Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A jó anyagi helyzetben lévők...

JonathanW kérdése:

A jó anyagi helyzetben lévők miért hiszik azt, hogy akinek rossz az anyagi helyzete az totálisan hülye? (légyíves komoly válaszokat adjatok, poénkodni és szitkozódni tudok én is)

Figyelt kérdés
Nagyon sokat gondolkoztam már rajta, hogy vajon miért van ennyi hülye ember, aki nem tudja milyen érzés anyagi gondokkal küzdeni, képtelen átlátni, hogy nem mindenki segg hülye, akinek anyagi gondjai vannak. Aki külföldre megy, kölcsönt vesz fel, akinek nincsen diplomája, azokat mindenhol szidják, a viszonylagos jóllétben élők. Az emberek többsége minimálbéren él, ami 68e Ft, miközben Budapesten általában egyetlen olcsó szoba kerül 50e Ft-ba, egy olcsó gettó garzon rezsivel is 80e ft, bérlet 10e Ft, havonta az étkezésed 20-25e Ft és akkor margarinos kenyéren éltél. "Látod, tanultál volna" A legtöbb ember így is diákHITELből tanul, mellette dolgozik és valamiféle lyukért perkál nem is keveset közel fél évtizeden keresztül, majd mikor felszabadul milliós adósságokkal tapasztalat nélkül van a világban a szüleit csontszárazra szívva és, ha nincs aki beprotekciózza valahová, nincs szerencséje, akár több éven keresztül a munkanélküliség, a kétmilliós diákhitel duplázódás várja, ha nincs szerencséje sosem diplomázik le a túlstresszelt élete miatt. A legtöbb ember anyagi gondokkal küzd, akiket általában tönkre is tesz. A szegénységből a legtöbbnek nem lesz diplomája, de még csak érettségije sem annak ellenére, hogy akár kiemelkedő intelligenciával rendelkezik. A komoly nyomás alatt lévő emberek általában még aludni sem bírnak rendesen tanulni meg végképp.
2016. okt. 18. 17:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Mert nem érdekli őket a téma. Ők gazdagok jól megvannak, hogy veled mivan meg totál hidegen hagyja őket.

Miért szerinted a gazdagok azon agyalnak, hogy a szegényeknek jajj de rossz?

Régen még rabszolgaság is volt és akkor még az sem érdekelte a rabszolgatartó urakat mennyire szenvednek a rabszolgák. Miért gondolod, hogy változott a világ?

Ha van pénzed szép életed van, ha nincs szívsz mindenben. Ez a képlet.

2016. okt. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Roppant egyszerű: sok ember csak úgy érezheti magát jobbnak többnek ,ha a másikat valami okot kreálva lenézi, megalázza. Ez már az iskolás korban is megfigyelhető sok gyereknél is, és ezeknél az embereknél semmi sem változik csak az évek telnek.

Rátesz egy nagy lapáttal ,hogy mifelénk egyetlen fokmérője van az embernek és az a pénz mennyisége és annak mutogatása. Akinek több van ,az a jobb ,ez lett az általános nézet. Aki mást vall azt lehülyézik leidealistázzák .

2016. okt. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Már ne is haragudj, de én ennek pont az ellenkezőjét tapasztalom, gazdag család fia vagyok, és sokan ha ezt megtudják rólam, kapásból megutálnak és hülyének néznek, hogy most ez irigység vagy valami megmagyarázhatatlan ellenszenv a részükről azt nem tudom, de elég szar. Pedig én nem nézek le senkit, totál hidegen hagy ,hogy kinek milyen az anyagi helyzete, nem érdekel a pénz, önmagában amúgy nem is boldogít, persze nyilván jó ha van, de attól hogy van egy tekintélyes vagyonod, még nem feltétlen lesz csupa napfény és kacagás az életed, s ugyanez fordítva, ha nincs semmi pénzed, akkor is lehetsz boldog, több ilyen embert is ismerek. Míg én boldogtalan vagyok, jóval szegényebb vagyok, mint sok pénztelen ember, csak ez nem anyagi szegénység, hanem lelki, sosem volt rendes párkapcsolatom, sosem éltem át, milyen az ha kölcsönösen szeretjük egymást egy lánnyal, a szerelemről nem tudok semmit. Az összes pénzemről lemondanék, ha megtalálnám azt a lányt, aki szeret és szerethetem. Na mindegy, majdnem mindenkinek hiányzik valami az életéből, legyen szó pénzről, szerelemről, sikerről, élményekről vagy bármiről.
2016. okt. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

" hogy nem mindenki segg hülye, akinek anyagi gondjai vannak"


Nem feltétlen hülye, max lusta. Na jó néha ostoba is, pl nem egyszer szembesültem olyan helyzettel h szegények nem fogadnak el semmi segítséget valami ostoba büszkeség miatt. Meg kéne tanulni felismerni és kihasználni a lehetőségeket.

2016. okt. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

József Attila válasza:


"Retteg a szegénytől a gazdag

s a gazdagtól fél a szegény.

Fortélyos félelem igazgat

minket s nem csalóka remény."

2016. okt. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%
Azt ők miből gazdagok? Egész életüket végig hazudták lopták csalták. itt meg is bukott a dolog. Én az ilyen embereket nézem le, mert nagy semmik az szemembe! De ha odaállitanád hogy na rakjon már össze egy szúnyoghálót, vagy csinálja már meg az ajtón a kilincset akkor fngja nem lenne a dologhoz
2016. okt. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

"Azt ők miből gazdagok? "


Most nem a szuper gazdagokról van szó. pl a családom középosztálybeli, nincs semmiféle anyagi gond, apám végigdolgozta az életét becsületesen, az első házunkat nagy részét saját kezével építette fel. most van 3 kocsi nyaraló lakás stb. Ezt ő érte el becsületesen, amihez kellett a szorgalom, 2 diploma és az ész h ne szórja hülyeségekre a pénzt.


Persze az ilyen hőbörgők csak a végeredményt látják, mi az h neki több van stb, biztos ezt meg azt csinált.

2016. okt. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%

#7 ja mert apukád biztos az orrodra köti és kiplakátolja az országban, hogy adót csal, nem mindent számol el, stb..


ne legyél naiv, mert nagy lesz a pofára esés.

2016. okt. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
8-as azért ezt nem kéne... nem csaló mindenki, ez nagy tévedés.
2016. okt. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Rep irányítóként aligha ;).
2016. okt. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!