Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az elmúlt 2 évben hatalmasat...

Az elmúlt 2 évben hatalmasat változott az életem és nem találom magam. Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

2,5 éve elköltöztem otthonról, összeköltöztünk a barátommal. Fél évvel később kórházba kerültem és volt egy katéteres szívműtétem, amit elrontottak. A műtét miatt volt egy szörnyű évem, alig éltem, ma kezelnek, "jó" az egészségem, de nem javasolt a gyerekvállalás. Abban az 1 évben elgondolkoztam többször az öngyilkosságon, amikor pedig túl voltam ezen, hatalmas bűntudatom volt emiatt. Eléggé a falhoz vágott a dolog, ezért el szerettem volna halasztani az esküvőmet, de végül megtartottuk (a férjem nem értette meg az aggodalmaimat, pánikoltam az egész esküvő dologtól). A férjemről nemrég kiderült, hogy 3hónappal az esküvőnk után ismerkedni kezdett fűvel-fával (hónapokig, fél évig tartó időszakról van szó, kellemetlen helyzetbe hozott, megalázott ezzel barátaink előtt is), nem csalt meg, csak flörtölgetett, de eléggé a padlóra küldte az önbecsülésem. A történetek alapján nem rajta múlott, hogy nem csalt meg. Félek, hoy ha lenne rá lehetősége, lecsapna rá. Most jött egy srác, akivel annyira, de annyira összefeküdnék, de úgysem fogom megtenni, csak jól esik, hogy kifejezi, mennyire tetszem neki. Híztam 4kilót, valahol elveszítettem az Istenbe vetett hitem és már nem hiszek a túlvilági életben, most először kell feldolgoznom a halandóság és a teljesen megszűnés gondolatát. Sokszor éreztem azt, hogy legyezget a halál szele ebben a 2 évben, még azon sem vagyok túl. Elegem van mindenből, magamból, a szívbetegségemből, a műhiba miatt sumákoló orvosokból, a súlyomból, a férjemből, hogy kockázatos gyereket vállalnom, az örökbefogadásból, a halandóságból, hogy heti 6 napot dolgozok állandóan (szombatonként 14-16 órát + hétköznap a 8 óra mellett heti 2-3x 2-3 óra túlóra). Közben azt sem tudom, hogy ki vagyok, nem találom magam az események sűrűjében. Valamit kezdenem kellene magammal, de mit? Sportba kezdjek? Önismereti könyveket keressek? Vonuljak el mindentől 1 hétre? (1 hét szabim van erre az évre még), keressek egy házassági tanácsadót? Egy pszichológust? Keressek vmi hobbit? A fentiek ellenére nincs szar életem. Csak nem tudom rendezni a dolgokat magamban. Legjobban a férjem "árulása" készített ki. Eddig jó nőnek éreztem magam mellette, pedig a gyerekvállalós történet is megtépázta a nőiességemet. Csak most a maradékot is eltaposták.

