Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan segítsem a páromat a...

Hogyan segítsem a páromat a gyászban?

Figyelt kérdés

Sajnos pár napja hirtelen elhunyt az apósom. A párom pedig úgy viselkedik sokszor, mintha nem történt volna semmi, pedig látom, hogy fáj neki. Elfogadom, hogy így gyászol. Igyekszem a kedvében járni, mellette lenni, a kedvenc ételeit készítem el, amit csak kíván...és hát elviselni őt, mert nagyon nehéz! Feszült és minden apró-cseprő dologért üvöltözik velem, és azt mondja, nem törődöm vele. Nem szólok egy szót sem, biztosan ez is része annak, hogy gyászol...de már nem tudom mit tehetnék. Ha megölelem, hozzábújok ellök szinte magától, aztán pedig a fejemhez vágja, hogy nem bújok hozzá..


A kérdést azért teszem fel, mert szeretném 100%-ban támogatni, nem pedig azért, hogy panaszkodjak, ugyanis ilyen helyzetben még nem voltam.


2016. okt. 26. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem mindenképpen beszéld meg vele nyíltan, hogy az addig rendben van, hogy gyászol lélekben, de ez nem jelentheti azt, hogy rajtad engedi le a feszültéset.

(IGEN, ezt meg kell mondani neki, mert nem biztos, hoyg ez tudatosult benne)


Emellett mondd meg, hogy megérted, hoyg szomorú, szivesen támogatod, ha akar beszélni, meghallgatod, ha hozzád akar bújni, szivesen (de itt töle kell kiindulni az összebújásbnak, nem töled!!), de csak amíg téged továbbra is embernek néz.

2016. okt. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ennél többet nem tudsz tenni. Max még felajánlhatod, hogy ha szeretne beszélni az érzéseiről, akkor meghallgatod, de ennél többet már nem tudsz tenni.


Esetleg felhívhatnád rá a figyelmét, hogy kontrollálja picit magát. Ezt arra értem, hogy mikor mondja, hogy nem törődsz vele, miközben te a kedvében jársz, egyik pillanatban azt mondja, hogy nem bújsz hozzá, közben 10 perccel előtte meg akartad ölelni stb. Ezt egy idő után már nehéz tolerálni, akármennyire is fáj neki a gyász.

2016. okt. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Ülj mellé, öleld át, fogd meg a kezét, de ne szólj egy szót sem!!

Nagyon friss még a fájdalom, légy türelemmel. Ha még hetek múlva is durva, goromba, stb. akkor mondd meg neki:

Te megérted a bánatát, de az élet megy tovább, és ha ő továbbra is így viselkedik veled szemben, nem biztos, hogy sokáig el tudod még viselni. Gondolkodjon el ezen!

2016. okt. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Hetek múlva... én is gyászolok, rengeteg helyen olvastam, hogy mindenki sürgetni akar, hogy legyél túl rajta, mert nekik kényelmetlen.


Nem poén az egy év, azért szokták mondani, mert minden eseményt, amit eddig vele éltél meg, most nélküle kell. Karácsony, szülinap, névnap...


Nem hiszem, hogy az ember pár hét alatt feldolgozza ezt. Vannak jobb napok, és rosszabbak. Lehet, hogy 3 év múlva lesz egy nap, amikor nagyon kiakad, mert rátör a hiánya. Ezt nem lehet előre tudni.

2016. okt. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetes dolog, hogy az ember évekig gyászolja vagy éppen egész életében azt akit nagyon szeretett, és elment. De ez nem jelenti azt, hogy akkor a közvetlen környezetében élők hónapokig, évekig elnézzenek az illetőnek minden durvaságot, türelmetlenséget, modortalanságot, és hasonlókat.
2016. okt. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze, 5-ös, ez tiszta sor. De itt pár napja történt. Lehet, hogy még fel sem fogta.
2016. okt. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok!

Azért írtam a 3-as válaszomba, hogy adjon még neki időt, legyen türelemmel. Egyelőre.

2016. okt. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Neked kid halt meg?
2016. okt. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kitől kérded?

Ha tőlem, akkor azt mondom: több helyre viszem már a koszorút, mint karácsonykor az ajándékot.

2016. okt. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!