Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bunkóság rákérdezni a "nehezeb...

Bunkóság rákérdezni a "nehezebb" témákra, vagy éppen ez lenne a jó?

Figyelt kérdés

Én mindenre rá szoktam kérdezni. Ha valakinek meghalt valakije, akar e róla beszélni, hogy történt, milyen volt a viszonyotok. Szakítás, depresszió, rossz érzések, nagyon érdekel, hogy a másik ilyenkor mit érez, gondol, és szeretem ha mesélnek erről, ezért meg is kérdezem. Viszont másoktól akik hallják, hogy ennyit kérdezek, hallottam már, hogy ez nagyon tolakodás.

Én magamról tudom, hogy semmit se kérdeznek meg tőlem komolyabban, csak "jajj, sajnálom", meg hasonló együttérző mondatok után elterelik a témát másra. És ha utána megkérdezem, hogy miért nem kérdeztek rá, akkor a válasz az, hogy azt hitték nem akarok róla beszélni. Pedig nekem inkább az jön le, hogy vagy nem érdekli őket eléggé, vagy kicsit felszínes emberek.

Azt én is észreveszem, ha valakit nagyon kellemetlenül érint a kérdésem, és akkor abbahagyom. De rossz az, hogy érdekel mi zajlik le másokban, és erről beszéltetem is őket?


2016. szept. 30. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy rákérdezel, hogy akar-e róla beszélni, nem tolakodás. Ha például valaki sír, meg szoktam kérdezni, hogy kér-e ölelést, beszélni akar-e, hagyjam magára... mindenki mást szeret.
2016. szept. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tapintatos a kérdés, és őszinte együttérzés van benned vagy empátia, nem gáz, de ha jó emberismerő vagy, úgyis látod, kinél nem érdemes megkérdezni ezt. Embertől függ, hogy akar-e (pont veled) beszélni ilyesmiről.

Én jártam úgyis, hogy idegen megnyílt, és elmondta, aztán ennyi, de úgyis, hogy ismerősön láttam, hogy nagyon feszült, de épp nem alkalmas a kérdés. Majd később magától elmondta

2016. szept. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
én teljesen nyugodtan elküldenélek ilyenkor melegebb éghajlatra. ha nincs felhánytorgatva valami akkor nem is fáj annyira, ráadásul rettenetesen gyűlölöm azt, amikor elkezdik az embert sajnálni.
2016. szept. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor nézz magadba, és tedd fel a megfelelő kérdést: " Akarok én Hajdú Péter lenni?.."


https://www.youtube.com/watch?v=3g4MClgM-Fo

2016. okt. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Helyzet es ember fuggo, ha pl tegnap halt meg valakinek az edesanyja es kikerdezed, valoszinuleg nem fog orulni. Egy ket het, vagy honap utan viszont meg lehet probalni. Tolem sajnos nem szoktak kerdezni nehezebb temakat, pedig sokszor tudnek hosszan beszelni... igy megtartom magamnak.
2016. okt. 1. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

@5


Arra való a pszichológus. Ő rákérdez, és segít ha tud/engeded. Mondjuk drága, de ha az embernek nincs olyan barátja akkor nem tud mást tenni(magába folytáson kívül)

2016. okt. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenkinek mások az igényei, de ha előbb kérdezel és nem faggatózol, akkor szerintem nem lőhetsz nagyon mellé.
2016. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán illendő kikérdezni azt ha egy embernek meghalt valakije.Az rendben van,ha megkérdezed akar-e róla beszélni,de ha nem,nem kell erőltetni.
2016. okt. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De szerintem sokan szeretnek beszélni azért róla. Szerintem manapság inkább sokan nem akarnak hallani ilyenről. Nekem is halt már meg rokonom, és kellemetlennek éreztem volna belekezdeni magamtól, ha senki nem kérdez rá. Szerintem legtöbbször nem az a baj, hogy nem akar az illető róla beszélni, nem szeretnek ilyen témáról beszélni azok akiknek éppen minden rendben van az életében.
2016. okt. 10. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!