27N, 1 éve házas



2016. szept. 13. 00:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen se hibaztasd magad. Az ahogy a "férjed" viselkedik gusztustalan es nem érdemli meg, hogy egy ilyen no legyen mellette mint te. Ha ugy erzed kikapcsolna menj el egy hétre valahova a barátaiddal vagy valakivel. En sem tartom helyesnek, ha lefekudnel a masik férfival, de teljesen érthető, hogy jolesik az, hogy vegre valaki a not latja benned es teged akar es az akivel összekötötted az életed meg másoknak teszi a szépet. Érthető lenne az is, ha megtennéd, de en elválnek, ha a "férjem" igy viselkedne velem. Nem érdemli meg, hogy vele legyel. Tedd azt amire ugy erzed, hogy most a legjobb neked es felszabadít. Az írásodbol azt gondolom, hogy nagyon érzelmes vagy te is igy azt nem javaslom azert, hogy anélkül lépj, hogy ne beszeltetek volna arrol, hogy a viselkedése mit okoz benned. Ha akkor sem változik a helyzet ugy gondolom tovabb kell lepned. Beszélj vele es, ha tovabb folytatja akkor add be a válókeresetet es menj el egy hétre valahova a masik férfival. Legyel boldog es ne hagyd, hogy igy viselkedjen veled. Tudom, hogy azert mentél hozza mert ugy gondoltad örökké tart maskepp nem tetted volna, de sajnos nem lehet igy leelni egy életet es meg sokminden var rad! En hiszem, hogy boldog lehetsz es gyermeked is lesz csak ne veszítsd el a hited! Istenben, ha hiszel vagy abban, hogy igenis jo dolgok jonnek es ezek a megpróbáltatások valamiert vannak. Valamiert meg kellett tapasztalod ezeket az életedben es ra kellet le ebredned mindezekre amin most gondolkozol. Megerdemled az életet, a jo eletet es a boldogságot!
2016. szept. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Talán egy picit át tudom érezni, el tudom képzelni a jelenlegi helyzeted. 26 vagyok, 3 éve lakunk együtt a párommal (3 hónap után költöztünk össze) és az elmúlt időszakban én is "nagy" dolgokon mentem keresztül. Lehet életkori sajátosság :) Nekem ugyan szívproblémáim nincsenek, viszont pszichikai gondok vannak (sem magamra, sem másra nem vagyok veszélyes, a többi lényegtelen) és úgy tűnik, mellette olyan betegségem van, ami teljesen keresztülhúzza majd a gyerekvállalási terveimet. Nemrég még én is azon gondolkodtam, hogy nem lenne ezerszer egyszerűbb az öngyilkosság, de én is túljutottam ezen. Bűntudatom nincs miatta, szerintem ilyen szituációban ezeknek a gondolatoknak is meg kell születnie, inkább az a lényeg, hogyan rendezed végül magadban. Pusztán csak ezek miatt gondolom, hogy talán olyan választ adhatok Neked, ami esetleg hasznos számodra.

Az elmúlt 2 évünk katasztrofális volt, főleg az utolsó pár hónap és még mindig örülök annak, hogy előre tisztáztam, minimum 5 évet akarok várni addig, amíg a kedves szerelmem egyáltalán bepróbálkozhat egy lánykéréssel :). Ezt nem azért mondom, mert szerintem mindenki hülye aki másképp csinálja, sőt! Irigylem azokat, akik ennyire biztosak magukban és egymásban. Nem a kapcsolatomban nem bízok, de úgy gondolom, látnom kell, hogyan reagál a másik bizonyos élethelyzetekben és ez csak akkor derül ki, ha benne vagyunk. A párod melletted volt, mikor műtöttek, mikor lábadoztál. Valahogy rajta is lecsapódik ez a dolog, bár nem tudom, hogy az emiatt keletkezett stresszt próbálta utólag (ha nem is tudatosan) más csajok utáni mászkálással "enyhíteni", vagy - és nem bántásból akarom ezt kérdezni- lehet, hogy csak "kötelességtudatból" maradt melletted, mert beteg voltál? Vagy csak úgy érezte, hogy az egész képletből valahogy kiesett az események miatt, nem kapott elég "törődést" miközben veled foglalkozott és ilyen érzések miatt akár még bűntudata is lehet, ki tudja... Millió okoz el tudok képzelni, miért flörtölgetett ennyire intenzíven. De nem lépett félre. Tudom, minket lányokat inkább az érzelmi része érdekel és árulásként élném meg én is, de ő férfi - ha "csak" idáig jutott, akkor neki is hiányzik valami a kapcsolatból vagy az életéből és én inkább érzelmi dolgokra tudnék tippelni. Ezeket a dolgokat vele kéne tisztáznod, fogjatok egy üveg valamit (ha lehet) és beszéljétek ezt át. Gondolom kemény kis csaj vagy, nem akarsz álkapcsolatban élni (ha már ennyi máson túlestél...) tudasd vele, hogy nélküle is tudsz élni. Akkor maradjon veled, ha TÉNYLEG ezt akarja - akkor viszont rohadt sürgősen kapja magát össze és éreztesse veled, hogy NŐ vagy, akit szeret, cserébe pedig te is megteszel mindent, hogy ő jól érezze magát a házasságában, de ez kölcsönkenyér téma (nagyjából hasonló gondolatok hagyták el a számat nemrég, nálunk bevált). Nyilván az egész azon múlik, hogy te is és ő is meg akarjátok-e menteni a kapcsolatot.

