Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Velem van a baj a gyászban? F/24

Velem van a baj a gyászban? F/24

Figyelt kérdés
Egy hónapja, hogy meghalt apukám, öngyilkosságban. Minden ezzel kapcsolatos dolgot ügyet én intézek intéztem, teljesítettük egy régi kívánságát is a megfelelő engedéllyel. Mai napig rengeteg ügy van, minden házimunka rám hárult amit persze tudok, bírok csinálni. Anyukám fizikai állapota sajnos nem jó ezért hárultak rám ezek a dolgok. Helyszínre is én mentem le, de saját kérésre nem néztem oda, segítettek honnan nem látom. Elég sok szörnyűséget éltem most meg ezzel kapcsolatban még sem tudtam kisírni magam. Egyszerűen nem megy, nem erőltetem, de búcsúztatón sem, sem mikor végleg elengedtük hamvait, sem aznap, sem egy hónapja nem jött rám a sírás. Rosszul érzem magam attól, hogy nem érzem magam eléggé rosszul, vagy hogy fogalmazzak. pedig érzékeny lelkű vagyok, ha bántanak az nagyon megvisel, de ezt most még azóta sem tudtam hova tenni. Elhiszem hogy megtörtént, látom a papírüggyeket intézkedek, de nemtudom mi nincs rendben. Nem akarom azt hinni, hogy érzéketlen vagyok, de már kellemetlenül érzem magam emiatt. Néha hullámokban rám jön, hogy ingerült vagyok, meg hogy semmihez nincs kedvem, de ezek ideig óráig tartanak, amúgy pedig elvagyok, mintha tudnám hogy az élet nem áll meg, ami igaz, de a kérdés végett valahogy nem értem ezt az egészet. F/24
2016. okt. 20. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez normális dolog, amennyiben nem tudatosan folytod el magadban a gyászt. Én egy fantasztikusan anyás gyerek voltam és még akkor is gyerek szinte, amikor meghalt az anyám, de nekem is hasonlóképpen volt ez a "tűneti része" az érzelmeknek, illetve azoknak a "hiánya". Ismerős érzés az embernek ez az önmagára való rácsodálkozás ilyen szempontból. Az okát nem tudom megmondani, de van ilyen, hogy valakinek ez a hiányérzet kicsit később esik le a feldolgozás folyamán.
2016. okt. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden tekintetben normális dolog, és az élet tényleg nem áll meg. Viszont adnod kell magadnak egy kis időt, amíg feloldódnak benned az érzelmek. Túl frissek az események ahhoz, hogy az érzéseid felszínre kerüljenek.
2016. okt. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egyáltalán nincs veled semmi baj, teljesen normális a reakciód. Ugyanígy voltam, amikor anyukám meghalt, gépiesen bejártam órákra, készültem a vizsgákra, és nekem is bűntudatom volt, hogy nem érzek szörnyű fájdalmat. Néha hullámokban elöntött a világ igazságtalansága miatti tehetetlen düh, de egyébként éltem a mindennapjaimat. Rá pár hónapra idegileg összeomlottam, akkor jutott el a tudatomig, hogy édesanyám nincs többé. Adj időt magadnak, fogadd el, hogy bármi amit érzel, teljesen normális, mert mindegyikünknek más a védekezési mechanizmusa, a tudatod nem tud megbírkózni egy ilyen szörnyű dologgal. Egyébként az, hogy nem tudsz sírni, nem jelenti azt, hogy nem fáj apukád halála. A bátyám ugyanígy volt, és sajnos hajlamosak az emberek megbélyegezni azt, aki nem tudja kimutatni a gyászát.

26L

2016. okt. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!