Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hódol be a dedós 10-12...

Miért hódol be a dedós 10-12 éveseknek egyre több normális youtuber?

Figyelt kérdés

Csak szerintem szánalmas ez? Vagy én gondolom csak rosszul?


Sok olyan kedvenc youtuber-em ment már teljesen tönkre a szememben, amikor szépen leadták a normális és igényes színvonalat, és ostoba, gagyi, minőségtelen, és egyre trágárabb videókat kezdtek csinálni azért, mert a 10-12 éveseknek bármekkora kulát el lehet adni youtube-n. De miért?

Van olyan "ex-kedvenc" youtube-ozóm, akinek volt egy igényes nézőközönsége, majd a színvonal leadása után ezek (velem együtt) mind elpártoltak tőle, és a mostani nézőközönsége a huszonvalahány éves youtuber-nek nem másokból, mint XD-ző, gyatra helyesírású, iszonyat gyerekes humorral rendelkező 10-13 évesekből áll! Az illető, aki eddig vicces volt, és 23 éves fejjel is jót nevettem rajta, meg szó szerint átlényegült valami gagyi, színvonaltalan udvari bolonddá, vagy óvodai bohóccá. A mostani videói közül már egyet sem tudok megnézni anélkül, hogy le ne hánynám a videót undoromban.


Ti mit gondoltok erről a jelenségről?


Én ezt azért nem értem, mert oké, én is szívesen lennék youtuber, meg persze a pénz sem az utolsó, de én soha nem tudnék így becsicskulni, pláne nem 10 éveseknek, és egyszerűen nem lennék képes arra, hogy magamat leminősítsem, ledegradáljam egy nullkategóriás, ostoba bohóccá. Arról nem is beszélve, hogy ha elérek egy minőségbeli, vagy értelmi színvonalat, én nem szívesen adnék le belőle semennyit, mert nem hiába dolgoztam meg érte.


Miért van ez? Ráadásul sok olyan youtuber lett ilyen, akik előtte pont ezeket szidták!


Ti ismertek ilyeneket?

Van ilyen volt-kedvenc youtube-ozótok?


Ti hogy látjátok ezt a hozzáállást?



2016. nov. 1. 22:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
A magyar youtuben ennek a jelenségnek Dancsó meg Herby lehetne a legtökéletesebb reklámarca.
2016. nov. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Dancsó drágánk totál eladta magát az igénytelen, csak fikázódó népségnek. Benne hatalmasat csalódtam. Számomra Szirmai az, aki továbbra is tartja a színvonalat, őt tisztelem is érte. Bár ezek mellett én is nézek gyerekes channeleket, de azok alapból annak lettek szánva, mint pl az Unfield, vagy lányosakat, mert jó dekorációs ötletek, komolyabb hangvételű videók is vannak, mint pl Csizmadia Gabriellánál, vagy esetleg Ineznél. Én úgy gondolom, hogy egy bizonyos szintig 1-1 videó kedvéért minden irányba ki lehet csapongani, de csak az igazán minőségi youtubeosok tartják meg a színvonalukat, és ez ki fog fizetődni! :)

18/F

2016. nov. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
"normális youtuber" Volt ilyen? Amúgy a pénzért....azért mert az a réteg az ami nézi őket. Ennyi. Amúgy van egy "cég" most ami futtatja a sok tini youtube feltörekvőt marketingileg, elég lehangoló abban is hogy a fele Szirmaitól lopott szöveget tol, a másik része meg még mindig a sminkességből akar befutni.
2016. nov. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki képes elk.rvulni, mindenkinek megvan az ára... Sajnos Magyarországon erre van igény,az a generáció, akik most lettek szülők, már nem annyira felelősségteljesek, ők is a hulladék tévéműsorokat nézik, hajdúpéter, rtl klub, valóvilág és társai... Gyerekneveléshez abszolút nem értenek, leültetik a srácokat a gép és az internet elé, hogy ott majd ellesznek. Azok meg egymástól és egyéb élettelen nyomorékoktól tanulják el a hülyeséget, az igénytelenség hatványozódik, és ennek természetes következménye, hogy szennyé válik a youtube (is) . ma már mindenki lehet vlogger, mindenki lehet gameplay videós, mindenki rögzítheti az unalmas, semmitmondó szar életét, és ezeknek az embereknek nem kell minőségi tartalom. És végtelenül sokan vannak. Könnyű őket kiszolgálni, ész nélkül osztogatják meg a shitcontenteket. Ez a videósoknak a nagy nézettség, és a pénz ígéretét csillantja meg. Naná, hogy el fognak k.rvulni. Szirmaira én is büszke vagyok, ügyesen állja a sarat, és nem ment el rossz irányba. Ehhez nagy akaraterő, és érett gondolkodásmód kellhet.
2016. nov. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: azért, mert így nagyobb nézettségük, ergo több pénzük van, mégpedig kevesebb munkával.


