Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A BTK-n végzettek miért...

A BTK-n végzettek miért vannak felháborodva, hogy nehezen tudnak elhelyezkedni a végzettségüknek megfelelően?

Figyelt kérdés

A legtöbb bölcsész diploma értéktelen, a hozzáállásuk pedig borzalmas. Ismerek bölcsészeket, az első BSc-seknek semmilyen hasznos, vagy piacképes tudásuk nincs.

A többség semmit nem csinál, csak eljár bulizni és szinte utánuk dobják a diplomát. Ami pont annyit ér, mint amennyit szenvednek érte.

Akkor mire fel az értetlenkedés, amiért sehová nem kellenek pl. politológusként?


2016. szept. 28. 19:17
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Mielőtt bárki nekem esne, nem vagyok mérnök:)
2016. szept. 28. 19:19
 2/33 anonim ***** válasza:
23%

Öööö talán mert a Viktátor anno ígért 1 millió munkahelyet?

Bizonyos értelemben be is tartotta a szavát....már csak annyi maradt!!!!

2016. szept. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Vagyis ha pl. több gyárt alapítanak az országban, akkor majd attól nagyobb kereslet lesz a bölcsész diplomát végzettekre. Logikus...ja, mégse.
2016. szept. 28. 19:24
 4/33 anonim ***** válasza:
69%

Érdekes, én m,indig nagyon hamar találok állást.

Sőt, az utóbbi időszakban megtehettem, hogy válthattam is, ha éppen nem akartam a sz.r helyen megállapodni.

Ja, hogy ez nem papír-függő, hanem személyfüggő? :) ű

Na látod, abban biztos vagyok, mert egy kis egyetem no name szakáról tehetem ezt meg, persze kellett hozzá kitartás, ingyen gyakornokság, és a lépcsőfokokat így is a legelejétől tettem meg.

2016. szept. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
79%

Alá tudod támasztani az állításaidat egzakt adatokkal a kisszámú mintádon alapú, érzelmileg túlfűtött személyes benyomásodon túl?


Tanultál statisztikát és kutatásmódszertant?

2016. szept. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
77%

Miért, Kérdező? Szerinted a munkahely = gyár, futószallag robotzombi meló?

Ha igen, akkor igen komoly bajok vannak nálad...

2016. szept. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

# 6

Ezt írtam volna? Biztos ez?

2016. szept. 28. 19:49
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

szerintem elég jól el lehet helyeszkedni btks diplomával. nekem senkim nem munkanélküli ismerősök közül.


amúgy meg élet szinten szerintem ezek a diplomák a legjobbak között vannak. valaki aki végig olvassa egy nagy kultúr területet általában nem egy uncsi valaki lesz.

2016. szept. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

# 6

Egy gyárba kellenek mérnökök, menedzserek, szakemberek, munkások, közgazdászok, IT-sek, HR-esek, esetleg jogászok és persze takarító személyzet (őket többnyire cég közvetíti ki manapság). De hol van itt helye pl. egy Japanisztikát, vagy Anglisztikát végzett friss diplomásnak? Nyilvánvaló válasz: minden cég keres fordítókat. Ez igaz, a probléma csak annyi, hogy ezzel szakfordító irodákat keresnek meg. A japánok pedig otthonról hozzák a saját fordítóikat és magyarokkal ritkán dolgoznak.

2016. szept. 28. 20:34
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, téged nagyon megfogott a kormány gazdasági kommunikációja.:) A hiedelmeiddel ellentétben a modern nyugati piacgazdaságok alapvetően nem a gyártásra, hanem a szolgáltatásokra épülnek, amelyeken belül rengeteg, az általad felsoroltaktól eltérő munkakör létezik.


Azt már tudjuk, hogy nem vagy bölcsész, mérnök és közgazdász sem. Szakmunkás vagy, hogy ennyire rá vagy csavarodva a gyárakra?

2016. szept. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!