Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek normális, ha egy...

Szerintetek normális, ha egy barát megkér hogy segíts neki, de ingyen?

Figyelt kérdés

Az egyik haverom megkért, hogy segítsek neki egy munkában okés bele mentem, mert amúgy bírom meg már volt sok közös "balhénk". De ugye később közölte, hogy nem tud fizetni legszívesebben abban a pillanatban azt mondtam volna, hogy akkor csináld meg magadnak, de már nem volt pofám igen még nekem azt mondani ,hogy bocs de nem segítek.


Ha csak magamból indulok ki én, ha elhívnám a haveromat segíteni valamiben, vagy a barátomat akkor éppenhogy többet fizetnék neki bár én inkább megpróbálok mindent magamtól megoldani. Így ingyen max 1 napig lenne "szívem" megkérni, hogy ingyen dolgozzon de ő ezt 3 napra tervezte szóval eléggé kivagyok kicsit akadva szerintetek jogosan?


2016. okt. 13. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Valami persze jár, de haver és barát esetében is praktikus előre tisztázni, hogy lehet-e fizettségre számítani. De azért döntsük el, hogy haver vagy barát az illető, a baráttal szemben kimondatlanul is működik a szívesség, egy haverral szemben gyakran kimondva se.
2016. okt. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Hát ha nem is ad pénzt, valami gesztus elvárható lenne. Én egy ilyen segítségért cserébe minimum állnék egy egész estés sörözést.

Mondjuk ha nagyon jó barátok vagytok, akkor oda-vissza megy a dolog. Most kisegíted, legközelebb meg ô tesz neked szívességet. Mondjuk így könnyû pofára esni, ha nem olyan a viszonyotok.:D

2016. okt. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha az elején közli, hogy nem tud fizetni, akkor az úgy korrekt lett volna, de te is hülye vagy, hogy ezt nem tisztáztad le vele.
2016. okt. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Közölte meg nyilván azért megvannak azok a bizonyos gesztusok is, de most őszintén kimondta volna azt ilyen esetben, hogy akkor b**zdmeg a melódat?? Egyből azt gondolta volna, hogy csak akkor vagyok ott mellette, ha kell valami.

Amúgy igen elég hülyének is érzem magam azért vagyok kiakadva, mert azért nem valami egyszerű munka ha tudom nem vállaltam volna el őszintén szólva:D

2016. okt. 13. 23:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Én utálom az ilyen "segítős" dolgokat. Egyrészt ha valaki megszorul valamiben akkor besegítek jó szívből, de sokan visszaélnek ezzel, és rám hárítanak egy halom olyan munkát, ami amellett hogy pénzbe kerülne, még az időm is elviszi.
2016. okt. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Van egy haverom akivel szoktunk segíteni egymásnak oda vissza, én is hívtam már több napra is, mentem is hozzá több napra.

Aki viszont olyan hogy nem segített nekem eddig semmilyen melóban és előreláthatóan nem is fogom kérni rá de azért haver annak 1 nap a max amit segítek, többet nem. Kolégám is hívott az építkezéséhez, elmentem egy vasárnapon. Két hét mulva újra hívott akkor már azt mondtam nem jó, vette a lapot többet nem is kérdezte. Pénz nem jön szóba semmilyen fajta havernál.

2016. okt. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha engem megkérnek, hogy segítsek, akkor automatikus beleértem, hogy ingyen. Különben nem segítek, hanem fel vagyok fogadva.
2016. okt. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
# 5/7 na ezzel pontosan ígyvagyok amúgy haszonosak voltak a kommentek tanultam is belőlük! :)
2016. okt. 13. 23:46
 9/12 anonim ***** válasza:

Milyen munkáról van szó?

Mert azért nem mindegy, hogy 40kilós betontömböket kell pakolni, vagy eldumáltok pl egy falfestés mellett

2016. okt. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sztem maga az, hogy ingyen segítséget kér, az nem gond. De ekkor viszont, ha több napos a munka meg neked anyagi károd származhat belőle (munkaóra, eszköz-amortizáció stb.), akkor az a minimum, hogy nem KÉSŐBB közli, hanem akkor, amikor megkérdez téged először, és ezerszer bocsánatot kér, amiért nem tud fizetni. Illetve felajánlja, hogy vmit cserébe ad, megtesz. Szóval a kiakadásod ebből a szempontból jogos.
2016. okt. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!