Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi áll annak a hátterében...

Mi áll annak a hátterében hogy "felnőtt" emberek megragadtak ilyen iszonyatosan dedós szinten?

Figyelt kérdés

De most komolyan kérdezem. Mi annak az oka amiből elő jön az hogy más életével foglalkozzanak, bele szóljanak, beledugják az orrukat olyan dolgokba amik nem is érintik őket?. Egyáltalán miért keresik eszeveszettül azt hogy ők mikor szólhatnak bele, nézik keresik minden energiájukkal azt a helyzetet mikor bele pofázhatnak..

Tegnap a Burger kingbe álltam, nagy sor volt, a végére álltam, és figyeltem hogy ki lehet az, aki kiszolgál még esetleg, oda álltam ahol 2en álltak és várták a kajájukat, én meg mögéjük. Erre a nagy sorból ahol álltak, elöttem egy család, Teszem hozzá egy Jó magaviseletet mutató inges Család apuka, oda lépett megfogta a vállam, és ilyet szól hogy, ott van a sor vége, meg hogy a sorba mindenki várja.

1. Mi jogon szól bele más dolgába ilyen kicsinyesen?!

2. Ahova álltam kiszolgált a csaj, csak nem hivta fel a figyelmet, azután nem sokkal orditott hogy lehet oda is menni. Tehát és eleve, szemfülesebb voltam, és tudtam, figyeltem, észrevettem hogy ott is lehet kérni.

Az meg hogy az emberek ott álltak sorba, mit csináltak? beszélgettek, mobiloztak, röhögtek. abszolút de nem azt figyelték hogy máshol is kiszolgálhatnak. Ez a birka szellem, én meg arról nem tehetek hogy ők nem figyelnek.. én kihasználtam egy olyan lehetőséget amit észrevettem. És az emberke a "család apuka meg elkezdett ott kioktatni engem.. én meg próbáltam elmagyarázni neki, hogy Itt is kiszolgálnak. De a hülyéje önfejü és csak a saját fsságait mondogatta nekem hogy De ott a sor vége.. Még rám akarta erőltetni a nézőpontját, hogy biztos akkor velem van a baj..

De nem csak ebbe nyilvánul meg, ez csak egy példa.

Miért ragadnak meg emberek ilyen dedó szinten, Hogy júúj ő mitcsinált akkor nekem minden áron meg kell akadályoznom.. észnélkül figyelni a másik, keresni mikor szólhat bele.

Másik példa meg munkahelyen, Engem kérdeznek személyesen, és aki közel van, az válaszol.. Miért éreznek késztetést arra hogy mindenképp válaszoljanak. Vagy ilyen egójuk van hogy azthiszik csak nekik áll minden..


2016. okt. 16. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem meg igaza van, volt...postán jártam egyszer így, 1 ablak volt nyitva, kb 20 ember, aztán megnyitottak mégegyet, az utolsó emberke meg rögtön beáll oda...szerintem iszonyú nagy parasztság, attól, hogy nem tolakszom rögtön oda és nem azt lesem, hogy nyissanak egy újat, nem kívánom az egész napot sorbanállással tölteni. Ezt a beszólogatós dolgot nagy bunkóságnak tartom, hogy egyáltalán minek szól más beszélgetésébe bele?!
2016. okt. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Teszem hozzá megkülönböztetett, egyenruhás nadrág volt rajtam, ami annyit jelent hogy dolgozom, és sietek. Ő meg ráér, emberek egésznap ott lógnak viháncolnak mintha az égvilágon semmi dolguk nem lenne.
2016. okt. 16. 19:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Jaj de utálom az ilyen embereket, akik nem tudnak beállni a sorba. Múltkor majdnem lekéstem emiatt a vonatom. 2 jegypénztár ablak volt nyitva, 1 sor állt középen a kettő között, végre sorra kerülnék, erre a semmiből odatermett valami suttyó és szépen beállt az épp fizető ember mögé az ablakhoz figyelmen kívül hagyva a sort.

Egy ruhadarab nem jogosít fel senkit arra, hogy bunkó legyen, vagy másoknál felsőbb rendű.

2016. okt. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

"Teszem hozzá megkülönböztetett, egyenruhás nadrág volt rajtam, ami annyit jelent hogy dolgozom, és sietek. Ő meg ráér... "


És te kéred számon máson a dedós szintet?!

Röhej!

:-(

2016. okt. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul bunkó módon bepofátlankodtál mindenki elé, és még neked áll feljebb?


Az meg a másik kedvencem mikor az ilyen nagyokosok megmondják hogy mindenki ráér csak ők sietnek.


Amúgy tök vicces, hogy amit kritizálsz, ugyanazt csinálod te is.


Dedós szintről beszélsz, közben dedós módon itt rinyálsz hogy neked van igazad pedig nem. Egóról beszélsz, meg arról hogy azt hiszik mások, nekik áll a világ, közben úgy viselkedsz mintha te lennél a világ közepe. Akkor miről beszélünk?

2016. okt. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

Az egyik ok, ami a válaszokon is látszik: Képtelenek komplexen gondolkodni. Felfogják a kérdés felét és nem is akarják átlátni a dolgot, mert így egyből beszólhatnak. Megvolt a napi feszültség levezetése.

Emberek: A srác nem állt be senki elé. Nyitottak egy új sort, az eladó szólt, többször is. A kérdező előtt álló emberek nem álltak át a másik sorba. Ő meg többszöri felszólítás után átállt.

A kérdezőnek nem feladata figyelmetlen vagy nem törődöm emberek felvilágosítása. Vagy szerintetek, ha 50-en állnak sorba, akkor 50 embernek ő szóljon, hogy átállhatnak a másik sorba? Nem paraszt tolakodóként odaugrott, hanem látta, hogy az előtte lévők nem állnak át a másik sorba. Ilyenkor én is átmegyek. Miért? Mert ha valaki átakar menni, akkor fogja magát és átmegy. Ha senki sem megy előttem, akkor megyek én. Vannak, akik egyszerűen nem akarnak sort váltani vagy még nem találták ki, hogy mit rendeljenek.


Szóval a komplex gondolkodás hiánya és a frusztráció levezetése mellett, sokan rosszul szocializálódnak. Önzően, erőszakosan, kötekedően. Ezzel később már nehéz mit kezdeni, maximum pszichológus segíthet.

2016. okt. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na az utolsó legalább érti a lényegét, a többit meg már el sem olvasom.
2016. okt. 17. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!