Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Súlyos önértékelési problémára...

Súlyos önértékelési problémára mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért de mindenre ráidegeskedek,még arra is,hogy fel kell szállnom a buszra,hogy "úristen milyen csúnya vagyok", "mindenki engem néz", "ki fognak röhögni". Nem merek akármilyen ruhát felvenni sem,mert "úristen,mindenki engem fog nézni hogy milyen csúnya vagyok, milyen rosszul áll nekem". Az osztályban alig merek mozogni,megszólalni, nincsenek se az iskolában se azon kívül barátaim.

Önbizalmam egyenlő a 0-val.

Itthon egész jól érzem magam csak senkivel sem tudok úgy elbeszélgetni ahogy akarok mert szükségem lenne barátokra de nagyon nehéz ez nekem, a családom meg elfoglalt.

És amikor reggel felszállok a buszra beérek a suliba rögtön nincs még annyi önbizalmam se mint otthon. Úgy érzem mindenki rólam beszél.

Mindenkit szebbnek látok magamnál...

Kérlek adjatok valami tanácsot,tippet,hogy ez legalább is egy kicsit változzon.Normális értelmes válaszokat várok. Köszönöm szépen előre is mindenkinek. :)



2016. nov. 4. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Nézd a dolgok másik oldalát. Ki vagy te, hogy bárki téged nézzen, a te buszozásoddal, öltözködéseddel, bármiddel foglalkozzon? Komolyan kérdezem, honnan jött neked az a felsőbbrendűségi érzés, hogy neked mindenben tökéletesnek kell lenni, mert mindenki veled foglakozik? Elárulom, hogy senkit nem érdekelsz. Nyugodtan elkezdhetsz élni, mert szó szerint senkit nem érdekel, hogy te mit csinálsz, vagy mit nem... akkor már legalább neked legyen jó. Kezdetnek keress magadnak valami sportot, sok komplexusos degeneráltat szabadîtott már fel a sikerélmény, amit a sport adni tud. Na persze már hallom is a válaszodat, te nem mész sportolni, mert mi lenne már, ha a világ izzadtan és kócosan látna téged. TÉGED, a világ legszivárványosabb közepét.
2016. nov. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A reggeli pozitív megerősítések csodákra képesek. Anno én is súlyos önbizalom hiányban szenvedtem, de ezzel a módszerrel jelentős a javulás. És ehhez nem kell másik ember, elég vagy te magad.
2016. nov. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Firedoom ***** válasza:

Kuldok egy hatalmas buksi simivel osszekotott olelest biztataskent igy a legelejen. Aztan ra is terhetunk a tovabbiakra: fogj egy lapot es az egyik oldalara ird fel a jo-, a masikra a rosz tulajdonsagaidat. Minden reggel es este olvasd ezeket at es bovitsed. Ez lenne a standrad modszer amit eloszeretettel terjesztek es mar nem egyszer segitett valakin. Ha unatkozol vagy csak eppen tul sok a szabadidod akkor probald megszemelyesiteni a rosz tulajdonsagaidat.

Pl: dacos. Egy magas, mogorva ember oroszlan sorennyel es egyfolytaban kotozkodik. Ez ram illik.

Vagy legyen telhetetlen. Kover, lusta figura aki az osszeharacsolt javakbol epitett maganak tronust. Ez mar kevesbe. Tehat akkor ez en lennek? Nem feltetlen.

Ilyenkor kell elgondolkozni a teman.

Ha egyedul szeretned csinalni akkor ezt a modszert javaslom, de ha van valakid akivel szivesen elbeszelgetsz akkor probald meg. Sokkal jobb az ilyet ketten vagy akar nagyobb csoportban csinalni. Az ilyen beszelgetesek alatt nagyon sok erdekes dologra johet ra az ember amire magatol nem is gondolt volna, de ez evidens. Tobb szem tobbet lat.

Ha magadtol nem megy az optimizmus en onbizalom elsajatitasa akkor ezt hallgasd meg: a fogalmazasod alapjan nincs veled semmi baj. Kedves lehetsz es figyelsz masokra ami jo. De ne csak a rosszat vedd eszre. Ne gondolj egybol arra, hogy kibeszelnek. Az onmarcangolas meg senkin nem segitett, rajtad sem fog. Merj valtozni es valtoztatni. Ne azza valj amit a vilag latni akar hanem azza ami te akarsz lenni. Ha nem fogadnak el akkor ne hallgass a velemenyukre. Tartsad tiszteletben, de ne aszerint elj. Csak kitartasra es motivaciora van szulseged. Motivaciora, hogy merj lepni.

2016. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!