Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez már túlzás? Mit tegyek?

Ez már túlzás? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Budapesti, gimnazista lány vagyok és főleg mostanság vettem magamon észre, hogy sosem érzem magam teljes biztonságban az utcán, ezért sosem vagyok nyugodt. A lakhelyem és az iskolám környékén igen, mert azt jól ismerem és jó kis hely, rendes emberekkel, jó környezettel, viszonylag sok emberrel.

Metrózni, villamosozni, buszozni, hévezni nem annyira szoktam. Az iskolával járunk úszni, odafele együtt megyünk metróval, visszafele egyedül jövök metróval és kábé ennyi az én tömegközlekedésem, ezért sem a megállókat, sem az aluljárókat, sem a járatokat nem ismerem annyira. Ha úgy adódik, hogy valahova egyedül kell mennem, ahol meg nem voltam, mindig utánanézek interneten száz helyen, képeket nézek, van hogy le is írom, anyukám elmagyarázza.

Általában mindent elintézek a kerületben, ezért nem szoktam átmenni a másik oldalra, a város másik végébe vagy valahova ami messze van tőlem, de ha kell akkor mindig rápánikolok és beképzelek dolgokat. Sokat hallani, hogy annyi hülye van az ilyen helyeken, főleg ha az ember nem ismeri. Hajléktalanok, cigányok, részeg emberek drogosok, mindenféle bandák, rablók, pedofilok meg még nem is tudom.

Anyukám félt, mindig mondja nekem hogy vigyázzak, ne sötétben járkáljak (van amikor sajnos ez nem megoldható), legyen nálam telefon, hívjam fel, ne menjek elhagyatott helyekre és ő sem szereti ha a városban egyedül járkálok olyan helyeken ahol nem szoktam.

A mamám meg mégjobban félt, ő állandóan azt hajtogatja hogy mit hallott a tv-ben, mennyire nem vigyáznak a mai fiatalok, mennyi az idióta, ha ő lenne az anyám, szerintem sehova nem mehetnék.

Amikor egyedül megyek az utcán, valamennyire mindig feszült vagyok, a táskámra is nagyon vigyázok, a zsebemre is, próbálok kikerülni ilyen-olyan helyeket. A vészhelyzetre is mindig gondolok: feltöltött telefon elegendő egyenleggel és internettel, valamennyi pénz de nem tul sok, a telefonomat a zsebembe szoktam rakni és zsebre rakom a kezem, mindig tudja valaki hogy hol vagyok, mit csinálok.

Szerintem már beteg módon félek ezektől, mit tegyek hogy ez megváltozzon?


2016. okt. 28. 22:16
 1/1 anonim ***** válasza:

29 éves férfi vagyok, vidéken élek, de Budapesten én is hasonlóan óvatosan közlekedek, főleg az aluljárókban.


Lemegyek, körülnézek, legalább 4-5 gyanús csoportot rögtön látok. Első körben a zsebesek, akikre odafigyelek. Általában zenével, zajjal, veszekedéssel, kérdezősködéssel terelik a figyelmet mások, miközben dolgoznak, de vannak villamosra felugró, a megdöbbenésre utazó tapperolós zsebesek is (ráadásul nők!). Kb. 2 óra Budapest élményem ez, de mit tudhat az, aki ott éli le az életét...

2016. okt. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!