Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok ember miért rosszindulatú,...

Sok ember miért rosszindulatú, gonosz, bunkó?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy sokan sokszor rosszindulatúan beszélnek másokkal, "beszólnak" másoknak, megpróbálják lealacsonyítani, hülyének beállítani (míg sokszor magukat felemelni), másokat szidnak, gyaláznak, kiabálnak emberekkel, akik semmit sem ártottak nekik. Ezek tulajdonképpen gonosz emberek, akik érzelmileg és általában is egész életükben ártanak másoknak. A munkahelyen is sok ilyennel találkoztam, szerintem az itteni 10 millió emberből ilyen lehet 2-3 millió. Miért ilyenek ezek az emberek? Nekem lelkiismeret-furdalásom lenne, ha így viselkednék más emberekkel, ha ártanék másoknak, mi a jó ebben?

2016. okt. 15. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:

A másokon történő uralkodás egy formája lehet. De ha azt tapasztalják hogy ezzel nem érik el a másokon történő uralkodási céljukat, hanem akár ők kerülnek emiatt hátrányba, akkor vagy szó szerint elfutnak esetleg megváltoznak. Bár az utóbbi eset nagyon ritka.

Legtöbbször hátrányos helyzetűek (például alkoholisták vagy beteg hozzátartozójuk van, vagy alacsony a fizetésük, stb.), és ezt akarják kompenzálni úgy hogy szerintük dögöljön meg a szomszéd tehene is.

2016. okt. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egyszer azt olvastam, hogy kétféle ember létezik. Aki így szerez sikerélményt, hogy mást lehúz, lealacsonyít, bánt, másnak árt, és az, aki úgy, hogy másoknak segít, jót tesz. Magyarul kétféle ember van: gonosz és jó. Bár nem tudom, miféle sikerélmény tudnia valakinek, hogy gonosz.
2016. okt. 15. 21:46
 3/3 anonim ***** válasza:
86%

Ahány ember annyi féle mentalitás...a tarsadalom most a rossz irány majdnem csúcsán van..

A csak magaddal törődj fogalmát a tarsadalom szerkesztői egész más irányba terelték..

Tiporj el, harácsolj vagyont, legyél szép és szexi, vásárolj többet mint más mert akkor te vagy a jobb és a menőbb.

Ez csupa rossz dolgot hagy az emberek pszichéjében.Írigység, semlegesseg, utálat, stb stb...

Gondolkozz pozitívan és olyan embereket engedj magad mellé akiknek hozzád hasonló emóciós elvarásai vannak fajtarsával szembe.

Te döntesz ki van veled és kit szellektalsz.

29/F

2016. okt. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!