Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem szrul magam, h...

Miért érzem szrul magam, h vettem egy nagyobb tvt?

Figyelt kérdés
Dolgozom rendesen, még szüleimmel élek, viszont már egy ideje terveztem h veszek egy nagyobb tvt, fejben kiis mértem, félretett pénzt rá, Mégis szüleimet ez zavarja látom rajtuk.. Mostmár nekem is rossz..elment a kedvem Ugyérzem ezt nem érdemlem meg.. Sajnálom is kicsit a pénzt meg az hogy egyáltalán zavarja őket.. Miért baj ez? Ilyen luxusnak számit ? Mit csináljak?
2016. szept. 17. 01:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
nem tom, akkor ne vedd meg, hello
2016. szept. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Mert a nagy tv-ben is ugyanolyan pocsék műsorok vannak, mint a kicsiben.
2016. szept. 17. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
én. is feleslegesnek tartom amíg a másik jól működik
2016. szept. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom hány éves vagy, de gondolom már abban a korban amikor te is és szüleid is szeretnék hogy kirepülj családi fészekből és idővel teljesen önálló légy. Azomban ezt a mai világban nem könnyű, és lehet hogy ők eddig abba a hitben voltak hogy esetleg egy kissebb lakásra vagy albérletre spórolsz.
2016. szept. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de felnőtt ember vagy, te magad kerested meg a pénzt rá, gondolom, a szüleidet is segíted anyagilag, szóval nem az van, hogy a közös költségekből vonod el a pénzt.

Innentől viszont a te pénzed, felnőtt ember vagy, azt veszel, amit akarsz. Szép dolog, hogy a szüleid véleményét figyelembe veszed, de azért kicsit extrém, hogy felnőtt létedre ők mondják meg, hogy mit vehetsz, meg mit nem.

A pénzt meg nem kell sajnálni. A pénz azért van, hogy segítségével jobban érezzük magunkat. Akár úgy is, hogy egy nagyobb tévét veszel, ami neked növeli a komfortérzetedet.

Azzal semmire nem mész, ha csak gyönyörködsz a pénzben. Ismerek olyanokat, akik ilyen filléreskedő felfogásban élték le az életüket. 40-50 éves korukra volt egy valag pénzük (persze annyi nem, hogy azzal a "felső tízezerben" legyenek, de 10-20 milliójuk összegyűlt), és mire mentek vele? Egész életük a nélkülözésről, lemondásról szólt, arról, hogy a kényelmük, életszínvonaluk emelése helyett inkább gyönyörködtek a félretett pénzben. Félreértés ne essék, szép dolog a spórolás, de mit ér, ha mellette nélkülözik az ember? A síron túlra nem tudja magával vinni a felhalmozott vagyont, ami ráadásul annyira nem is sok, hogy valamit komolyabban lehetne vele kezdeni. Nem kell szórni a pénzt, nem azt mondom, de a zsugoriságnak sincs semmi értelme.


Szüleidtől meg jobb lenne minél hamarabb különválni. Nekik te még mindig a kis 7 éves fiacskájuk vagy, akinek ők mondják meg, hogy a szebpénzét mire költse. Ez pedig hosszabb távon konfliktusokhoz vezet. Vagy azért, mert nem az ő kedvük szerint költöd a pénzedet - lásd a jelen helyzetet -, vagy ha aszerint költekezel, akkor meg neked lesz rossz érzés, hogy hiába dolgozol, nem veheted meg, amit akarsz.

2016. szept. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy nagy vagy kicsi TV, hanem,hogy megengedheted-e magadnak. Ha ezzel felélted minden tartalékodat, akkor kár volt. Ha a megtakarításod töredéke, akkor nem akkora gond.
2016. szept. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Miért nem kérdezed meg a szüleid? Vagy beszéled meg velük?

Én tavaly év végén vettem új tv-t, magamnak és a szüleimnek is és boldogság volt. (Szüleimnek 106 cm-est, magamnak 109-et.)

2016. szept. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én is 80 centisröl cseréltem 109 re. Nem a teljes fizu.. Volt rá félretett.. Meg szerintem is.. Igaz, az embernek lehetnek igényei.. Mai világba meg már minden más mint régen.. Probáltam elmagyarázni nekik
2016. szept. 17. 09:18
 9/14 anonim ***** válasza:
Amíg anyuci-apuci véleménye számít neked, ne is vegyél új tévét....
2016. szept. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyenek a szüleid. Vannak olyan emberek, akiknek ki kelle repülni a családi fészekből...!!!

Ne legyél ennyire lelkiismeretes... A te pénzed volt, amit te kerestél. :) Ne függjél tőlük.



A pénzt ne sajnáld, a pénz azért van, hogy elköltsük, és legalább egy kicsivel jöbban érezzük magunkat tőle... :)

2016. szept. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!