Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor lehet az embernek ideje...

Mikor lehet az embernek ideje a saját dolgaira?

Figyelt kérdés

Dolgozok mellette tanulok, azt vettem észre hogy nincs időm úgymond magamra, meg van hogy kérnek segitsek másnak, figyelni kell a telefont, még 1-2 program van amikre eljárok mert kellenek pl a tanuláshoz, az a kérdés merült fel bennem mikor van az embernek magára ideje? Azt már nem lehet pl hogy megyek strandra ott töltök kényelmesen egy fél napot.. A szabad idő is arról szól hogy tanúlni, meg intézni az elmaradt ügyeket. Nem értem mások hogy csinálják? Elég bemenni egy plázába, Felnőtt embereknél látni hogy annyira ráérnek, nem sietnek, el vannak örülnek, Nem látszódik meg rajtuk hogy zsúfoltak lennének a napjaik. Ők hogy csinálják?

De fejben is olyan, nem kapcsolódhat ki az ember mert egyfolytában a munkának meg tanulásnak kell élni..


2016. okt. 25. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
2016. okt. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A felhasználó ***** válasza:
39%
Ha a tanulást nem érzed saját dolgodnak akkor rossz dolgot tanulsz.
2016. okt. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem kell segíteni másnak, nem kell figyelni a telefont. telefon nélkül is lehet élni, ha hiszes ha nem!
2016. okt. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

"Mikor lehet az embernek ideje a saját dolgaira?"


Amikor ez fontos lesz neki és így szakít rá idöt!

2016. okt. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szakitok rá időt? Nem csinálhatom azt hogy munka közbe fogom magam, és csak úgy müszak közepette kivonulok, mert kirúgnak. Dolgozni meg kell hogy legyen pénz, a fenttartásra
2016. okt. 25. 11:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor van időd a saját dolgaidra, ha szakítasz rá.

A telefont minek figyelni?

építsd le a felesleges, energiavámpír kapcsolataidat, meg azokkal a kapcsolatot, akik csak lelki szemetesládának hazsnálnak, ill kihasználnak. Ezeknek semmi értelme.

Szelektálj az emberek és a kapcsolataid között. Sok időt és energiát megspórolsz magadnak, hidd el.

2016. okt. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is anno másból sem álltam ki, minthogy fél órákat beszélgettem telen az állítólagos " barátaimmal", akik ecsetelgettték a nyűgjüket- bajukat, de azt meg nem kérdezték, én hogy vagyok...

Mindenkivel találkozni, beszélgetni, mert valakinek el kell mondaniuk a problémáikat, stb, és azt vettem észre egy idő után, h ki vagyok merülve lelkileg- testileg...

És eldöntöttem, hogy na itt vége. Azóta pár igazán fontos baráttal tartom csak a kapcsolatot, nekik bmikor bmiben segítek, de ezt vissza is kapom!

A többit mind leépítettem, persze én voltam a sz*r- szemét, de így sokkal jobban érzem magam, van időm az igazán fontos dolgokra és magamra is persze

2016. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Szakitok rá időt? Nem csinálhatom azt hogy munka közbe fogom magam, és csak úgy müszak közepette kivonulok, mert kirúgnak. Dolgozni meg kell hogy legyen pénz, a fenttartásra"


OK, dolgozol és közben nem vonulsz el, hogy magadra legyen idöd.

Meg az is OK, hogy tanulsz, ezt is kell.


De azt ne mondd már, hogy ez napi 24 óra!


Ha neked egyfolytában a munka meg a tanulás jár a fejedben, ennek "kell" élni, akkor jobb, ha nem tanulsz, mert nincs értelme, ha ennyire nehéz. Akinek van elég esze, annak nem ennyire leterhelö a dolog, nem ezen jár az esze egész nap. (Müszaki egyetemet végeztem, és tudom, hogy közel sem ez töltötte ki az életemet, emellett jutott idöm a hobbikra is - mert akartam, hogy jusson!)


Másnak segíteni, a telefont figyelni állandóan teljesen fölösleges, ez az, amikor lehetne szabadidöd, ha akarnád.


A hétvégéken kizárt, hogy nem tudsz fél napot magadra szánni - legfeljebb nem akarod, mert így magadnak tudsz panaszkodni, hogy te mennyire elfoglalt meg fontos valaki vagy.

2016. okt. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy adhatunk tippeket, de ha valóban nincs több időd, akkor nem is lesz.

Az pl. jó tipp volt, hogy szűrd meg, kikre/kikkel töltöd az időd. A legtöbb embernél vannak érdekbarátok, akiket nyugodtan lelehet építeni.

Az utazási időt is próbáld meg kihasználni. Tehát, ha pl. fél órát buszozol munkába, próbálj kikapcsolódni vagy tanulni közben.

De az tény: Az időd nem lesz több, maximum jobb lesz az időbeosztásod. Akiket látsz, azokkal ne foglalkozz. Aki a plázában lóg felnőtt, lehet, hogy ugyanúgy végigszenvedte az egyetemet, mint te. Vagy az is lehet, hogy minimálbérből tengődik.


Nekem is zsúfolt az időbeosztásom és sok dologra nem marad időm. Igazából aki nincs hasonló helyzetben, az általában nehezen fogja fel, hogy milyen is ez. Te dolgozol, tanulsz. Sokan csak az egyiket csinálják és nem is bírnának többet. Én sem, nekem még a munka sem fér bele.

Van, akinek könnyebben mennek a dolgok, mint pl. #8-asnak. Én is műszaki egyetemen vagyok. 100 emberből kb. 10 az, aki könnyedén veszi a dolgokat. A maradék emberek meg keményen tanulnak és nincs idejük vagy nem tanulnak keményen és bukdácsolnak. Nem mindenki egyforma képességű és helyzetű.

2016. okt. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem maximum akkor lesz rá időd, ha csak az egyiket fogod csinálni. Azaz már mem tanulsz, csak melózol.
2016. okt. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!