Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok társaságban/em...

Miért nem tudok társaságban/emberek előtt enni?

Figyelt kérdés
Ez igaz mint a sulira, mind a gyorskajádákra, mind pedig a diákmelós közös étkezésekre. Ilyenkor még azoktól a kajáktól is hányinger érzetem van, amiket itthon a gép előtt nyugisan meg tudnék enni. Valószínűleg ilyenkor gátlásaim vannak, mivel itthon képes vagyok a gép előtt teli szájjal minden bezabálni (nem figyelek magára az evésre), nyilvános helyen pedig folyton arra gondolok, hogy vajon, hogy nézhetek ki evés közben és nagyon erőltetetten, csipegetve tudok csak falatozni. Roppant kellemetlen, mert emellett kondizok is, szóval fontos lenne a normális mértékű táplálkozás, de a helyzetemen az sem segít, hogy lehet hamarosan egy multi cégnél fogok dolgozni egyetem mellett és még annyi ideig sem leszek otthon enni, mint eddig. Lehet, hogy az ebből adódó stressz miatt sem nőttem normális méretűre (alacsony és vékony vagyok), szóval az egész életemre hatással volt ez a szorongásos állapot. Valami tanácsot adjatok, mert kikészülök!

2016. szept. 10. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ugyan ez van velem is... Szerintem győzd le a szégyenérzeted ( tudom könnyű azt mondani).. De hidd el, ha megnézed a körülötted lévők is esznek..Vagy nem ? .. De nyugi az evés természetes és mindenki eszik... Remélem neked segít ha ezeket átgondolod . Nekem sajnos nem segített de neked lehet, hogy fog szóval próbálj gondolkodni ezeken.
2016. szept. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom! Velem is ez a helyzet.

Sőt! Engem az is zavar, ha az mások esznek és annak a hangját hallom. Például amikor csámcsognak, nyelnek, stb. Komolyan mondom még fel is idegesít. Nemtudom mért van ez, engem is érdekelne...

2016. szept. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha eléggé felnősz, akkor nem fog érdekelni.
2016. szept. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is alacsony és vékony vagyok, de valahogy mindig merek enni, bárhol, bármikor. Pedig én is szorongással küzdök. Ha nem otthon/rokonoknál/barátokkal vagyok, egyszerűen nem vagyok önmagam. Ez annyira nem látszik, de én érzem. Evés, ivás, az amikor valahogy önmagam vagyok, meg tök természetesen cselekszem közben. Nekem az is kínos, ha beszélgetni akarok, vagy csak odamenni valakihez a szünetben. Ez nem működik olyan jól nálam. De ha közben elfoglalt vagyok, például házit írok, pakolászok, vagy vásárolok, akkor tök normálisan teszem ezeket, és közben akár tök lazán is elbeszélgetek bárkivel. De szerintem az is nyomós oka a szorongásomnak, hogy külföldön élek, és még nem beszélem olyan perfekt, és folyékonyan a nyelvet.
2016. szept. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TR75 ***** válasza:
Szociális fóbia egyik tünete lehet. Pszichológus segíthet (ha még nem jutottál el hozzá).
2017. jan. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szocfóbia/pánikbetegség, én se tudtam mások előtt enni meg nem bírtam a szemkontaktust stb

pszichiáter tud segíteni

2017. febr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!