Hosszabban kifejtve:

Az egy természetes dolog, hogy a szemétre is van igény. Az embernek sokszor jó néha nevetni/szánakozni/csodálkozni azon, hogy mennyire gagyi valami. A baj ott kezdődik, hogy erre sokkal nagyobb az igény, mint a minőségre. (Részben azért is, mert kevesebb agyi potenciál kell a felfogásához.) Akinek pedig ez bevételi forrás, annak egyáltalán nem mindegy, hogy mennyi befektetésből mekkora bevételt tud produkálni. Ilyenkor érzezik válaszút elé a tartalomgyártó: mi neki a fontosabb? Hogy a minősége legyen magasabb a produktumának, vagy a nézőszáma? Egyáltalán: mi a célja? Hobbiból csinálja? Pusztán azért, mert szeret alkotni, értéket teremteni? Vagy azért, hogy pénzt szerezzen?

Sokan vannak, akik egyszerűen abbahagyták. Ismerek olyat, aki igaz, hogy csak egy réteg számára érdekes, amit csinál, de azt szívvel-lélekkel csinálja, nem kevés ideje megy rá, és van, hogy anyagilag is komoly vonzata van egy-egy adás elkészítésének. És összesen pár tucat, esetleg egy-két száz ember nézi meg. Más meg semmit nem csinál, csak részegen bekapcsolja a kamerát, aztán pofázik bele egy sor sületlenséget, mégis tízezrek nézik. Teljesen érthető, ha az előbbinek a fejében megfordul, hogy abbahagyja, mert nem látja annak értelmét, hogy egy maroknyi nézőnek vért izzadva tartalmat gyártson, miközben mást meg nulla befektetéssel tízezrek néznek.

Persze, én nem lennék erre képes. Meg Te sem. De vannak, akiknek nem okoz morális problémát, hogy becsicskuljanak-e a pénzért. Sőt, vannak, akiknek ez eleve nem kérdés, mert nincs meg bennük az az értelem és potenciál, hogy valaha értékelhető műsort állítsanak össze. De tapasztalják, hogy elég csak bekapcsolni a kamerát, és felvenni,a hogy félittasan óbégat, böfög, f*ngik, és munkakerülő létére mégis megkeres annyit, mint egy melós két műszakban.

2016. nov. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Mert ez a korosztály befolyásolható a legjobban és erre lehet ráépíteni a rengeteg reklámot meg terméket, amikért aztán kisírják a pénzt a szülők tárcájából. Ennyi az egész.


Ahogy az első írta, lásd Dancsó. Aki még akkor, amikor kvázi élvezetből csinálta mindezt, addig minőséget állított elő. Most meg, nézd mi lett belőle. Agyba-főbe reklámozza a cuccait (ami engem nem zavar, elvégre ez is üzlet és aki pénzt tud csinálni belőle az csinálja, nem sajnálom tőle) és unterebbnél unterebb és jellegtelen gagyi videókat rak fel, amik teljesen nélkülöznek mindent, ami régen ő volt.Plusz az a szexbábú kecske vagy mi a bánat, na az tényleg már mindennek az alja. De kajálja a sok gyerek és ebből Dancsó remekül megél.


