Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit akarunk az örök élettel,...

Mit akarunk az örök élettel, ha ebben a rövid földi életben sem tudjuk szeretni egymást?

Figyelt kérdés
Ezt egy nagy ember mondta, sajnos elfelejtettem, hogy ki. Hogyan vélekedtek róla?

2016. nov. 2. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint a létezés örök,csak más-más formában,megtapasztalásban.

Akik magasabb tudati szinten vannak már képesek a szeretetben élni.

Sok Kisfaludy Györgyöt hallgattam.

2016. nov. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

aki örök életet akar, az nem a szeretet miatt akarja, hanem a földi javakért.


Én nem akarok örök életet. 30-40 év bőven elég volna számomra ebből a f*sból.

2016. nov. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az illető valamit nagyon félreértett. Az, hogy ő ismert, még aligha lát jól mindent.
2016. nov. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne azonosítsuk a létezést a földi élettel. Valószínű "senki" nem akarna a világmindenség egyetemes egészéhez tartozni, ha az rövid földi életünk mennyiségi és milyenségi korlátai közé lenne szorítva. Az életed a létezésben a fontos megtapasztalások fázisa, a rosszaké is nyilván. A szeretet nélkülözése is hasznos lehet, tehát nem értelmetlen negatívum. Az életben semmi sem tartozik a fölösleges kategóriába.
2016. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sosem értettem, miért akar valaki örök életet.
2016. nov. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A földi életet megnyomoritja a félelem a haláltól ugyanúgy, ahogy az élet gyötrelmeitől. Hogy tudnál szeretni úgy igazán teljes szivedből bárkit is, ha félsz?


Nem tudom, kikre gondolt. Azokra-e akik a földön akarnak örökké élni vagy azokra akik azt gondolják, hogy a lelkünk örökké él, de ha az utóbbira akkor nem tartom relevánsnak a kérdést.

2016. nov. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom körülírni, nem biztos, hogy sikerül. Vegyük a házasságot. Nagyon sok házasság rövid idő alatt tönkremegy, mert megunják egymást az emberek, elmúlik a szerelem. Na most, ha az örök életben örök időkre együtt kéne maradniuk a boldogtalan pároknak, az milyen lenne? Tisztában vagyok azzal, hogy a túlvilági élet nem úgy működik, mint ez a földi, de valahogy ebben az irányban kell gondolkodnunk, ha értelmezni akarjuk a kérdést, amelyet feltettem. Miért akarnánk egy végtelen életet, amikor ez a pár évtizednyi földi élet is tele van bánattal, unalommal, gyűlölködéssel?
2016. nov. 2. 11:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Amíg a földi élet tulajdonságait próbálod meg ráruházni a létezésre, addig nem is fogod tudni érteni, amit itt páran már leírtak.

De legelőször is törölni kéne a fogalomtáradból az időt. Ne ess kétségbe, ha nem megy, agyunk határok közt működik, e szerint kell, hogy eleje és vége legyen mindennek.

2016. nov. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A foldi elet egy utazas. Istenben lehetseges a boldogsag, szeretet. Ha egy hazassag szet megy az azert mert nem azzal.hazasodtak akit isten szant neki.
2016. nov. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mit akarunk az örök élettel, ha egy vasárnap délutánnal sem tudunk mit kezdeni?

Valahogy így szólt az eredeti idézet.


"Miért akarnánk egy végtelen életet, amikor ez a pár évtizednyi földi élet is tele van bánattal, unalommal, gyűlölködéssel?"

Ez a pár évtizednyi földi élet azzal van tele, amivel teletöltöd. Ha hagyod, hogy más töltse tele neked, nyilván nem fog tetszeni, ráadásul akkor tényleg unatkozni is fogsz.

2016. nov. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!