Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni ha az ember...

Mit lehet tenni ha az ember üresnek érzi az életét?

Figyelt kérdés
2016. szept. 25. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Töltsd meg! Élj aktívabb életet, kerékpározz, horgássz, fotózz, olvass, legyen kutyád stb. Ha csak a monitort bámulod, és semmilyen inger nem ér, akkor nem csoda, hogy üres. Nekem meg az a bajom, hogy annyi mindent szeretnék még az életben, hogy kevés ez a pár évtizedes élet mindenre.
2016. szept. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Változtasd meg fejben.

Ha üres, akkor nem gondolkodsz, ami kell élet értelmének eléréséhez.

2016. szept. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Lehet hogy nálad minden rendben van, csak unalmasnak tartod a körülötted élők életét, világfelfogását, stb. Vágysz a színesebb életre, változásra. A "minden rendben" alatt, azt értem, hogy ígényes vagy a környezetedre, kapcsolataidra, de ennek ellenére is üresnek érzed magad. Hogy úgy érzed vagy valaki, mások - a környezetdben élők - meg túl szürkék hozzád képest. Ilyenkor feltenném a kérdést: Én mit értem el, ezzel az öntudattal? Másnak miért van több abból, amire nekem szükségem lenne?

A másik ennek az ellentéte: igénytelen vagy. Mind környezetedre, vagy pedig a kapcsolataidre, vagy mind a kettő. Ilyenkor két dolgot tehetsz: felvállalod ennek a következményét, vagy változtatsz ezen. A változáshoz önkritika kell.

Nem akarok túl sokat írni, de ezek egy általánosabban jellemzőek. És sok más problémát is okoz. Az hogy ki miatt lett ez az állapot, az mindegy, mert ő nem akar ezen változtatni.

2016. szept. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És mi kell ahhoz, hogy önmagam legyek, de elérjem azt, amire vágyom? (bocs a több komiért)
2016. szept. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!