Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ingerültség, idegesség gyors...

Ingerültség, idegesség gyors leküzdése, magam lenyugtatása?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 1 hónapban borzasztó sokat idegeskedem,és szinten mindnen felhúzom magam,és rengeteget hisztizek,és stresszelek és idegeskedem,és ha egyszer ideges leszek nem tudok tobbet lenyugodni,és ez mindenkivel aki közel áll hozzám megmérgezi a kapcsolatom..és ezt szeretném elkerülni,de nemtudom hogyan,mármint,hogy mivel tudnám lenyugtatni magam,és mit kéne tennem,hogy ilyenkor ne rontsam el a saját,és a környezetem egész napját,ti milyen módszerekkel szoktátok lenyugtatni magatokat ami mindig bejön??

2016. okt. 15. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is egy checklist:


Rendszeres, változatos étrend

Rendszeres pihenés (fix időpontok, elegendő alvás)

Rendszeres mozgás (lehetőleg aerob túlsúllyal, lehetőleg napi rendszerességgel, lehetőleg napi 40 perc minimum)

Semmi szenvedélybetegségként számontartott szokás (semmi gyógyszer, cigaretta, drog, alkohol)


Ha ekkor is fennáll, akkor ez valószínűleg az orvosok asztala, de általában valamelyik fenti pont megszegésének hátulütője. Nyilván nem ritka, hogy semmi betegség nincs a háttérben, hanem épp az aktuális élethelyzeted bőven elegendő feszültséggel lát el téged, és ez még csak nem is tudatosul benned. Csak ki-kikívánkozik a túlnyomószelepen a többlet...


Az élethelyzetbeli okot megtalálni igazán testhezálló feladat magának az érintettnek, tehát most neked. Egyszer kell belül őszintének lenni hozzá.

2016. okt. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Élj szenvedélyesen,mert anélkül semmi nincsen!Ne fojtsd el a szexualitásod,hanem felszabadultan éld ki,légy nyitott és szabados! Próbálj ki mindent!😂
2016. nov. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
most komolyan senki sem tud normálisan a kiírt kérdésre válaszolni? hanem csak a kérdést boncolgatni meg ilyenek? én ís volt h kiírtam néha kérdéseket ide de a bonyolultabb kérdésekre általába csak még több kérdés szokott érkezni pff. amúgy én nem nagyon értek az ilyenekhez de ha le akarnád nyugtatni magad szerintem jó lehet valami olyasmi hogy esetleg becsukott szemmel próbálsz lehiggadni próbálod elterelni a gondolataidat arról ami felidegesít vagy megpróbálsz elképzelni egy olyan helyet amiről neked a nyugalom vagy a béke jut eszedbe vagy mi próbálod érezni a békét vagy őőő meditálni v ilyesmi próbálkozz ilyesmivel ki tudja h mi fog beválni bocs nem tudok jól fogalmazni XD amúgy ez nekem is a problémám valamennyire. üdv-Réka
2019. jún. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszönjük a normális választ Réka! Lol
2019. jún. 2. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!