Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni a tanulás...

Mit lehet tenni a tanulás halogatása ellen, hogy tudnám motiválni magam? 15/F

Figyelt kérdés

Folyton addig halogatom a tanulást amíg lehet, és a végén nem tudok rendesen megtanulni semmit.

Ha pl. az iskolába vagyok, és elhalasztanak egy dogát, na mondom király, úgyse tanultam rá, akkor a következő órára megtanulom rendesen, persze az esetek 99%-ában semmi nem lesz belőle.

Egyszerűen nem bírok leülni tanulni, elkezdek tanulni, pár percen belül már minden más eszembe van, hogy mit lehetne csinálni tanulás helyett még.

Egyszerűen nincs elég kitartásom leülni tanulni, de közben meg tudom, hogy apám is pont ilyen volt anno, nem is vitte sokra..:/

Mit tudnék tenni, hogy ne halogassam a tanulást?


2016. szept. 29. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Ne apádat kövesd és facebook helyett ülj le és tanulj xd
2016. szept. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell otthon is tanulni.. Ha normálisan viselkedsz az órákon, figyelsz, leírsz mindent amit kell akkor 2es, 3as szintre meg lehet jegyezni. Eléd tolják a dolgozatot és beugrik.. Én azt csináltam, hogy egy darab füzetet vittem magammal, mindent leírtam, figyeltem. Otthon minden tantárgyból meg volt a fizetem, abba átmásoltam az aznapit és ennyi volt. Mindent tudtam.
2016. szept. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ennek mi értelme volt hogy kétszer írtál le mindent?


Amúgy ennyi. Órán odafigyelsz, már megy. Találd ki melyik tantárgyakra kell rágyúrnod, melyik érdekel, és azokra koncentrálj. Amelyik érdekel azt könnyebben tanulod.

2016. szept. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert ha valamit minél többször csinálsz, annál jobban fog menni. Az esetemben az volt a lényeg hogy miközben írtam, automatikusan meg is jegyeztem. Úgy, hogy semmi extrát nem csináltam csak kétszer írtam le mindent. Elém tolták a dolgozatot, és beugrott egy része annak amit leírtam. Ezért írtam, hogy ezzel a módszerrel minimum egy kettest el lehet érni. De amúgy így mindig 3ast kaptam :)
2016. szept. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
100 evvel ezelott meg oltek volna a fiatalok, hogy tanulhassanak, most meg az a baj, hogy kotelezo. Gondolkozz el ezen egy kicsit...
2016. szept. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát igen mert aki 100 éve nem tanult az kapált és lócitromot lapátolt.


De aki ma nem tanul az Trónok harcát néz, Facebook-ozik és gamel.

2016. szept. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Magadba nézel, koponyádon belül megkeresed józan eszed és rájösz, a mostani lustaságod egész életedre negatív hatással lesz!

Nem muszáj tanulnod, közmunkásra mindig szükség lesz!

2016. szept. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet kérdező.:)
2016. szept. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most mit oktatjátok ki? Mindenkivel volt/van ilyen, okostojások! Ha valakinél ez már nagyon durva, az lehet ADHD (Figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar). És ez nem csak egy "divatos" betegség ám, hanem felnőtteknél is létezik.
2016. okt. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!