Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek sem lehet jó...

Szerintetek sem lehet jó ember az, aki nem szereti az állatokat?

Figyelt kérdés

Én úgy vélem, hogy az, aki az állatokat bántalmazza szörnyű ember. És ha valaki a csendes, szeretetre váró (hűséges kutya) jelenlétét nem képes elviselni, az tényleg semmire nem való, mert akkor az emberekkel sem tud bánni.

Javítsatok ki, ha tévedek. Az alapján írom ezt, mert az apám nem szereti az állatokat és egy erőszakos, agresszív ember, aki a gyerekeit is csak erőszakkal tudta nevelni és elhidegíteni magától.


2016. okt. 22. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Hat szerintem ez nem így vagy te egy tipikus olyan ember vagy aki jobban szereti az állatokat mint az embereket hat neked nem való gyerek ezt el is mondom inkább menj a menhelyre örökbe fogadni nagyon fura vagy es apadnak szerintem az egesz világgal van problémája
2016. okt. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Van*
2016. okt. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy jó ember? Mi az, hogy rossz ember? Cselekedetek vannak. Mindenkiben van jó és rossz. És az állatok meg állatok. Azt gondolom,hogy az, hogy valaki hogyan viselkedik, onnantól kezdve mindegy, hogy az állat vagy ember. Apukádnak nyilvánvalóan valami történt a gyerekkorában, amit nem tudott feldolgozni. Ami nem jogosítja fel arra, hogy agresszív legyen a gyerekeivel vagy az állatokkal, de sajnos ez így működik. Mert ha valakinek a lelke beteg, akkor bizony nem tud egészségesen működni, nem tud szeretni, mert megkeményedik, hogy kibírja. Tudom, hogy ez téged nem vigasztal.... De hidd el, az sem fog, ha azt írják majd az emberek az apádra, hogy ő rossz ember.... mert akkor mi lesz? Attól nem fog megváltozni körülötted semmi.


Apukád viselkedése helytelen, és fájdalmas mindenki és minden állat számára. attól, hogy ezt kimondtuk, sajnos nem változott semmi.


A megbocsátás fogja a szívedben kioldani a fájdalmat. Idővel. Megváltoztatni nem nagyon valószínű, hogy sikerül, de neked jobb lesz, mert szabad leszel a méregtől, amit a harag termel a szervezetedben, és a lelkedet is rombolja.


Nem tudom, hogy hány éves vagy, és milyen körülmények között laksz. De amikor teheted zárkózz el ettől az erőszaktól és agresszivitástól, rekeszd ki, és bocsáss meg, mert így kerülheted el a leginkább, hogy megismétlődjön ez, és a rabjává válj.


(az én apám is ilyen)

2016. okt. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményed. Az embereket is szeretem, ha rendesek, nem használnak ki, jó barátságokat ki tudok alakítani. Nem értek egyet azzal, hogy nem való nekem a gyerek. Szerintem igenis jó anya lennék, mert elég jó ellenpéldám is volt és ez az, amiből tanulni lehet. Persze egy roncs vagyok, de ettől csak feljebb van :)
2016. okt. 22. 09:06
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

Én hívő vagyok, és már tapasztalatból mondhatom, hogy Isten minden sebet begyógyít, és minden hiányunkat képes betölteni. Már nem érzem, hogy hiányzik az apa az életemből. Nem azért, mert felnőtt vagyok. Mert attól még éreztem. Hanem azért, mert van egy olyan Istenem, aki annyira szeret, hogy valóban betölti az űröket, amiket az életemben kaptam.

Csak akkor tudod ezt megtalálni, ha utánajársz, ha keresed, ha kipróbálod.


Olvasgass Bibliát, 139. Zsoltárt, János evangéliumát, Pál leveleit.... János leveleit. Péter levelét.

Rendbe jönnek a dolgok, ha a jó irányba nézünk: előre és felfelé. :)

2016. okt. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem függ össze az állatok szeretete azzal, hogy milyen ember vagy. Van, aki szereti az állatokat, de nincs érzéke a gyerekneveléshez, és nincs türelme a gyerekekhez.
2016. okt. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%

Valamennyire igaz. Aki állatokat kínoz, az nagy valószínűséggel a gyerekeivel is agresszív lesz. Az állatkínzók nem azért állatokat bántanak, mert azok állatok, hanem azért, mert védtelenek, nem tudnak visszatámadni, ha bántják őket. A gyerek sem tudja megvédeni magát, úgyhogy potenciális célpont egy ilyen embernek.


5#

Ne prédikalj itt, mert rohadt idegesítő, hogy erőszakosan akartok téríteni és már itt is nyomjatok a pofankba ezt a szart.

2016. okt. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%

Senkit nem akartam erőszakosan megtéríteni. Ez egy lehetőség, amit bárki megragadhat. Te döntöd el,h vevő vagy rá vagy nem.

Mindenki válaszolhat, és elmondgatja,amit gondol. Te is, én is.

2016. okt. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Na, azért más az, hpgy valaki nem szereti az állatokat vagy bántja is őket...utóbbit nem tudom elfogadni, de attól még lehet valaki jó ember mert nem állatbubus. No meg mit jelent az állatszeretet? Én imádom a macskámat, kutyámat, de állatként kezelem őket, nem antropomorfizálom a kutyámat

Sokaknál már ez keríti azt, hogy n is szeretem.


Abban viszont igazad lehet, ha valaki állattal tud bánni, ha nem esil túltásokba jobban kommunikál az emberekkel is (saját lovas tapasztalat, illetve hát az állaterápia sem véletlenül lett kitalálva.)

2016. okt. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valaki nem szereti az állatokat, nem jelenti azt, hogy bántja és kínozza őket. Van aki csak pusztán nem foglalkozik velük. Nem vesz magának, nem taperolja a szembe jövő kutyákat, nem jár állatkertbe, nem nézi az animal planet-et, nem tapétázza ki a lakást kölykök képeivel, és nem oszt meg napi 26 "fogadj örökbe kutyát" posztokat. Ennyi. Ettől még nem rossz ember, és nem állatkínzó.
2016. okt. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!