Herby, na az meg, róla egyszerűen nem lehet nyilatkozni a jóízlés határain belül. Van még az a Goodlike, aki egész jó videós lehetne, ha nem káromkodná össze-vissza a videóit (bár nem tudom hogy videózik-e még, pár videóját láttam csak, amik nem lettek volna rosszak, ha nem káromkodott volna folyamatosan)


De amit már fentebb megfgogalmazott pr válaszoló, pl a Szirmai egy ellenpéldának tekinthető. Én mai napig követem a videóit, vannak dolgok, amikben nem értek egyet vele, de nem nézhetetlen. Az hogy ő is árul cuccokat, tegye, én azt mondom ő még meg is érdemli, mert ő tartalmas videókat csinál, van egy kis fanyar humor benne, és a filmek, amiket kiveséz és keretbe rakja, azok van hogy elgondolkodtatnak.


Az én kedvenc videósom a Radics Peti.

2016. nov. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyit hozzátennék, hogy pl Freddy, a Rossz PC játékok művelője sose csicskult be. Pedig megtehette volna, nem egyszer nem kétszer. Neki a videói mai napig nézhetőek. Ő pl egy fillért nem keresett ebből, és egy videóban pl el is mondta hogy ez a youtube pénzes dolog őt miért nem érdekli.
2016. nov. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
Minden youtube celeb egy köcsög.
2016. nov. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen ennél a jelenségnél derül csak ki igazából, hogy ki az, aki csak és kizárólag a pénz miatt youtubozik.

Pontosan ebbe bukott bele Dancsó is. Szerintem már a youtubes karrierjének sincs sok hátra. Eladta magát azért, hogy több pénzt kapjon, a régi rajongói meg kiábrándultak belőle, és megutálták, mert látták, hogy Dancsó is ugyanolyan, mint a többség. Több pénz érdekében lefekszik akárkinek.


Herby alapba egy színvonaltalan idióta volt, kár is rá pazarolni a szavakat, sosem volt minőségi youtubos. Most meg már Molnár Krisztiáni mélységeket döntöget az, amit csinál. Herby nézőközönsége mindig is 10 évesekből állt.


Goodlike nem lenne rossz, de tipikusan ő is olyan, aki telekáromkodja meg hisztizi a videóit azért, mert a 12-14 éveseknek ez jön be. Szánalmas. Az, hogy (Herby-vel együtt) káromkodás nélkül képtelen ő is 2 percet folyamatosan végigbeszélni, jól mutatja, milyen szintet is képvisel.


Igazából megértem azokat, akik emiatt a jelenség miatt egyszerűen abbahagyják a videózást. Nekem is elmenne a kedvem tőle, ha azt látnám, hogy jó sok munkát beleölök, hozok egy jó minőséget, és még érdekes is az, amit csinálok, erre van pár ezer feliratkozom meg pár ezer nézőm, míg az olyanoknak több tízezer vagy akár több százezer feliratkozójuk és nézőjük van, akik semmilyen minőséget, semmilyen színvonalat nem hoznak, csak hülyét csinálnak magukból az egész világ előtt a kamerán keresztül, és mónika showba illő legalja stílusban beszélnek. Aki ezek ellenére is tartja magát és nem hagyja abba, annak minden elismerésem és tiszteletem!

Sokaknak viszont csak a pénz számít, és nem érdekli őket, hogy hogyan jutnak hozzá. Nem a termékek reklámozásáról beszélek, mert az üzlet az üzlet, hanem arról, amikor valaki képes tönkretenni a csatornáját azért, hogy megfogja a 10-14 éves korosztályt. Goodlike, Herby és Dancsó ugyanezt csinálja jelenleg is. Maguk köré gyűjtik a felszínes, ostoba, buta 10-14 éves gyerekeket, és ezek adják a nézettség és a feliratkozók 90%-át.


FreddyD (bár ő abbahagyta) és Szirmai is példaértékű, mert nem feküdtek le ennek a korosztálynak.

2016. nov. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mára Youtube vagyis önjelölt celebtube lett. Inkább 100% másokat leutánozva akarnak híres "fontos valakinek" lenni. Sajnos facebook is erre a szintre süllyedt. :(
2016. nov. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!