Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egoisták tényleg önbizalomh...

Az egoisták tényleg önbizalomhiányosak?

Figyelt kérdés
Már régóta foglalkoztat a téma. Egy pár osztálytársamnak kicsit nagyobb az egója a kelleténél, de utána szoktam gondolni, h vajon miért ilyenek. Többségüknél elváltak a szülők, vagy nem jó a kapcsolatuk a szüleikkel vagy nem jók a tanulásban. De van akinél ez nem igaz, mégis egoista és másokat lenéző, kigúnyoló. Azt mondják, sokan azért beképzeltek és nagyarcúak, mert a saját problémáikat akarják háttérbe szorítani azzal, h másokat kigúnyolnak. De akkor sem kellene ilyennek lenni, másnak is vannak problémái, de mégsem mindenkiből lesz beképzelt egoista. Akkor mégis mi lehet az oka? (bocs amiért hosszú lett)

#egoizmus #Egoista ember #énközpontú ember
2016. okt. 24. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem önbizalom hiányosak, inkább lelkileg megromlottak/elkorcsosultak. Aki önbizalom hiányos, az nem fogja játszani az atyaúristent. Persze vannak a klasszikus magabiztos egoisták is, de náluk teljesítmény is van.
2016. okt. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Általánosítás.
2016. okt. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül, de van ilyen is, ismerek olyan embert, akinél tuti, hogy így van, állandó visszajelzés kell neki, hogy igen, ő milyen intelligens. Az biztos, hogy egészséges ember nem bánt másokat, de aki szimplán csak egoista, de nem bánt másokat, lehet, hogy tényleg elhiszi ezt magáról. Ismerek ilyet is. :)

Ez pont olyan általánosítás, hogy aki homofób, az látens meleg. Semmi bajom a melegekkel, de ez szerintem túlzás: vannak emberek, akik egyszerűen csak nem tudnak túllépni a neveltetésükön, vagy van egy nagyon fix világlátásuk, nem mind látens meleg.

2016. okt. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az egoista csak annyit jelent, hogy önimádó. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy másokat kigúnyol. Én egoistának tartom magam és nem kérem ehhez mások asszisztálását. Kifejzetten zavar ha megdicsérnek, nem kell, tudom magamtól is :D Másokat akkor gúnyolok ki, ha kiprovokálják. Ezért néhányak szembében bunkó egoista vagyok :D Viszont, ha nem érdemli a gúnyolást, akkor segítőkész, rendes, kedves vagyok mindenkivel.
2016. okt. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet álca, de nem feltétlenül.
2017. jan. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!