Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem utáljátok, hogy csomó...

Ti nem utáljátok, hogy csomó ember nem tud normálisan kommunikálni?

Figyelt kérdés
pl. nem azt hallja amit mondotok, hanem azt amit feltételez, hogy mondani akartok?
2016. szept. 12. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Engem az zavar, amikor valaki motyog, nem beszél érthetően vagy nem találja meg a megfelelő hangerőt és többször is rá kell kérdezni, hogy mit mondott és még utána is ugyan olyan stílusban mondja a végig meg csak nézel és bólogatsz, esetleg egy "aha"-t hozzá teszel és rá mosolyogsz.
2016. szept. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem zavar mer szrintem ez nem probléma a mai világban mikor csomóan amúgy a telefonba írják másnak messengeren mit akarnak érted szóval akk értem
2016. szept. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Engem az zavar, hogy az emberek nagyon nagy százaléka nem képes helyesen írni, sokan még a gondolataikat sem képesek kifejezni, mert érthetetlen és van sok olyan suttyó, aki még büszke is rá és ha szóvá teszem (jó, kicsit nyelvtan náci vagyok), akkor egyből jön a "nem nyelvtan órán vagyunk" és társai.

Azt nem értem, hogy az ilyen emberek hogyan írnak meg például egy hivatalos levelet? Nem ciki ez nekik?

2016. szept. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3 Tudnak, csak telefonról nem mindig sikerül:)

Ezen épp oly buta dolog ki akadni, mint helytelenül írni...


Beszélgetésnél, sőt levelezésnél is zavarnak a pár szavas válaszok.

2016. szept. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem a félreütésekről beszélek vagy az ékezet nélküliségről, hanem amikor tényleg borzalmas helyesírással rendelkezik és büszke is rá.

Egyébként nem szoktam kiakadni rajta, csak elgondolkodtató, hogy azért egy nap sok írott szöveggl találkozunk és ha látják valahol máshogy írva, akkor nem gondolkoznak el, hogy hééé...eddig rosszul írtam. Ez olyan igénytelen.

2016. szept. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"pl. nem azt hallja amit mondotok"


A hallgatás nem kommunikáció. Ha a rádiót hallgatod akkor se kommunikálsz.


Ha a kommunikációval van problémád és ilyen példát hozol, azzal azt bizonyítod, hogy te is tudsz rosszul kommunikálni.


"hanem azt amit feltételez, hogy mondani akartok?"

Ez az emberek általános gondolkodásmódja. Te is így teszel, csak észre sem veszed. Az ember mindig tovább gondolja.

Több tréningeken találkoztam ennek bizonyításával, és tanult, kommunikációval foglalkozó emberek is beleestek ebbe a hibába.


Pl ha teszek egy állítást "Bejött az étterembe egy ember, előre engedte hölgy partnerét, udvariasan köszönt a pincérnek, és megkérdezte hol foglalhat helyet."

Ha ezután kérdezek a hallgatóktól, a legtöbben az állítják az illető intelligens férfi, pedig se az intelligenciája, se a neme nem hangzott el, és nem feltétlenül igaz ez a jellemzés, csak mögé gondolják.

2016. szept. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Itt az oldalon a kérdések között van sok ami bosszant. Mit amikor a kiírt kérdés "Nem kéne? (többi lent)" vagy valami hasonló, majd a kommentárba leír egy 5-6 szavas valódi kérdést. Nem értem miért nem tudnak értelmes kérdést kiírni.
2016. szept. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kommunikáció ilyen szinten két emberen múlik. Ha nem hallja, amit mondok, akkor megmondom neki, hogy félreértettél. És elismétlem neki. Ha azt sem érti, elmondom más szavakkal.

Így nem olyan utálatos kommunikálni.


Az is feltételezés, hogy rosszat akar nekem és ezért nem ért meg. Lehet én nem nyitom ki rendesen a számat, vagy neki rossz a hallása. Egyből ilyen heves érzelmet táplálni egy ilyen apró dolog miatt, nem tűnik egészségesnek.

2016. szept. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szókincse:Hát ízé,b1zmeg ízé, hallod ízé,
2016. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Engem a sajátom szokott zavarni, nincs gond a helyesírásommal, viszont nagyon szegényes a szókincsem. Ha élőben kell beszélni, még egy átlagos baráti beszélgetésnél is másodperceket kell gondolkoznom azon, mit fogok mondani. Sokszor nem jut eszembe a megfelelő szó, vagy leblokkolok, egy idő után rettentő kínos. Ha meg tétre megy (előadás, fontosabb személlyel beszélés) akkor katasztrófa.
2016. szept. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!