Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság miért utálják ki az...

Manapság miért utálják ki az olyanokat, akik negatív véleményt mondanak olyasmiről, amit a többség szeret?

Figyelt kérdés
Előre is leszögezem itt nem a káromkodásokkal teli negatív véleményekre gondolok, hanem a normális, szépen kifejtett negatív véleményekre. Szólásszabadság van, de ennek ellenére az emberek többsége még is úgy gondolkodik: "valamiről vagy jót, vagy semmit"... miért? Had legyen már meg mindenkinek a saját véleménye...
2016. szept. 24. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Lehet az embereknek már túl sok a negatív hatásokból, ez ömlik a tvből a netről, mindenki szid mindent, a többségnek már elege van a negatívkodásból, az energiavámpírokból akik mindenen csak nyavajogni tudnak, akiknek semmi se jó.


Ettől függetlenül nem kellene kiközösíteni senkit, aki más véleményen van, de néha tényleg én is úgy vagyok vele, hogy ha a másiknak semmi se jó, akkor miért nem tartja meg inkább magának a véleményét, főleg, ha valami olyat akar pocskondiázni, ami nekem fontos és szeretem. Értelmesen persze szeretek elvitatkozni én is dolgokról, de ha az egész csak arról szól, hogy a másikfél leszólja, azt, amit szeretek vagy csak ezzel akarja a különlegességét bizonyítani, akkor nem érdekel a dolog.

2016. szept. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért az attól is függ,miről van szó.Lehet,hogy nem bírják elviselni az igazságot.És ugye minél többen szeretnek valamit,annál frusztrálóbb belátni,hogy még csoportban is hülyék,egyel szemben.De lehet,hogy az az egy lát rosszul valamit,aki kritikát mond.
2016. szept. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Mert vannak olyanok, akik "menőségből" nem szeretnek dolgokat. Popot hallgatni ciki, indie-t menő. Marvel-t nézni ciki, elvont francia filmet menő - gondolja pár sznob.


Én pl. utálom Taylor Swift-et. De azt, aki Taylor Swift-et hallgat, nem nézem le. Sokan viszont a saját ízlésükre azt hiszik, mérvadó és intelligensebbek azáltal, amit kedvelnek.


Ha egy rajongó megkérdezné, miért utálom TS-et, el tudom neki úgy mondani, hogy utána nem érzi rosszul magát. Mert nem gondolom, hogy kevesebb. Vagy hogy én több vagyok.


Na, erre képtelenek sokan. Direkt éreztetni akarják, hogy ők jobbak, mert nekik a The Catcher in the Rye a kedvencük.

2016. szept. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sunshinedoll ***** válasza:
82%

Nem mindegy, hogy mondjuk elmondod, hogy szerinted a Twilight vagy az 50szürke nem jó, mert a káros, bántalmazó, manipulatív kapcsolatokat romantikus formában mutatja fel, ezáltal becsapva a fiatalokat azzal kapcsolatban, milyennek is kell lennie egy egészséges kapcsolatnak, vagy azt, hogy ez a Pokemon go akkora degeneratív f-szság, és minden ember h-lye, aki ezzel játszik, pusztán azért, mert én attól érzem magam különlegesnek, hogy ÉN BEZZEG NEM játszom vele :D

Remélem érezhető a különbség. Semmi baj nincs azzal, ha valaki nem szereti az alapvetően populáris dolgokat valami oknál fogva, de nagyon sok ember csakazértse mefontolásból utasítja el mondjuk a populáris zenét, mert ő ezzel akar kitűnni a tömegből és különlegesnek tűnni, míg a többséget meg arrogánsan lehülyézi. Mintha attól lenne valaki különleges hópihe, hogy nem hallgat Rihannát, csakis valami eldugott norvég 10ezres városból jött progresszív metál bandát :D

2016. szept. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nem azért utálják, mert a többség szereti, hanem mert személy szerint ő maguk. Ha sokak által szeretett dolgot véleményezel, akkor statisztikailag is nagyobb az esélye, hogy utálkozóba futsz bele.


Egyébként nem értem a "manapság" kitételt. Mikor volt ez másképp az elmúlt pár ezer évben?

2016. szept. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Had legyen már meg mindenkinek a saját véleménye..."


Lehet mindenkinek saját véleménye, pont ezért fog ütközni a többiek véleményével akik másképp gondolják.


Amúgy én alapból utálom mikor valaki mindenben a negatívumot keresi, és mindig panaszkodik, mindig szid valamit. Van az életben annyi remek téma, annyi pozitív dolog amiről lehet beszélni, felesleges a negatív emberekre pazarolni az időt.


Azt is utálom, mikor valaki fikázza azt amit én szeretek, akár sorozatról, akár tevékenységről legyen szó. A legnagyobb problémám nekem is az, amit már leírtak, hogy az ilyen emberek többsége a "bezzeg én nem" mondattal próbál egy hierarchiát felállítani hogy ő különlegesebb és engem leminősíteni "csak mert" alapon.


Vagy 1 emberként 1 dolog alapján kialakít egy lenézendő csoportot, és azt állítja hogy mindenki akit ő abba tesz, az lenézendő.


Hogy konkrét példát mondjak:

Kis Pista munkanélküli azt mondja hogy csak az agyhalottak néznek Való Világot, ő bezzeg nem nézi. Ez által úgy tesz, mintha ő valami különleges ember lenne, mindenki más meg "agyhalott". Holott ugyanúgy nézheti a műsort orvos, mérnök, ügyvéd, vagy bárki, aki 100x többre vitte az életben mint Kis Pista....ő mégis úgy minősíti őket, mintha ő jobb lenne náluk.

2016. szept. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!