Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért és mióta alakult ki a...

Miért és mióta alakult ki a magasabb végzettségűek és átlagos munkások közötti ellentét?

Figyelt kérdés

Egy multinál dolgozom és szoktak jönni külföldiek "terepszemlére" konvojokban, fejhallgatóval a fejükön, és átlagosan 20-30 év közöttiek.

Mivel a világ minden részéről érkeznek, kínai, néger, spanyol, brazil személyek. Mégis amikor bejönnek a létesítménybe és egy fő vezeti őket körbe a csarnokon, konkrétan úgy néznek a dolgozókra mint a majmokra.. Megállnak, és lenézően sajnálkozva nézik a 55-60 éves asszonyt ahogy szereli össze a fúrót, persze olvasni lehet az arcukról hogy "Hálát adok a sorsnak hogy nem ilyen élet jutott nekem, ezek dolgoznak és nem jutnak semmire vele"


Amit nem értek még, és nyilván soha nem is fogom, hogy miért a tanulmányoknak megfelelően ismerkedni, barátkozni miért nem lehet legalább ezt félretenni és a szimpátiát, első benyomást előtérbe helyezni? Az egész cég kb A és B oldalból áll, aminek egyik szegletében az eszükkel dolgozók foglalnak helyet, másikban pedig mi melósok, persze egy szikrányi kapcsolatépítés nem tud kialakulni, ha beszélget is két ember, az munkával kapcsolatos, és nem személyes jellegű.

24F


2016. okt. 18. 18:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%
Lehet, hogy az is közrejátszik, hogy egy proli "négernek" nevez egy feketét, míg egy magasabb végzettségű nem tenne így.
2016. okt. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Már az kőkorszakban kialakult.
2016. okt. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%
Hát én egy ilyen terep szemlénél ha megállna és nézne a tag akkor jó slejmosan turhásan köhögnék, és direkt úgy járnék mintha útba lenne, és húznám a szám, vagy mondanám az orromalá hogy húzzálmár a fszba nincs jobb dolgod
2016. okt. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%

Én is jártam már így, de direkt nem csináltam semmit amikor mögém állt, és pontosan úgy nézett ahogy leírtad. Majd idegesen odaugrott "megmutatni" hogy kell de csak kérdezni tudott kb, mert életében nem használta a kezét a k**g az én esetemben olasz munkára.


Fogtam magam aztán ott hagytam ,hogy kibontakozzon:D igaz 2 hónap múlva kirúgtak , de nem is bántam.

2016. okt. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
42%
Tovább kell tanulni, és akkor nincs ilyen gond.
2016. okt. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 JonathanW válasza:
39%
"Tovább kell tanulni, és akkor nincs ilyen gond." Nagyon vicces figura vagy! Általában akiknek alacsony iskolai végzettségük van, azok olyan családból származnak, ahol nem engedhetik meg maguknak a továbbtanulást többnyire az alacsony jövedelem miatt, vagy szülő magatartásának köszönhetően. Igazán örülök, hogy a te szüleid végig egyengették drága gyerekkorod, nem kényszerítettek munkába már nyári szünetben, ehelyett edzésre vittek, meg nyaralni... biztos lehetsz benne, hogy a szalagmunkások kilencven százaléka éhezett már életében, csonka családban nőtt fel albérletben, szükséglakásban, alkoholista szülőkkel kellett élnie stb.
2016. okt. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Hatos, nagy marhaság, amit írsz. Én gyakorlatilag árva gyerek voltam, szakmunkás képzőt követően 17 évesen munkába álltam, még is munka mellett leérettségiztem, munka mellett lediplomáztam, és most, munka mellett hajtok a második diplomámért, úgy hogy közben lakást teremtettem magamnak a XII. kerület legzöldebb részén, meg van mindenem. Aki nem képes a megfelelő végzettséget megszerezni magának, az nem más miatt van, mint hogy sötét, mint az éjszaka, lusta, mint a föld, és nem is akar változtatni ezen. Magyarországon mindenkinek jár alanyi jogon 10 félév a felsőoktatásban, estin és levelezőn is. Ja, csak hát akkor le kellene mondani egy csomó dologról, ba.szásról, buliról, kocsmázásról, stb. Én az egyetem évei alatt lemondtam mindenről, de meg is lett az eredménye, mert van olyan munkám, hogy nem dolgozom agyon magam, jól keresek, és nem én haptákolok másoknak, hanem nekem haptákolnak.
2016. okt. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

A 19. századtól kezdődött, a pedagógusoknak akkor pl. nagy tekintélye volt. Lásd: Kosztolányi Aranysárkány című regénye.


Korábban nem volt akkora különbség, csak az után lehetett, hogy megjelent a polgárság. De ez Angliában nyilván előbb volt, mint pl. nálunk.



Tessék, ennyit tudtam összeszedni gimis tudásomból, de szerintem ezt te is megtehetted volna.

2016. okt. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%
első, én "magasabb" végzettségű vagyok, de szerintem a magyar kultúrkörben nem baj, ah valakit négernek nevezünk.
2016. okt. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
28%

"Hálát adok a sorsnak hogy nem ilyen élet jutott nekem, ezek dolgoznak és nem jutnak semmire vele"


És mi a baj azzal, ha ezt gondolja, te nem ezt gondolod mikor ránézel egy hajléktalanra?


Én is azt gondolom, hogy az ilyen élet nem élet. Dolgoztam gyárban is, az szó szerint arról szól, hogy elmegy a napod, nem tettél semmit sem magadért, sem másért, csak robotolsz, és szó szerint annyi pénzt kapsz csak, amiből éppen hogy nem döglesz éhen.


Én ha belegondolok, egy albérleti szaros kis szoba 50 ezer, bérlet 10 ezer, kavi kaja, bevásárlás szintén 50-60 ezer, és akkor ott vagy hogy 100-120 ezer elmegy akárhogy spórolsz. Ha ennyit keresel, akkor soha nem lesz házad, soha nem lesz autód, soha nem mész nyaralni, csak üresen létezel.

2016. okt. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!