Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is annyira várja a Hallowe...

Más is annyira várja a Halloweent, mint én? Ti mivel készültök az ünnepre?

Figyelt kérdés

Én kidíszítettem a lakást, hétvégén a párommal faragunk tököt, illetve 31-ére sütök valami Halloween sütit is és persze jó sok sütőtökkrémlevest.


Ti miket süttök, mivel készültök? Mivel dobnám még feldobni a napot?



2016. okt. 19. 17:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
jó annak, akinek nincsenek halott rokonai..
2016. okt. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Elsö, mire céloztàl...?

Halottak napja nem 31.-én van.

2016. okt. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Veszek egy doboz sört megiszom és gyertyát gyújtok elszívom, mint egy cigit. Amúgy meg várja a bánat!
2016. okt. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%
Mit kell Halloweenkor ünnepelni??? Egy idióta amerikai szokás, semmi értelme. Ünneplem a Karácsonyt, meg a Húsvétot, készülök rájuk, mert azok tényleg ünnepek. Na de a Halloween...
2016. okt. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem fogjuk mi se különösebben megünnepelni a Halloweent, de azért tökfagást tervezünk és én se tartom rossz dolognak. A temetőbe is ki kell venni megemlékezni természetesen, de az csak november 1, nov.2, van a halloween meg okt.31, úgyhogy szerintem nem kell összemosni a kettőt! És csak azért mert amerikaiak találták ki még nem kell, hogy bugyuta gyerekes értelmetlenségnek gondolja mindenki!


Hogy ötleteket is adjak: Műanyag denevéreket, esetleg papírból készülteket tehetsz ki a a házba, falakra, plafonra, vagy, hogy látszódjon az utcáról is az ablak elé. Műpökháló (vagy igazi :-)), szellemek lepedőből, gyertyák, papírkeresztek, ijesztő fejek, figurák is jók díszletnek. Remélem hasznosak a tippek :-)

2016. okt. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

No igen, halloween = mindenszentek előestéje = okt. 31. Halottak napja = mindenszentek = nov. 1.

Miért is ne férhetne meg a kettő egymás mellett?


Nincs kivel pörögnöm, úgyhogy különösebben nem készülök rá. Szerintem lövök valami horrorfilmet meg veszek hozzá egy zacskó chipset és ennyi. (Ellenben októberben szoktam intézni az évi nagy bevásárlást: ruha, ékszer, lakásdekor :P)

2016. okt. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi hatos, de 1-jén van mindenszentek, 2-án pedig halottak napja.

És hogy miért nem fér el egymás melett? Elfér végülis, mindenkinek szíve joga, azt ünnepel, amit akar. De a halloween egy elvileg egy buli, míg a mindenszentek és halottak napja kicsit talán más jellegű, nem?

2016. okt. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én Írországban élek, innen ered a Halloween (mivel nem amerikai, hanem kelta ünnep, annak, aki nem tudná), szóval itt már hetek óta megy a zsongás, az év egyik legnagyobb eseménye :)

Nálunk alapból kicsit úgy néz ki a lakás, mintha egész évben Halloween lenne (van sok koponyás, boszorkányos, varázslós díszünk, denevéres lámpánk, szeretjük az ilyet), de teszünk fel extra díszeket, pókhálókat, stb. hétvégén, sütni is fogok néhány apróbb finomságot, ezek vannak tervben:


[link] - Ezek körül 1-2 fajta.


[link]


[link]


Tököt nem faragunk, mert nem lesz rá idő, de gyömbéres-sütőtökös krémleves lesz itt is :) A jelmezt még nem találtam ki, de biztos beöltözve elmegyünk valamerre.

2016. okt. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, érzek valami gothic beütést. Igen, egyébként októberben be lehet vásárolni egész évre lakásdekorációt és ruhát is. :D

Szerencsés vagy, hogy Írországban laksz, egyszer elmennék én is. :)

A sütik nagyon jók, sajnos én nem érzem magam ilyen ügyesnek,de azért valami muffin lesz és persze sütőtök krémleves is. :)

2016. okt. 20. 15:05
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk gothok pedig, ahhoz semmi közünk, de valóban rock/metál vonalon mozgunk és egyszerűen szeretjük az ilyesmit :D Ilyenekkel és kreatívabb utazós szuvenírekkel meg térképekkel van tele a lakás :D

Lehet 100as boltokban venni ilyen cukorszemgolyókat, stb., már ha csak azzal is díszíted a muffint, akkor is "Halloweenes" beütése van. Írországot pedig melegen ajánlom, gyönyörű hely :) Jó mulatást nektek!

2016. okt. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!