Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szúrnak ki mondjuk...

Miért szúrnak ki mondjuk osztályközösségben valakit, hogy aztán ahogycikizzék, vagy kiturják?

Figyelt kérdés
Tudjátok. Szerintem szinte mindenki környezetében van valaki, akit a társaság kiszemel magának, vagy azért mert túl okos, vagy mert egy kicsit idegesítő(de nem rosszindulatú), vagy mert nem épp olyan csinos vagy jóképű mint amilyet elvárnak. Cikizik, szekálják, olykor tettlegességig fajul a dolog közben pedig nem veszi észre SENKI a tette súlyát. Hogy az illető emiatt depressziós lehet, vagy akár öngyilkos. Miért teszik ezt oly sokan?? Miféle társadalmi beidegződés ez?
2016. szept. 3. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Elsősorban feszültséglevezetés szerintem, no meg így kiélhetik egyesek az állati ösztöneiket.
2016. szept. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olvastam erről valami cikket. Olyasmiről szólt, hogy a többiekben erősíti a csapatszellemet a dolog.
2016. szept. 4. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2: Csapatépítő tréning? Beszarok, komolyan.
2016. szept. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg dolog kiválthatja. A leggyakoribb az az otthoni félrenevelés, ez lehet vagy az elkényeztetés, amivel azt mutatják a gyereknek, hogy bármit megtehet, bárkin átgázolhat, vagy éppen az, hogy nem törődnek vele (vagy "túlságosan" törődnek vele...), így ő mások szekálásával vezeti le az otthoni feszültséget, majd jön a csapatszellem, és a hasonlóan érzelmi intelligencia hiányában szenvedő egyének követik társukat. Ha Te vagy ez a személy, akkor írj rám nyugodtan, hátha tudok segíteni, én saját magamon segítettem, ki lehet kerülni ebből. :) 17/F
2016. szept. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Milyen cikk? Nem tudod esetleg? Vagy valaki...:)

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2016. szept. 4. 18:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert így felsőbbrendűnek érzik magukat, a kirekesztetten levezethetik az összes dühüket, megalázhatják büntetlenül. Én ezt éltem át általános iskolás koromban a vörös hajam miatt. Olyan lelki sebeket szereztem, hogy durva szociális fóbiában szenvedek emiatt, lelki nyomorékká tettek.
2016. szept. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert az illető Más, mint a többiek. Valamiben, akármiben, kilóg a sorból. Az átlagból. Engem általánosban cikiztek csak a lányok. Fiúk sosem. Harmincon túl jöttem rá, hogy ezért. Belül valahogy másképp vagyok összerakva, de ezt én sosem éreztem, másokat is olyannak gondoltam, mint amilyen én vagyok. Míg felnőttként nem szereztem egy-két (rossz) tapasztalatot. 39/N
2016. szept. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!