Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen k. nehéz felül...

Miért ilyen k. nehéz felül kerekedni az érzéseken?

Figyelt kérdés
Egyszerüen az van, hogy ha történik valami rossz vagy valami rendkivüli, akkor sokáig rágom magam miatta, emészt, csupán a gondolat az érzés hogy mit tehettem volna vagy mit kellett volna tennem. Nemtudom ez normális emberi tulajdonság e, de vannak olyanok akik erősebbek, és nem hatja meg őket, legalább is nem látszik, hanem megy minden tovább a kerégvágásba. Ők hogy csinálják?
2016. nov. 2. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, ahogy szépen lassan haladok a felnőtté válás felé, úgy kopik ki belőlem, de azért még fel-felüti a fejét ez a jelenség. Hány éves vagy?
2016. nov. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
26
2016. nov. 2. 00:51
 3/5 Garpe ***** válasza:

Szia! :)


Teljesen rendben van a dolog. Egy érzékeny ember vagy, akit ezek a dolgok jobban megérintenek. E miatt néha sokkal erősebben éled meg a fájdalmat, de az öröm is sokkal áthatóbb és az életed is sokszínűbb tőle.

Akit nem érintenek meg ezek a dolgok nem ennyire érzékenyek, ez is rendben van, nekik könnyebb az életük.


Ha úgy érzed túl sokat rágódsz ezeken a rossz dolgokon, akkor a következő ötleteim vannak:

*A klasszikus csak a "jelen van Buddhista / sztoikus" módszer:

Szemléld ezeket a rossz dolgokat, mint a felhőket. Csodáld meg őket, esetleg vessz el bennük, ha kell, de ne felejtsd el, hogy ezek csak "felhők" kint vannak se te nem tudsz rajtuk változtatni. Ha eleget szemlélted őket, engedd had ússzanak tovább a légben (ne akard csak engedd), és töltsön el a jelen szépsége.

*Az előbbi költői megfogalmazás után a másik ötletem, hogy egy kis önismeret: beszélgess magaddal (akár hangosan is), játssz az arcoddal a tükörben, esetleg olvass egy kicsit önismereti témákban (lehetőleg ne Oravecz Nórát)

*Beszéld meg egy közeli jó barátoddal, lehetőleg, úgy, hogy őszintén(!) kijöjjön az egész belőled, és kérd meg, hogy ne tanácsokat adjon (hacsaknem arra vágysz) hanem, hogy hallgasson meg és legyen ott veled (lélekben, esetleg öleljen át).

2016. nov. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert rosszul próbálod.
2016. nov. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3. Nagyon jól leirtad!
2016. nov. 2. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!