Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Itt miért hiszik sokan, hogy...

Itt miért hiszik sokan, hogy ha a kérdező vitázni mer, akkor nem fogadja el a kritikát?

Figyelt kérdés
Nem mindenkire vonatkozik, vita alatt pedig kulturált vitát értek. Tudom én, hogy vannak, akik tényleg nem fogadnak el ellenvéleményt, de szerintem a kérdezőnek nem feladata kussban hallgatni a válaszokat. Ha nem ért egyet az egyik válasszal, és erre KULTURÁLTAN reagál, azt minősítik egyesek úgy, hogy nem fogadja el az ellenvéleményeket? Ez csak annyit bizonyít, hogy egyelőre nem jött olyan érv, amit elfogadhatónak találna.
2016. nov. 1. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Én ezzel nem értek...


Janem. Nem ezt akartam írni :)

Na de végeredményben ha nem ért egyet, tényleg nem fogadja el a kritikát, nem? Máskülönben rábólintana és nem lenne belőle vita.

Nagyobb baj szerintem, hogy ha nem egyezik a vélemény, akkor a vita pillanatok alatt személyeskedő acsarkodássá fajul.

2016. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon 1-2 kivételtől eltekintve csak olyan vitát láttam, ami igazából értetlenkedő veszekedés volt és a kérdező magának bizonygatta a dolgot és a már kérdésből is sejthető választ akarta hallani.

Amúgy nem kell kussban tűrni, az értelmes viták jók! :D

2016. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Ez csak annyit bizonyít, hogy egyelőre nem jött olyan érv, amit elfogadhatónak találna."


Na ez itt a probléma, a kérdező már a kérdés feltételekor adott választ vár, és minden számára nem tetsző választ ignorál, vagy támad.

2016. nov. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Na de végeredményben ha nem ért egyet, tényleg nem fogadja el a kritikát, nem? Máskülönben rábólintana és nem lenne belőle vita. "


Ez nem feltétlen igaz. Lehet, elfogadná, de nem érkezett normális érvelős válasz. vagy éppen azzal az ellenérvvel nem ért egyet. Az igaz, hogy be kell látnia, ha téved, de akármit nem kell elfogadnia, ha nem ért vele egyet, csak hogy ő legyen az igazságos kérdező. ha az ellenérv rossz, vagy a kérdezőnek van válasz-érve, amivel megdönti, akkor nem baj, ah vitázik.

2016. nov. 1. 20:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Hátugyanazt írtam, neidegesíccsföl!! :D


AZT a választ nem fogadja el, ami jött. Nem azt, ami még meg sem született.

2016. nov. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

2-es: igen, nagyon sok az ilyen jellegű vita, de én láttam már itt értelmeset.



3-as:


"Ez csak annyit bizonyít, hogy egyelőre nem jött olyan érv, amit elfogadhatónak találna."


"Na ez itt a probléma, a kérdező már a kérdés feltételekor adott választ vár, és minden számára nem tetsző választ ignorál, vagy támad."



Szerintem ez a 2 mondat nem függ össze egymással. Ezt a fentiekben szerintem kifejetettem miért. Az, ha a válaszolók rosszul érvelnek, vagy a kérdezőnek van válaszérve, nem jelenti, hogy nem lehet meggyőzni, de szerintem nem is nevezhetné gondolkodó embernek akkor sem, ha ész nélkül minden választ elfogadna. És egyes válaszolók ezt a végletet tekintik helyesnek, pedig mindkettő véglet.

2016. nov. 1. 20:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled. Sokszor egyébként az a baj, hogy felteszel egy kérdést és te tudsz minden körülményt de a válaszadók nem. És ha írsz még bővebben a dologról akkor azt hiszik, hogy magyarázkodsz vagy hazudsz.
2016. nov. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk lehet.
2016. nov. 2. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!