Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy mondanátok el az...

Ti hogy mondanátok el az alábbiakat egy számotokra nagyon fontos embernek?

Figyelt kérdés
Szóval az a probléma, hogy anyám alkoholista, apám elhagyott, évek óta nem hallottam felőle. És nekem ez akkora szégyen, hogy senkinek se tudom elmondani. A tesómon és a mamámon kívül, mert ugye ők is benne vannak az egészben.
2016. szept. 28. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy erről nehéz beszélned, de ha el akarod mondani valakinek, akkor a legjobb, ha egyenesen és tényszerűen elmondod a helyzetet. Pont úgy, ahogy itt leírtad.
2016. szept. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Kinek szeretnéd elmondani?

Nekem is van nagyon gázos családtagom. Barátaim tudják. Előttük nyilván nem titok és nem is ciki. De pl. munkahelyen vagy előtte még az iskolában nem reklámoztam és nem is vágytam rá, hogy elmondjam.

2016. szept. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért szégyellsz olyan dolgokat, amiről nem te tehetsz?
2016. szept. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3: Sajnos ez nem így működik. Megítélnek, elítélnek a családod miatt, hiába nem tehetsz róla, hogy milyenek.

Én óvodás korom óta nem is tartom a kapcsolatot az alkoholista apámmal, mégis sokan lenéznek miatta, akik tudják, hogy ő az apám. Pedig igazából semmi közöm hozzá.

2016. szept. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

# 4: Sajnos igazad van, gyakran lenéznek olyan dolgokért, amiről nem tehetsz.

De ha tényleg olyan fontos ember a kérdező számára akinek el akarja mondani, akkor gondolom, megbízik benne, hogy ő nem fogja ezért lenézni.

2016. szept. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: Igen, a legközelebbi barátaim nekem is tudják és nyilván nem is néznek le. Csak az egyéb rossz tapasztalatok miatt nem meri talán elmondani a kérdező. Én is csak azokkal tudok erről beszélni, akik tényleg a legközelebb állnak hozzám és nagyon jól ismernek.
2016. szept. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez csak azért sokkol ennyire pont mert titok. ha elmondod tökre meg fogsz könnyebbülni.


és ha ügyesen választod ki azt akinek, akkor ez közelebb is hozhat titeket. akinek megnyílsz így az általában ezt értékeli. arra is figyelj, hogy szépen mondd el.

2016. szept. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!