Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sose voltam közösségi ember,...

Sose voltam közösségi ember, valamiért a közösség mindig kiközösített, ez antiszociális személyiség zavar lehet?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni, hogy miért nem voltam egy közösségbe beleillő. Jelenleg 20 éves vagyok és ha visszaemlékezek, már általános iskolás korom óta ez van. Mindig volt 1-2 haverom, meg 1-1 emberrel jól el tudok beszélgetni, de közösségbe sose illettem bele.


Ez örökletes, genetikai dolog vagy egyéb dolgok miatt lehetek ilyen? Egyáltalán antiszociális vagyok-e?


2016. szept. 6. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi ezzel a baj?
2016. szept. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engem se bírnak sokan. Velem például az a gond, hogy egy nagyon művelt családom van és én ezt a környezetet szoktam meg. Ezzel pedig az a baj, hogy az én értékszemléletem teljesen más, mint az átlag embereké és emiatt a beilleszkedés nekem egy külön kihívás. Lenéznek, mert más vagyok. Igaz én meg azért nézem le őket, mert ritka nagy suttyók illetve szenvedek a fájdalmas megnyílvánulásaiktól. Ha jobban belegondolok azért én is érem a pénzemet.
2016. szept. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem azért baj, mert alapvetően az ember társasági lény. Szüksége van az emberekkel való érintkezésre.


De a tudomány, hogy áll ehhez a kérdéshez? Egy pszichológust kéne felkeresnem és megkérdeznem?

2016. szept. 6. 22:18
 4/6 anonim ***** válasza:

nem.

az antiszociális nem érzi igényének a beilleszkedést,sőt tevékenyen kártékony a közösségre.

téged viszont foglalkoztat a beilleszkedés és szeretnéd átélni megismerni megtanulni.

nálad inkább az van,hogy nem ismered fel a csoport igényeit,értékrendjét és nem tudsz megfelelni nekik valami miatt.

pl lustaság,alacsony önértékelés,vagyis szociális analfabéta.

a jó hír hogy ez egy tanulható és fejleszthető képesség.

2016. szept. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! :)
2016. szept. 6. 22:31
 6/6 anonim ***** válasza:

A helyes megfogalmazás asszociális. Szerintem szimplán gyerekkorodtól kinéztek vagy bántottak a közösségek és már nem tudsz bízni senkiben, attól függetlenül, h vágysz rá. Nem tudsz bízni abban, h úgy szeretnek ahogy vagy, mert attól félsz, h csak kihasználnak v kinevetnének a hátad mögött. Az ilyen emberek ellen a legjobb amit tehetsz, ha nem is foglalkozol velük mintha ott sem lennének bármit is mondanak. Ettől idegesek lesznek először, h a feltűnési viszketettségük nem ért célba, aztán később rájönnek mennyire szánalmasak és békén hagynak.


Aki meg tényleg barátkozni akar veled nem bánt meg, hanem szépen beszél veled és tisztel és türelmes veled.

2016. szept. 7. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!