Szinte ugyanezek a gondolatok kavarogtak az én fejemben is, amiket te írsz, hogy ki vagyok, mit akarok, jó-e ez nekem, hova tovább... De nem volt időm magammal foglalkozni, mert a sok sz.r mellett annyit dolgoztam (mondjuk én imádom a munkámat és menekültem a túlóráimba, de ez elég ratyi megoldás volt). A helyedben az egy hét szabimat kivenném - MAGAMNAK. Legyél egy kicsit egyedül, ne csinálj semmit, csak ami éppen jólesik, picit spontán módon- egyél-igyál amit akarsz, ha fogyni akarsz, találj ki valamilyen diétát, nézzél filmeket, stb. de csak magadra koncentrálj. Ha ez így folytatódik, csak mégjobban el fogsz veszni, muszáj időt szakítanod arra, hogy rendezd a fejedben a káoszt, máshogy nem fog menni.

Nekem rengeteget segített az "elvonulás", legalább volt lehetőségem tisztázni a gondolataimat.

Mindenhez kitartást és sok sikert kívánok, na meg erőt és kitartást egy (még) boldog(abb) élethez vezető út kiépítésében. Ezer bocsánat a regényemért :)

Ha gondolod, írj nyugodtan.

2016. szept. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia, kajával kapcsolatban keresd meg Facebook -on BocsiVikit!:) nekem ő segített sokat:)
2016. szept. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"el szerettem volna halasztani az esküvőmet, de végül megtartottuk (a férjem nem értette meg az aggodalmaimat, pánikoltam az egész esküvő dologtól).

....A férjemről nemrég kiderült, hogy 3hónappal az esküvőnk után ismerkedni kezdett fűvel-fával "


Ezek a történések mindkettőtöknek nehéz időszakot okoztak, (persze főleg neked), de hidd el, hogy a párodnak is biztos, hogy nehéz volt. És ez jó dolog, hogy az esküvő előtti pánikod ellenére is ragaszkodott hozzá.


El tudom képzelni, hogy belőled előtte, belőle pedig utána hozta ki ezt a pánik helyzetet..

És nem tudok sokat a hátteréről a dolognak, de te hogyan viselkedtél ez idő alatt? Nem lehet, hogy esetleg úgy érezted, hogy csak te voltál az első, aki úgy érezte, hogy lehet, hogy elég volt ebből a kapcsolatból most ennyi, s ezután/esküvő után beindítottál egy ilyen öngerjesztő folyamatot? Tényleg nem tudni a hátteret, és a másik szemszöget sem.

Ezt vagy együtt tudjátok megoldani, vagy nem beszélitek meg, nem oldjátok meg és akkor annyi.

Egy picit én úgy érzem, hogy a sok probléma, nehézség kicsit széthúzott titeket, ezért figyeltél fel te is más pasira, és valószínűleg a férjed is ugyanezért.

Semmiképp sem csald meg, ő sem ment el addig.

Én ennek azért adnék egy próbát még, ha még nem zártad le magadban az egészet, és a férjemre fordítanám a figyelmem/energiám, aki elvett, és nem fújta le az esküvőt. Ez lehet csak egy nagyon rossz életszakasz, amin együtt túl tudtok lenni. - Kivéve akkor, ha már eldöntöttem, hogy nem vele szeretnék lenni-.


Mi lett azóta?

2016. szept. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!