Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az a pedofil? Mitől lesz az?

Mi az a pedofil? Mitől lesz az?

Figyelt kérdés

2016. szept. 14. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
2016. szept. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Gyerekekre, indulnak be, erőszakolnak meg, nemtől függetlenül.
2016. szept. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Clay Morrow ***** válasza:
81%
Gyerekekre izgul szexuálisan, szexuális kapcsolatot létesít gyerekekkel.
2016. szept. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

A lényeget leírták. A hétköznapi szóhasználatban sokkal tágabb körre gondolnak az emberek, és sértésként próbálják olyan párokra alkalmazni ahol 10+ év van a két fél között, és az egyik mondjuk nincs 20 éves sem.

Tévesen azokra is használják akik tizenévesek iránt vonzódnak, miközben a kifejezés egyértelműen és kizárólag csak serdületlen gyerekekre vonatkozik. A mai 11-12 évesek sem gyerekek már biológiailag. A jog által használt életkori besorolások pedig azért nem mérvadóak, mert a jogalkotás nem ismeri és használja a pedofília fogalmát.

2016. szept. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
66%

--------------------------------------------------

Ha csak a válaszomra vagy kíváncsi:

--------------------------------------------------

"3-11 évesekhez vonzódó: na ők a pedofilok. Serdületlen gyerekekhez vonzódó személyek. "


"A fentebb említett vonzalmat szerintem nem csak szexuális értelemben kell venni. Szerintem valaki akkor is pedofilnak számít, ha szerelmes lesz egy gyerekbe például."


"Hogy mitől alakul ki? Emberenként változó, legtöbben nem is tudják megmondani. Gének. Traumák. Fejben zajlik le. Kérdezzétek meg a homokosokat, miért lettek azok, amik. Szerintem mindnyájuk tudna valamit mesélgetni, és nekik talán könnyebben is menne. Pedofiloknak ugyanígy megvannak a maguk történetei szerintem."

--------------------------------------------------



--------------------------------------------------

Ha a nézeteim is érdekelnek a témával kapcsolatban, amit a lelkem megnyugtatása miatt kellett leírnom:

--------------------------------------------------

A kérdésre szerintem nagyjából te is tudod a választ és nem arra vagy kíváncsi, hogy gyerekekhez vonzódó személy.


Nos a 18 alattiakhoz vonzód személyeket be lehet sorolni különböző kategóriákba a következők szerint.


0-3 évesekhez vonzódó: erre is van valami kifejezés, ők még babák mondhatni. Ha jól emlékszem infantofil, bár így hülyeségnek tűnik, mert van egész más jelentése is van ennek a szónak: gyerekes.


3-11 évesekhez vonzódó: na ők a pedofilok. Serdületlen gyerekekhez vonzódó személyek.


11-14 évesekhez vonzódó: hebefíliának nevezik, ha valaki ilyen korúakhoz, azaz a serdülő korúakhoz vonzódik.


14-18 évesekhez vonzódó: efebofil. Személy szerint szinte értelmetlennek tartom ezt a kifejezést, mert ugyan nem vagyok orvos, de szerintem ebben a korban már rendesen kifejlődött, érett emberekről van szó. Ha apróságokat nézünk, akkor még huszonéves korra is lehetne olyan dolgokat mondani, hogy "még nem teljesen fejlődött ki". Akár lelki, akár fizikai tekintetben. Emberfüggő, teljesen.


A fentebb említett vonzalmat szerintem nem csak szexuális értelemben kell venni. Szerintem valaki akkor is pedofilnak számít, ha szerelmes lesz egy gyerekbe például.


14 éves kor a beleegyezési korhatár, ami azt jelenti, hogy 14 éves kortól egy személy jogot kap a törvénytől arra, hogy saját maga eldöntse, kivel akar valamiféle szexuális, vagy hasonló (pl. szerintem csókolózás is benne van) kapcsolatot létesíteni. Ha 18 év alatti vagy. akkor ez egészen 12 éves korig lemegy, azaz, ha te 18 év alatti személy vagy, akkor hirtelen a 12-13 évesek is alkalmasak már arra, hogy eldöntsék saját maguk, hogy akarnak-e tőled valamit.

