Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit reagáltok ha egy illető a...

Mit reagáltok ha egy illető a kelleténél tovább marad nálatok? Jelzitek felé hogy illő lenne távoznia? Vagy hogyan közlitek úgy hogy ne bántsátok meg?

Figyelt kérdés
A kislányom barátnője szeret hozzánk átjönni játszani (8 évesek)és ilyenkor anyuka is ott van 3-4 órát nálunk. amúgy nincs semmi bajom vele de nem érzi mikor kéne távozniuk.. ( ja és ez hétköznap szokott lenni)
2016. szept. 15. 09:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondom, hogy dolgom van. Ez általában igaz is szokott lenni.
2016. szept. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
52%
klasszikus módszer a lázas keresgélés a polcon: "Hol is van az a gyógyszer, amit alvás előtt félórával kell bevennem?"
2016. szept. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
81%

Legközelebb ti menjetek át hozzájuk, és egy idő után, felállsz, és indulni készülsz gyermekeddel együtt. Lehet, hogy csak udvariasságból, de marasztalni fog.

Ekkor mondd:

"Úgy tartja a közmondás: akármilyen kedves vendég, egy órahossza untig elég!"

És persze a te gyermeked is követelni fogja, hogy maradjatok még, de te légy következetes! Ott magyarázd meg a kislányodnak, hogy "nem illik" órákat vendégeskedni és feltartani a háziakat.

2016. szept. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Fél óra után kezdj főzni, takarítani, mosni. Kérj elnézést, de ezt muszáj ma megcsinálnod. Majd csak észreveszi magát.
2016. szept. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Volt már olyan is, amikor felálltam a fotelból, és azt mondtam: Köszönöm szépen, hogy meglátogattál, igazán rendes vagy, de nem tartalak fel tovább. És elindultam, kinyitottam neki az ajtót.


Először csuklott egyet, utána vette a lapot, de nem igazán tetszett neki, hogy ki lett tessékelve.

2016. szept. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy néhány zombi csak abból ért ha kerek-perec közlöd, hogy most menjen haza. Akár körbe is takaríthatod, vagy alhatsz mellette, nem fogja fel.

Jobb az egyenes beszéd, pl fáradt vagyok és ledőlnék, vidd haza a lányod, mert az enyémnek is ágyban a helye vagy egyéb dolga van.

2016. szept. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell itt túlzottan udvariaskodni szerintem, mert virágnyelven beszélni.

Ezek után én előre letisztáznám, hogy örülök, hogy játszanak a lányok együtt, de nekem is ezer dolgom van, nem tudok közben veled is foglalkozni, gondolom megbízol bennünk annyira, hogy 1-2 órára itt mered hagyni a lányod. Ha jöhetsz érte, hívlak, így mindenkinek könnyebb, neked sem kell nálunk várakoznod, amíg kijátsszák magukat.

Azt is elmondanám, hogy másnap iskola, készülődni kell, te is dolgozol, főzni kell, ruhákat kikészíteni, este még sok mesét olvasni, úgyhogy nektek nem igazán alkalmas ez a hétköznapi szomszédolás, vagy ha nagyon ragaszkodnak a lányok ehhez, akkor maximum 1-1 órára találkozzanak.

2016. szept. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon egyszerű a megoldás.

Azt mondod, téged feltart az anyuka, a lányok viszont jól elvannak. Nem lehetne, akkor úgy megoldani, hogy csak a kislány jön át a lányodhoz? Vagy ha esetleg az anyja nem engedi egyedül akkor áthozza, majd a megbeszélt időre érte jön. Mikor én voltam gyerek, nálunk ez mindig működött. Így te tudod nyugodtan csinálni a dolgodat, nem "kell" a vendéggel foglalkoznod, viszont a lányod is tud barátnőzni.

A gyerekek meg vannak olyan nyíltak és őszinték, hogy a lányod úgyis meg fogja mondani a barátnőjének, hogy most már szeretné, ha hazamenne :)

2016. szept. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
83%
Pizsamában, fogkefével jelzem mi a pálya.
2016. szept. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 süt válasza:
54%

"-jól érzitek magatokat ? :)

Jól van akkor most már takarodjál! "

:D

2016. szept. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!