Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért veszítik el...

Az emberek miért veszítik el a nyitottságot és az elfogadást az életük során?

Figyelt kérdés

Mikor még kicsi az ember nem zavarják a más nyelvű, bőrszínű, vallású, szexualitású, eltérő anyagi lehetőséggel rendelkező stb. emberek (ugyanúgy játszik egy békával, romával, feketével vagy kínai anyanyelvűvel, gazdaggal, szegénnyel mint a saját testvérével), de ahogy növekszik egyre kevésbé maradnak elfogadóak a különbözőséggel, mássággal szemben..


Miért van az, hogy egy idő után csak a saját magunkra jellemző sémákat akarjuk elfogadni?

A fenti folyamat mennyiben vezet a konzervatív eszmék és az intolerancia felerősödéséhez?

Mondható, hogy az emberek többsége alapvetően liberális szemléletűnek születik, csak élete folyamán a társadalom hatására megeváltozik benne valami?



2016. nov. 2. 07:23
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Ezt hívják tapasztalatnak.

W. Churchill mondta (asszem), : "Ha fiatalon nem vagy liberális, akkor nincs szíved. Ha öregen nem vagy konzervatív, akkor nincs eszed."

2016. nov. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

"de ahogy növekszik egyre kevésbé maradnak elfogadóak a különbözőséggel, mássággal szemben.."


Ez nem igaz altalanosan. Tarsadalom- es szemelyfuggo.


A magyar tarsadalom egy meglehetosen zart, izolalt tarsadalom, mind nyelvileg, mind kulturalisan. Nem csoda hogy eros a gyanakvas mindennel szemben ami nem feher, nem magyar, nem atlagos.


Egyebkent minel intelligensebb valaki, annal kevesbe eloiteletes.

2016. nov. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Mivel gyerekként semmit sem tudsz a világról. Mindennek azt az oldalát nézed ami pozitív. Azután ahogy növekszel különböző körökben szocializálódsz. Nem csak a család által, hanem barátok, iskolák, stb.

Több problémád lesz ahogy idősebb leszel, rájössz, hogy másoknak milyen jó, neked meg nem. Hiába hajtasz, nem érsz célt.

Illetve amit az első írt. Megtapasztalsz dolgokat.

Pl. a roma kisgyerek 5 év múlva megver, vagy kicsúfol.

A gazdag gyereknek mindene van, neked semmi.

A meleg/leszbikust mindenki utálja és ha nem olyan körben élsz, vagy átveszed a szemléletet vagy kivagy zárva.

Láthatod, hogy a vallás mikre képes.. terroristák.. jó arra, hogy átlag emberek akaratát átvigyék rajta keresztül.

stb.

2016. nov. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én ugyanigy vagyok ezzel dolgokkal, régen szerettem meg új volt izgalmas volt, de mára már unalmas, nem látom értelmét. Régen 1 pohár bor meg cigi mekkora új volt meg izgalmas, most viszont meg már semmi újat nem tud. De embereknél szerintem azért van ez ami a kérdésedbe van, Mert gondolom, birka szellem uralodik, ha te szereted a sötétebb bőrüeket mondjuk, akkor sokan mások emiatt lenézhetnek téged, Ezt próbálod magadba fent tartani, ami miatt távolságtartóbb vagy. Ma már sajna követni kell a birkaszellemet, mert megköveznek. nem csinálhatsz semmi egyéni dolgot amit csak szeretnél mert egyből kiröhögnek, kibeszélnek.
2016. nov. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Erre csak egy példát tudok felhozni. Egyszer megkérdeztem egy vak kollegám, hogy miről álmodik? Ő azt mondta, hangokról, szagokról, ízekről, érintésről.

Mivel az agya nem bővelkedik egyéb külső impulzusban, ezért ez így érthető.


A kisgyermekben viszont, fejlődése során rengeteg impulzus rögzül, még csak megtapasztalnia sem kell. A környezete (média, játékok, kortársak, de még a szülők is) kisebb-nagyobb mértékben ontják magukból a vélt és valós igazsággal bíró, általánosító sztereotípiákat, és a gyermek mérlegelési lehetőség nélkül áll ezek előtt, így sokminden alapértelmezetté válik. Amint van ellenpont, el tudja majd dönteni, hogy a mérleget melyik irányba billenti.

2016. nov. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én pont fordított vagyok.

Apukámnak a hátára van tetoválva egy birodalmi sas, a tarkójára a haja alá pedig egy horogkereszt.

Úgy lettem felnevelve, hogy mindenki aki nem fehér, az undorító féreg, és persze minden liberális fehér is...

5 éve jöttem ki New Yorkba, itt jöttem rá, hogy én bizony csak a cigányokat utálom, most a barátnőm és a legjobb itteni spanjaim mind feketék.

Apám természetesen kitagadott.

2016. nov. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#1 Te fasiszta vagy.


Kérdező,azért mert ezt nevelik bele az emberekbe a szeretet és a pacifizmus helyett.

2017. dec. 31. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!