Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél, ha találnál egy...

Mit tennél, ha találnál egy pénztárcát az utcán?

Figyelt kérdés

1. Felveszed. Ha van benne pénz és irat, akkor az iratokat és a tárcát kidobod, a pénzt meg megtartod.


2.Felveszed, és úgy döntesz, ha van a pénz mellett irat is, akkor beviszed a rendőrségre.


3.Ha van a pénz mellett irat is a tárcában, akkor felkeresed a tulajt és azt mondod, megtaláltad az iratait. De tárca és pénz nem volt az iratok mellett.


4.Semmit nem teszel, otthagyod a tárcát a földön.


2016. okt. 31. 19:24
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
És indokot is kérek, ki miért cselekedné azt, amelyik felsorolást választotta.
2016. okt. 31. 19:24
 2/16 anonim ***** válasza:
5. Ha van mellette irat, az egészet eljuttatnám a tulajdonoshoz.
2016. okt. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Kettes. Mert így tiszta marad a lelkiismeretem.
2016. okt. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kettes. Egyszer már találtam egy tárcát a buszon, akkor a buszsofőrnek adtam.
2016. okt. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekek. Emeljük már a tétet, mert így mindenki nagyon becsületes...

Tárca + irat + 300ezer ft.

A kérdés inkább az, hogy mennyi az a pénz, ami már "tisztára mossa" a lelkiismeretet?

2016. okt. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az iratokat visszajuttatnám a tulajdonosának névtelenül, a pénzt eltenném (ez a megtaláló jutalma)


Persze csak akkor, ha senki sem látta, hogy fölveszem a tárcát. Ha körülöttem bárki is van, akkor le se hajolok a tárcáért.

2016. okt. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

5


Na igen, nem mindegy, hogy az ember 2000 ft-ot talál egy tárcában, hanem mondjuk 300.000-et :D

2016. okt. 31. 19:51
 8/16 Metionin ***** válasza:

Visszajuttatnám valahogy a tulajnak. Ha van benne irat, akkor elviszem, ha nincs, akkor elvinném a rendőrségre. Akkor is, ha 300 ezer lenne benne. Oké, én sem vagyok gazdag, jól jönne egy talált 2ezres is de ha elvenném a pénzt, valahányszor amikor költeném, eszembe jutna, hogy egy tolvaj vagyok és ezt az érzést sosem tudnám kitörölni. Mardosna a bűntudat egész életemben. Ezért adnám vissza.

Anno ált. suliban találtam egy pénztárcát, 10 ezer ft volt benne, mi mindig szegények voltunk, életemben akkor láttam először 10ezrest. Leadtam a tanáriban. Mindenki mondogatta utána, hogy de hülye voltam, otthon sosem adnak nekem pénzt, most lett volna de nem bírtam hazavinni. Amikor hazamentem, sírtam is emiatt, de megvigasztaltak, hogy legyünk bár szegények, a becsület a legfontosabb és ha hazavittem volna, a szüleim úgyis visszaadták volna.

2016. okt. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Akkor mégjobban emelhetjük a tétet...

Az iratok szerint a pénz egy ismert, fukar, kőgazdag emberé, nevet mindenki tud társítani, amilyet gondol, tehát nem egy beosztandó havi fizetést találtatok meg, hanem valószínű valami zsebpénzt.

2016. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

5-ös verzió: az iratok benne vannak, meg 300e forint. Magam keresem fel a tulajt, mert nem bízom a rendőrökben.


Nekem volt, hogy egy néni szólt, hogy turkálnak a táskámban mozgólépcsőn. Nagyon hálás voltam, ellopták volna a telefonomat. Szeretném, ha más is érezné ezt a hálát az én jóvoltamból. Ha lúzer vagyok, hát lúzer vagyok, ez vagyok én.

2016. okt. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!