Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme okosnak lenni, ha...

Mi értelme okosnak lenni, ha minél okosabb valaki annál nehezebben találja meg a boldogságot?

Figyelt kérdés

2016. nov. 3. 15:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak okos legyél, hanem bölcs is. Akkor nagyobb az esélyed a lelki békére.
2016. nov. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
Nem igaz. Az okosság csak egy tényező a többi mellett.
2016. nov. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De igaz, kettes. Adj egy kiscsoportos óvodásnak egy játékot, és olyan boldog lesz tőle, mintha te megnyerted volna a lottó ötöst. Az okos emberek a világnak több hibáját veszik észre, ezért legtöbbször boldogtalanabbak.
2016. nov. 3. 15:33
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A második vagyok. Okos relatív tanult embernek vallom magam és mégis boldog vagyok szeretek élni.

A példára reagálva.

Persze adsz neki egy játékot és elvan. De a játék miatt van el? Nem, figyelj meg egy kisgyereket amikor rajzol, kérdezd meg tőle mit ábrázol a kép. Te külső szemlélőként egy színes vonal kupacot látsz, ám meg fogsz lepődni az elmondás alapján az egy szárnyas kuka ami az űrben van és harcol a gonoszokkal. (Megtörtént.) Ergo nem a játék tette boldoggá hanem az a történet amit kitalált játék közben.

Szemlélet, minden attól függ honnan nézed az életet és, hogy "milyen történtet" mesélsz közben magadnak.

Bár az "okos" (Amúgy mit definiálunk okosnak ha már itt tartunk?) emberek csomó problémát kreálnak maguknak olyan mit is aggódna amin nem tudnak változtatni.

2016. nov. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Akkor adok egy másik példát: engem érdekelnek a világ dolgai, kíváncsi vagyok, amit általában az intelligencia jelének tartanak, főleg , ha nem múlik el iskolás korban sem (több magántanárom is mondta anyámnak hogy az átlagnál okosabbnak tartanak), szeretem a legtöbb tudományos, filozófiai dolgot. Na emiatt egyszer úgy alakult, hogy találtam egyszer egy videót arról, hogy Kínában egy szőrmefarmon élve nyúzzák meg a nyestkutyákat. Na most, ez engem k**vára zavar, de az emberek nagy része nem olyan, mint én, ezért nem is találkoznak ezzel a videóval, vagyis egy problémával már kevesebb van nekik, mint nekem, és még tudnék pár ilyet példát mondani.
2016. nov. 3. 16:03
 6/18 A kérdező kommentje:
* mondok egy másik példát
2016. nov. 3. 16:16
 7/18 anonim ***** válasza:
24%
menj el tibetbe
2016. nov. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, hogy zavar, de ezt a problémát te generálod magadnak. Nem tudsz rajta változtatni, tehát nem érdemes rágódni rajta. Ha minden ilyesmin kiakadsz, akkor bele fogsz őrülni egy idő után. Ezeket el kell engedni, helyre fog állni a lelki békéd. Próbáld ki, hogy amikor szembekerül veled egy probléma, akkor tudatosan eldöntöd, hogy melyik csoportba tartozik, tudsz-e rajta változtatni, vagy sem. Ha tudsz, akkor nincs miért aggódnod, ha nem, akkor sincs. :)
2016. nov. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Még mindig a 2. vagyok.

Csomó ilyen van. Múltkor a suliban megnézettek velünk egy kisfilmet ami arról szólt, hogy milyen mértékű pazarlást végez az emberiség és hogy hogyan bánnak a húsnak szánt csirkékkel. Nem azt mondom, hogy 80 ember vegetáriánus lett de közel kerültünk hozzá. Elképesztően kegyetlenül bántak szegény bolyhos kis teremtményekkel.

Eléggé elgondolkoztatott engem is. De mit tudsz te tenni? Soha többé nem eszel csirkét és nem veszel semmit? Ez nem megoldás.

Azt állítod, hogy boldogak a tudatlanok. Persze, hogy azok, de ez se jó úgy megy körülöttük tönkre a világ, hogy észre se veszik. Tájékoztatni kell őket, hogy tudják mi a helyzet és tudjanak ellene tenni. Rá kell őket nevelni a "helyes" életmódra. Miszerint ne vegyenek nyestkutya bundát és bio csirkét vegyenek, stb.

Csak tudod mi a szép? Ebben a világban nincs helye a bionak. A bio, az egészséges életmód luxus nem mindenki engedheti meg magának, hogy megvegye a több száz forinttal drágább tanyasi csirkét.

Éljen a civilizáció!

Viszont mindezek ellenére egyetértek a nyolcadikkal. Tedd meg amit tudsz, élj "helyesen" de ha túl sokat agyalsz rajta bele fogsz őrülni. Ha meg már agyalsz akkor válasz olyan foglalkozást amivel ezeket a kérdéseket oldja meg. Máris jobban fogod érezni magad ha úgy érzed tettél valamit a világért.

2016. nov. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

5:

Pont nem jó példa, mert az érzelmi alapon dől el, hogy egy ilyen videó mennyire ráz meg. Aztán egy buta ember is belefuthat ilyesmibe, nem feltétlenül kell hozzá érdeklődés.

2016. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!