Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért állítja sok ember...

Miért állítja sok ember szembe a teremtést és az evolúciót?

Figyelt kérdés
Szerintem a kettő megfér egymás mellett. Hiszek Istenben és a teremtésben. Az hogy 6 nap alatt teremtette meg a világot azt nem kell szó szerint venni ,ez jelképes dolog. Az evolúció meglétét is sok minden alátámasztja, de ha belegondolunk, azt is meg kellett valahogy teremteni. Szóval nekem erről az a véleményem, hogy Isten teremtette a világot és ő hozta létre magát az evolúciót is. Nem értem, miért kell ilyen elvakultan hirdetni ,hogy csak az egyik, vagy csak a másik létezik.

2016. okt. 19. 17:15
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
43%
Én megértelek téged is , mert sokat jártam hitgyülekezetekbe számomra sokkal megmagyarázotabb az ,hogy isten teremtette a földet. Viszont azért állítják szembe a kettőt egymással , mert nagyon elvakult embert láttam a gyülekezetekben is..akik talán ártalmasabbak votlak a hülye saját hitükkel a másikra, mint aki totál nem tud semmit az egészről.
2016. okt. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
23%

Az evolúció olyan mint a fizika.

A teremtés olyan mint a kvantumfizika.


Szerencsére a kvantumfizika bizonyítható, mert ha nem volna az, akkor a fizikusok, azt mondanák a kvantumfizikusokra: " Őrültség, amit állítasz, fizikailag lehetetlen. Álomvilágban élsz"

2016. okt. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
53%
A nyitott gondolkodók egy nagyon nagy része úgy gondolja hogy nem létezhet csak az egyik és nem létezhet csak a másik, egy hosszú folyamat során alakult ki a világ ami persze nem a véletlen miatt történt, szép is lenne, hogyha az emberi agy kialakult volna véletlenek során, a teremtő erő hajtotta az evolúciót, de azért ez nem ilyen egyszerű, Ken Wilber - A működő szellem rövid története című könyvében sokkal jobban kifejti és nagyon jól le is vezeti.
2016. okt. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 Ozmium42 ***** válasza:
94%

Üdv.


Ki lehet találni olyan vallás verziót, amiben egyszerre van teremtés és evolúció. Te megtetted, gratulálok. A kereszténység például nem így lett kitalálva. Ezért a keresztényeknek el kell dönteniük, hogy az evolúciót tagadják, vagy a Biblia fundamentalista értelmezését (a személyes véleményem az, hogy nem a Biblia fundamentalista értelmezésével van a baj, hanem a Biblia fundamentumaival, de ez nem ide tartozik). A hitszónok megadja a muníciót a hitvédelem mellet és az evolúció ellen. Az evolúció bizonyítékaitól és a kreacionista ellenérvek tételes cáfolataitól egy Google keresés választ el. Vagy még annyi sem:


[link]

2016. okt. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 Tom Benko ***** válasza:
@3: Nem csak véletlen, de szelekció is.
2016. okt. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
100%
Ez tök jó és felvilágosult dolog, hogy így gondolod, nyilván ostobaság lenne tudományos tényeket tagadni. De ennek elismerése egy nagyon csúszós lejtő: ha elismered, hogy a biblia bizonyos részeit "képletesen" kell érteni, az teret nyit annak a kérdésnek, hogy mégis van-e olyan része a bibliának, amit szó szerint kell venni? Lehet, hogy a "ne ölj", vagy a "ne paráználkodj" parancsot is csak képletesen kell érteni? A keresztény dogmarendszer arra épül, hogy a biblia isten szava. Ha teret engedünk ad hoc értelmezéseknek, ezzel az egész gondolati rendszer alapjait rengetjük meg, mert ezzel elismerjük, hogy a biblia ugyan valóban isten szava, de azt nem tudjuk, hogy mit akart mondani ezekkel a szavakkal, mert a leirt szavakat nem szó szerint kell érteni, hanem máshogy, ami kvázi az aktuális olvasó/magyarázó személytől függ. Ami csak egy lépés ezen szavak kiforgatásától, a szavakkal való visszaéléstől. Emiatt a filozófiai fluiditás miatt én képtelen vagyok bármit elfogadni a bibliából univerzális igazságként.
2016. okt. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 Cerevisiae ***** válasza:
100%

#6: "Lehet, hogy a "ne ölj", vagy a "ne paráználkodj" parancsot is csak képletesen kell érteni?"


Szerintem sokszor teljesen lényegtelen, hogy az illető mit ért képletesen a Bibliából, meg mit nem.


