Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok erről? Csak...

Mit gondoltok erről? Csak olyanok írjanak ide, akik képesek leadni az egójukból!

Figyelt kérdés
Szerintetek jobb lenne, ha a nők irányítanák a világot? Én férfiként is azt gondolom, hogy igen, mert akkor szerintem egy bár fejletlenebb, de békésebb világban élnénk, (azt, hogy fejletlenebb világ lenne arra alapozom, hogy már kb. 100 éve a nők is lehetnek tudósok, mégis jóval több férfi tudós van még most is) és akármennyire érdekelnek és szeretem a tudományok nagy részét, azért szerintem a béke mégis csak fontosabb. Van egy vicc, ami szerintem jól leírja a valóságot: "Ha a nők irányítanák a világot nem lennének háborúk, csak egy csomó ország amelyek nem beszélnek egymással. Ti mit gondoltok erről?

2016. nov. 1. 11:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
30%

Nem te szabod meg, ki írjon ide.

Ami az utolsó mondatodat illeti: nettó hülyeség.

2016. nov. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
56%

"Szerintetek jobb lenne, ha a nők irányítanák a világot? Én férfiként is azt gondolom, hogy igen, mert akkor szerintem egy bár fejletlenebb, de békésebb világban élnénk"


Olyanban amilyenné Angela Merkel züllesztette például Európát? Köszönöm de abból én, de szerintem sokan mások sem kérnek.

2016. nov. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
64%
ha megfigyeled az evolúciót a nők gyüjtögettek a férfiak vadásztak , a vadászathoz közös munka csapatjáték kell , a gyűjtögetésben meg egymás vetélytársai voltak a nők. mert amit az egyik leszedett már nem tudta a másik , és nem voltak egymásra, csapatmunkára utalva. ha nők irányítanák a világot még több háború lenne , gyűjtögetnék a jobb területeket a , a gazdagabbakat , a munkaerőt , stb . én nő vagyok és tudom hogy milyenek vagyunk , erősek akaratosak , céltudatosak. ha egy nő hatalmon van mindegy hogy családban vagy országban bizonyítani akar hogy ő aztán mindenre képes. imádjuk az elismerést stb . na isten óvja ettől a világot
2016. nov. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
2%
Hahaha,az utolsó mondatod abszolut telibe talált.Egyébként a nõk nem szeretnek hülyeségekkel foglalkozni általánosságban értve,mint pl. a kutatás, az ürberepülés, kütyük szerelése stb., a politika sem a nõk világa.A nõk értelmesebb lények a férfiaknál.:)
2016. nov. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
60%

Ajánlom, nézz körül egy olyan munkahelyen, ahol sok nő dolgozik egymással, aztán megváltozik a véleményed.

Fúrkodás, gonoszkodás, egymás alá pakolás, ketten biztosan kibeszélnek egy harmadikat, mindig van egy-két szerencsétlen, akire rászállnak és ők nélkül is szívatják.

800 férfival könnyebb együtt dolgozni, mint 8 nővel.


Ha a nők irányítanák a világot, akkor lehet, hogy jobb lenne. A női főnökökkel sincs gond, sőt bizonyos dolgokban jobbak is.

De ha a nők vezényelnék a háborúkat, már rég kihalt volna az emberiség!


Úgyhogy az lenne a legjobb, ha fele-fele arányban lennének férfi és női vezetők, és mindenki azt csinálja, amihez ért is.


Pl. gazdasági miniszternek olyan nőt neveznék ki, aki el tudja látni a családot évek óta egy átlagfizetésből. ;)

2016. nov. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
41%
Egyszer egy férfi megismerkedik egy csapat feminista aktivista nővel. Megismeri az ügyüket, a motivációjukat, és még szimpatikus lesz is neki a dolog. Majd azt mondja. Tök jó ez amit csináltok, de nem vagytok elég szervezettek, kéne nektek egy vezető. A csattanót már rátok bízom hogy kitaláljátok.
2016. nov. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
40%
Második, telibe találtál Merkellel! Isten óvja a világot, ha Hillary Clinton lesz az USA elnöke!
2016. nov. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
45%
Nem hiszem, hogy a tudományos fejlődést megakasztaná a nőuralom, a modern nőknek is fontos az innováció, a világot pedig most sem a tudósok irányítják.:-) A magam részéről azt gondolom, hogy az ideális a vegyes felállás lenne, ahol a férfiak skatulya-gondolkodását kiegészítené a nők asszociatív szemléletmódja és körültekintése.
2016. nov. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, azt én sem gondolom, hogy megakasztaná, de azért szerintem lelassítaná.
2016. nov. 1. 11:35
 10/23 anonim ***** válasza:
96%

Azért van kevesebb női tudós, mert ez egy olyan hivatás, ami nem túl családbarát. A tudományos életben ha valaki elmegy szülni, akkor totál derékba törheti a pályáját. Nehéz visszakerülni a tudományos életbe. Másrészt a nemi sztereotípiák miatt, amik rányomják a bélyeget a pályaválasztásra.

A második felére nem tudok érdemben reagálni. De egy női vezető miért ne lehetne agresszív? És hozzá képest egy másik férfi vezető miért ne lehetne békésebb? Nem elégge megalapozott általánosításokból nem érdemes következtetéseket levonni.

2016. nov. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!