Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nem ironikus,...

Szerintetek nem ironikus, hogy gyerekként felnőttek, felnőttekként gyerekek szeretnénk lenni?

Figyelt kérdés
Emlékszem, hogy kisgyerekként mennyire felnőtt akartam lenni. Bár még a felnőtté válástól még messze vagyok, de én már most nem akarok felnőtt lenni és inkább lennék újra 5 éves. Nem ironikus szerintetek ez az egész?

2016. szept. 17. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem fiatal felnőttként nincs ezzel bajom. Azzal van bajom hogy nem olyan felnőtt vagyok mint amilyennek szeretném látni magam.
2016. szept. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem az. A gyerekeknek fogalmuk sincs a felelősségvállalásról (még a kis kretén tiniknek sem, hiába ér égig az öntudatuk) ezért irigylik a "szabad" felnőtteket. A felnőttek pedig pont ettől a felelősségtől menekülnének vissza a gyerekkorba. Mondjuk már aki, én biztos nem tűrném el soha többet azt a kiszolgáltatottságot, amiben a gyerekek élik a napjaikat.
2016. szept. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezzel melléfogtál, mert én is tini vagyok, de én már most visszafelé menekülnék.
2016. szept. 17. 20:11
 4/11 anonim ***** válasza:
Gondolom azért menekülnél vissza, mert feltételezem te is szembesülsz valamilyen szinten a magyar kilátástalansággal, az élet nehézségeivel (elhelyezkedés, fizetés, megélhetés stb.). Csak ebben a balkáni országban van az, hogy az ember nem szeret felnőttként élni és inkább újra felelősség nélkül gyerek lenne. Hidd el, a normális, élhető országokban (Dánia, Norvégia, Hollandia) nem fordul elő ez a paradox érzés, mert ott az embereknek felnőttként sincs problémájuk a munkahely kereséssel, egészségüggyel, lakhatással és még ezernyi dologgal, amiben mi itt Mo.-n nélkülözünk, de természetesen több lehetőségük és joguk van, mint gyerekként. Tehát a kérdésed szorosan összefügg az életszínvonallal és a nálunk nem létező szociális védőhálóval.
2016. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40-múltam de nem lennék mégegyszer gyerek! Sőt örök, hogy a gyerekeim is nagyok már és minenben segítem őket (nem úgy mint anno engem),hogy boldog felnőtt koruk legyen!
2016. szept. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*örülök
2016. szept. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én igazából nem a gyerekkori önmagamat sírom vissza,hanem az akkori körülményeket,a környezetemben lévő embereket az akkori minőségükben.
2016. szept. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát én most azon a szinten állok, hogyha lenne választási lehetőségem, akkor elég kemény érvek kellenének, hogy a felnőtt utat válasszam. A gyerekkor csak abból a szempontból rossz, hogy a szüleid tartanak el és ha ők nem is mások garantáltan hozzádvágják ezt. :) De egyébként nincs felelősség, amire szükséged van nem kell megdolgozni érte maximum kicsit többet várni rá, beszélhetsz hülyeségeket és nem hogy nem néznek hülyének de még örülnek is neki :D
2016. szept. 18. 07:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem lennék újra gyerek. Örülök, hogy így 20 évesen végre sikerült külön költözni, el tudom tartani magam, azt csinálok, amit akarok, ezt nem adnám semmiért.
2016. szept. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azért ez az azt csinálok, amit akarok elég laza kifejezés. Azért túlzás, hogy azt csinálsz amit akarsz, mert valójában nem maximum nem próbálnak meg a szülők a befolyásuk alá vonni.
2016. szept. 19. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!