Leülhetsz egy emberrel vitatkozni azon, hogy mi a jelenkor erkölcsi értékrendjében a számodra elfogadható és mi nem. Ha azt tapasztalod, hogy annak a másik embernek minden véleménye nagyjából egyezik a tiéddel, annak ellenére, hogy a vitapartnered mindig a Bibliára hivatkozik így-úgy értelmezve azt, akkor nem mindegy?


Van értelme azzal zárni a vitát, hogy O.K. nincs is vita közöttünk, de azért te akkor is síkos úton jársz, mert ha a Bibliát...stbstb.


Nem sok értelme van, mert eszerint a vitapartnered úgy formálja át magában a Biblia értelmezését, ahogy valójában ő ezt helyesnek tartja, és amit helyesnek tart, eszerint azt mutatja, hogy egy értelmes, felelősségteljes világképe van, ahol az útmutató valójában nem is csak a Biblia, hanem a saját nézetei. Csak ő hisz Istenben és a Bibliában is valamiképpen.


"...mert a leirt szavakat nem szó szerint kell érteni, hanem máshogy, ami kvázi az aktuális olvasó/magyarázó személytől függ"


Ha nincs ezzel baj, akkor nem mindegy? Én nem érzem szükségét annak ilyenkor, hogy az illetőt kiábrándítsam a hitéből. Ha nem tagadja a tapasztalható valóságot, a logikát, az észérveket...stbstb... tőlem aztán abban hisz, amiben csak akar, és nincs is arra szerintem "jogom", hogy olyanról beszéljem le, aminek a nem létezéséről valójában magam se tudok semmiféle bizonyítékot felmutatni.


Legalábbis én így gondolom... :)

2016. okt. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 Cerevisiae ***** válasza:
93%

@Kérdező: "Az hogy 6 nap alatt teremtette meg a világot azt nem kell szó szerint venni ,ez jelképes dolog."


A fene tudja. A Bibliában az egyes napszakok alatt annyi minden történik, hogy azt lehetetlen annyi idő alatt lezavarni. Most nem a csodákra gondolok, hanem pl. arra, hogy Ádám minden egyes állatnak nevet ad (vagy ilyesmi). És még azon a napon egy halom más dolog is történik. Ha Ádám már olyan időben mozgott, ami nem valami csodaügy volt, meg ő maga se volt hiperszupermen, akkor képtelenség 24 óra alatt ennyi eseménynek lejátszódnia.


Mi van, ha az egy nap Isten szemszögéből értendő? Pl. már mi is kicsiben teremtünk. Olykor szimulációt készítünk arról, hogy hogyan keletkezik egy galaxis. Ez a szuperszámítógépben a mi szempontunkból egy nap alatt is lezajlódhat. A galaxisban lakók számára ez viszont több milliárd évnek felel meg..., na csak egy kis szellemi játék gyanánt... :)

2016. okt. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
8. A világ 6 napos teremtése semmiféle értelemben nem lehet reális, ha csak az egészet úgy át nem értelmezzük, hogy már semmi köze nincs a 6 napos teremtéshez
2016. okt. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
93%

"Szerintem sokszor teljesen lényegtelen, hogy az illető mit ért képletesen a Bibliából, meg mit nem. "

Sokszor meg nem mindegy, hogy az illető mennyi mindent ért képletesen a koránból.


"Leülhetsz egy emberrel vitatkozni azon, hogy mi a jelenkor erkölcsi értékrendjében a számodra elfogadható és mi nem. "

Nem, teljesen más síkon zajlik a beszélgetés, engem nem érdekel senkinek az értékrendje. Van egy könyv, amit a hitrendszer dogmatikusan elfogad isteni kinyilatkoztatásként. Ezt a kinyilatkoztatást relativizálja ha utat engedünk az értékrendünknek tetsző értelmezéseknek. Jelen korban a nyugati világ keresztény felén ez nem sok vizet zavar, mert van egy morális konszenzus, amitől nem nagyon tér el egyik értelmezés sem. De ez nem volt mindig így, és ma az iszlám pont alkalmas arra, hogy relatív korán értelmezésekkel rávegyenek embereket arra, hogy felrobbantsák magukat. Ezért merül fel a kérdés, hogy mennyire lehet elfogadni egy írást isten hiteles szavaként, ha annak minden mondatának jelentése időben változik a mindig aktuális morál szerint? Ha benne van a bibliában, hogy a lányodat eladhatod rabszolgaként, akkor az OK? OK volt 2-3 ezer évvel ezelőtt, de ma már nem? Miért nem? Isten szava jelentést váltott? Akkor mi értelme épp a mai jelentést iránymutatásként elfogadni?

2016. okt. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!