Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért emlékeznek az emberek...

Miért emlékeznek az emberek többnyire csak a rosszra?

Figyelt kérdés
Elméleti a kérdés. Onnan jutott eszembe, hogy volt egy tök jó rendezvény, de másnak évek múltán is csak annyi jut eszébe róla, hogy későn kaptuk meg a vacsorát, (mert mi voltunk az utolsó asztalnál). Nekem viszont fel se tűnt.

#vacsora #rendezvény #Volt #rosszra #kapták #múltán
2016. okt. 14. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert a jó az elvárás, ha valami az elvárásaidnak megfelelően történik, azt sokkal kevésbé jegyzed meg, mintha valami nem sikerül.
2016. okt. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Biológiai szempontból egyfajta védekezés. A rossz tapasztalatokra jobban emlékszel, és ha van lehetőséged, a jövőben elkerülöd.

Így van ez az állatoknál is, csak egy saját példát mondok. Nem akartam, hogy a macskám kimenjen az utcára, és baja legyen, ezért mikor láttam kimenni, hátulról kiosontam, és lelocaoltam vízzel.

2016. okt. 15. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

És még nem akartam elküldeni :D

Tehát lelocsoltam vízzel, ez volt számára a rossz tapasztalat, azóta a kapu közelébe se megy.

2016. okt. 15. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!