kifejezésformát is gyakorolni kell.(!!!!)

Ez le szokott maradni a sok tanulnivaló mellett. Írni, rajzolni, festeni, faragni, énekleni, táncolni, zenélni, színjátszani - valami, amivel kifejezni tudod a megismertet világot.


Ennek egyensúlyban kell lenni, mint a belégzésnek-kilégzésnek.


"Ekkor, a megismerés kínjával és gőgjével együtt, rátört a magányosság, mert az ártalmatlanok, a vidáman tompult agyúak körében nem tűrték meg őt, azokat megzavarta a homlokán világító bélyeg. De mind jobban és jobban megédesedett benne a szó és a forma gyönyöre, mert amint mondani szokta (és már fel is jegyezte magának), a lélek megismerése egymagában menthetetlenül mélabússá tenne minket, ha a kifejezés öröme fel nem vidítana..."

(Thomas Mann/ Tonio Kröger)

2016. szept. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves második kommentelő: Biztos, hogy én vagyok a későn érő és nem a többiek? Mellesleg nem gondolom, hogy meleg festőkhöz kéne hasonlítani a más féle érdeklődési kör miatt. A többieknek köszi a válaszokat.
2016. szept. 2. 15:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyan nem a második vagyok, de válaszolok, ha már kérdezed. Egyikőtök se későn vagy korán érő. A leírtak alapján ezt nem lehet eldönteni. Attól, hogy valakit a számítógép, a konditerem vagy a könyvek érdekelnek nem lesz sem korábban sem később érő.
2016. szept. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!