Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen kapzsik és telhete...

Miért ilyen kapzsik és telhetetlenek az emberek?

Figyelt kérdés

Nem tartom sem kapzsiságnak, sem telhetetlenségnek, ha az ember élhető körülményeket akar. Olyan fizetést, ami nem "kifutja" hónap végéig, hanem él belőle, hogy nem lakást akar, hanem házat udvarral, akár nyaralót, két autót. Ez mind mind belefér a normál kategóriába.


Dehogy a gazdagok és közülük is a szupergazdagok mit csinálnak... Több ingatlan, némelyiknek több tíz-száz ingatlan, ennél több autó, jacht, helikopter, magán repülő, saját sziget, elkölthetetlen mennyiségű pénz és mégis ők a legkapzsibbak. Képesek akár országokat csődbe vinni, gazdaságokat tönkretenni, bankokat, cégeket bedönteni, kormányokat váltani ( legyen az jó vagy rossz ), háborúkat szítani és embereket megölni, hogy még több pénzt szerezzenek, attól függően, hogy mi az érdekeltségük ( gyógyszergyártó, szoftverfejlesztő, fegyvergyártó, stb ).

Persze ez csak a leggazdagabbakra vonatkozik, de érdemes akár csak a magyar politikusokra gondolni: milliós fizetés ( képviselőknek 800 ezer ), szolgálati lakás és lakhatási támogatás, fizetik a rezsit ( legalábbis egy részét ), szolgálati autó, szolgálati telefon és számítógép és az ország legjobb kórházaiban kezelik őket. Neked, mint átlag emberek kellene ennél több? Nekem nem. És mégis ők azok, akik naponta tíz-száz milliókat lopnak, milliárdokat tesznek el maguknak, akik nem foglalkoznak földdel de több ezer hektár kell nekik, akiknek a sok is kevés.

De miért ilyenek az emberek?


2016. okt. 8. 12:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%
Ha te sem lennél egy picit kapzsi akkor ott kezdődne, hogy nem hasonlítod magad a millárdosok az, hogy van 2 autót meg amit olyan szerényen leírtál (és egyébként teljesen jogos igények), de igazából k***a nagy luxus a legtöbb embernek szerintem ezt te is tudod.
2016. okt. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
26%
azt, hogy miért ilyen tehetetlen azt pedig ők ,és a környetet is megindokolja.
2016. okt. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
38%
12:56, az ország jelentős része mélyszegénységben él, nemtudom hol "k*va nagy a lukszus". Magyarország nemcsak a Rózsadombból áll.
2016. okt. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
19%

3#

Ugatás előtt meg kéne tanulni szöveget értelmezni.


Kérdező!

Ha a helyükben lennél, akkor ugyanezt csinálnád. Az emberek 99%-a lopna, ha megtehetné és semmi következménye nem lehetne. A génekbe van kódolva a kapzsiság, a túlélési ösztön része.

2016. okt. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

1# nekem nincs ennyi mindenem még mielőtt beszólnál. Egy szóval sem mondtam, hogy bármi ilyenem lenne.

Viszont ha valaki ezt akarja elérni és igen, én is ezt akarom ( kiköltözni 30 m2-es panelból kertesházba, kifizetni a hitelt és akkora fizetést hogy ne kelljen azt számolgatni, hogy meg tudom e venni azt a - csak a példa kedvéért - cipőt, hanem ha megveszem sincs semmi gond mert megélnek a fizetésemből ), az szerintem nem kapzsiság.

De nembaj, nyugodtan hordj el mindennek, a miért nem tudsz szöveget értelmezni.

2016. okt. 8. 13:14
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

#3 ezzel az erővel Magyarország 99%a gazdagabb az elmaradott Afrikai országokban élőknél. Mi sírunk mert 90e a minimálbér, ott viszont nincs minimálbér. Napi 12-16 órákat dolgoznak 1-2$-okért és örülhetnek nap végén ha kifizetik őket és nem jól megverik.


Ott lévőknek 3 évet kell gyűjteni egy ócska biciklire.

2016. okt. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

13:05, tökéletesen érthető volt amit 12:56 leírt, hiába próbálsz kötekedni. Kaptad a mínuszt.


13:40, értem, tehát akkor meg se próbáljunk kimászni a szarból, inkább örüljünk neki, hogy milyen jó meleg ,és csak derékig állunk benne, így tudunk ujjal is mutogatni, hogy bezzeg az afrikaiak nyakig, és milyen szuper itt nekünk...

Ez nem érvelés, ez demagógia a javából.

2016. okt. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ez az ösztön náluk picit túlműködik.
2016. okt. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%

7#

"hogy van 2 autót meg amit olyan szerényen leírtál (és egyébként teljesen jogos igények), de igazából k***a nagy luxus a legtöbb embernek"


Tanulj meg szöveget értelmezni. Azt írta, hogy amit a kérdező leírt, az a legtöbb embernek luxus lenne, nem azt, hogy az emberek luxusban élnek. Ha hülye vagy, akkor ne okoskodj és főleg ne szólj le másokat.

2016. okt. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
17%
15:02, ostoba vagy. Remélem tudod. Akkor jó. Szép napot.
2016. okt. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!