Személyes véleményemet ismét hozzáfűzném, ami szerintem érezhető is, hogy elég nevetségesnek tartom ezt az egész elgondolást és bürokratikus rendszert. Vannak emberek, akik törvény szerinti felnőttként sem érnek el mentálisan egy olyan szellemi színvonalat, hogy ilyen dolgokról helyesen döntsenek és vannak, akik már 11-12 évesen is. Nem attól fog tönkre menni az élete egy gyereknek, fiatalnak, hogyha kapcsolata van egy idősebbel, inkább attól, hogy a szülei rosszul nevelik, rossz velük a kapcsolata, mert logikátlan, értelmetlen és megmagyarázatlan utasításokat kap (azért nem találkozhatsz XY-al, mert csak, mert az rossz, mert én azt mondtam, stb...), amitől bizalmát veszti (hisz nem feltétlenül hülye, csak mert gyerek), nem fog hallgatni nagyobbakra és esetleg rosszul ítél meg dolgokat (nem biztos még ekkora sem, lehet hogy jobban gondolkozik, mint felnőttként a szülei, pusztán mert nem követi vakon az ésszerűtlen parancsokat). Rosszabb esetben verik is a gyereket, teljesen hibás értékrendet adnak át neki, piásan térnek haza, halállal fenyegetik a párjukat és saját gyerekük, éheztetik, arra tanítják, hogy bántsanak másokat. De az elkényeztetés is ugyanúgy tönkre teheti. Csak picit kell felmenni Facebookra, vagy körbe nézni az utcán. Alig találni kedvesen mosolygó tizenéveseket, mindegyik retricás, agyoneffektezett, csücsörítős, hasfalfeszítős, swagyolo, de egyébként borzasztóan igénytelen, 21. századhoz méltó tömegfotókat pakol fel magáról, mert ezt az utat látja helyesnek. Azt hiszi, minél keményebbnek, vagy szexibbnek, cuksibbnak mutatja magát, annál jobb ember. És a világ vissza is igazolja, like-okkal, szívecskékkel, 20 tonna puszis hangulat jellel, majd ő is ír a többiekhez, hogy visszakapja újra.

Még sorolni lehetne, de elég ennyi... én úgy gondolom, hogy inkább ezek a dolgok teszik tönkre a gyerekeket, fiatalokat ma, mintsem, hogy egy pedofil vonzódik, finoman, tisztelve közeledik hozzá (ahogy ez normális emberek között is menni kelljen, de egyébként nagyon nem így megy...). A molesztálást, zaklatást, erőszakot nem írom, mert az nyilván nincs jó hatással, ahogy felnőttekre sem, ott is marad nyoma. De lehet még az sem árt annyit (feltéve, hogy nem kezdenek el utána körülötte mindennapos pánikot kelteni, hogy micsoda tragédia történt, hisz ez felfokoz mindent), mint pl. amikor otthon nem érezheti magát otthon fent említett okok miatt.


Hogy mitől alakul ki? Emberenként változó, legtöbben nem is tudják megmondani. Gének. Traumák. Fejben zajlik le. Kérdezzétek meg a homokosokat, miért lettek azok, amik. Szerintem mindnyájuk tudna valamit mesélgetni, és nekik talán könnyebben is menne. Pedofiloknak ugyanígy megvannak a maguk történetei szerintem.


Ezt az egész pedofil dolgot egyébként iszonyúan tévesen ítéli meg a társadalom, és túl van gyűlölve az egész a média hatására, ami nagyon-nagyon nem jó. A legtöbbeknek olyan érzése támad az egész szó hallatán, olyan elképzelése van, hogy ezek függő, gátlástalan, érzéketlen, kegyetlen, társadalom legférgesebb emberei. Ez nem egy szenvedély, mint a cigaretta, vagy hasonlók, ezt egyértelműen állítom. Ugyanúgy nem tehet róla, mint bármelyik homokos, csak egy pedofil ezerszer nagyobb kínokat él át, mint például ők. Hisz a homokosok mellé sokan odaállnak, a pedofilokat szinte kollektívan gyűlölik, félnek tőlük, előítélettel. A pedofilok legnagyobb része én úgy gondolom senkinek sem árt, jó emberek, és körülöttünk vannak, mindenhol. Rejtőzködve, szégyenben kell élniük, mert bántják/bántanák őket. Egész életükben. Mert nem lehet gyógyítani. Találkoztatok már homokossal, aki heterová vált? Elég ritka eset lehet. De ezzel a gyűlölettel, ami övezi, könnyen lehet, hogy a fordítottja történik, mint amit szeretnénk. Pont ettől lesznek rosszak, mert bántják őket, pedig lehet szeretettel mindenkinek könnyebb lenne. A büntetés is csak arra jó, hogy elégtételt kapjon az, akivel esetleg rosszat tettek. Semmi többre. Ha ennyire gyűlöljük ezeket az embereket, akkor adjunk lehetőséget arra, hogy önszántukból kegyes halált kaphassanak, mert szerintem nagyon sokan "élnének" a lehetőséggel. Ilyen mérhetetlen gyűlölettel körbevéve nem lehet élni alapvetően jó lelkű embereknek. Ha ezt viszont nem engedjük, akkor próbáljuk meg már kicsit beleképzelni magunkat egy ilyen ember bőrébe, akit ennyire utálnak, pedig soha senkinek nem ártott, sőt éppen jót tett, és nem is gondoljuk róla ezért... Nézzünk magunkba, hogy mi nem bántottunk-e másokat, nézzünk végig az életünkön, mennyivel vagyunk szebbek? Lehet sok esetben egy pedofil jobb lenne emberileg, mint a legtöbb ítélkező, gyűlölködő. Biztos vagyok benne, hogy ennek a monológomnak is sokan neki fognak menni, és biztos, hogy nem ez fogja megváltani a világot, de én nagyon szeretném, hogy a pedofilok is értelmesebb jogokat kaphassanak, legyen szavuk a törvényekben, ők is kaphassanak együttérzést, szeretetet a világtól, ahogy a homokosok, hogy elfogadjuk őket, mint embereket.

--------------------------------------------------

2016. okt. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!