Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Einstein ilyet mondott, miért...

Einstein ilyet mondott, miért van az hogy ez másképp van?

Figyelt kérdés

Olvasok Einsteinről, van egy olyan mondata, kijelentése amin elgondolkoztam.. és nem jellemző ez a mai emberekre, vagyis valamilyen szinten mégis..


"Az ember igaz értékét

elsősorban az határozza meg, hogy milyen arányban és milyen szellemben sikerült neki megszabadulnia énjétől."


És mi van azzal hogy "Légy önmagad"? Mi a véleményetek?


2016. nov. 4. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy sok emberben dúl az egó.
2016. nov. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

szerintem a szülői létre gondol itt.

mert persze nem jelent terhet egy gyermek,de akkor is átalakítja az életet,mégpedig elég sokszor úgy,hogy pl az addig magadra fordított idődet rá fordítod,a pénzt amit magadra költöttél azt rá költöd és jobban szereted mint saját magad.

ez egy elégé lényegi mentális átalakulás.

2016. nov. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Marhaság amit az előző írt!


Azt mondja Einstein, hogy hülyének születtél, de sikerült megszabadulnod az akkori énedtől, mert tovább tanultál.

Hogy "milyen arányban", az attól függ, hogy mennyit okosodtál.

2016. nov. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Marhaság amit az előző írt!


A túdós úr arra gondolt, hogy az "én" kényelmes.


Minden, ami értékes az egyben "nehéz" is. Ezért könnyebb lustának lenni, mint szorgalmasnak és megőrizni a👌 hidegvért, ha valaki anyukánkat szidja.

2016. nov. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Marhaságot írt mindenki!

Ezt csak Einstein tudja, hogy hogyan értette.


Valószínűleg úgy gondolta, hogy az "én" az relatív.

2016. nov. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hát mindig önmagad vagy! Akkor is ha azt hiszed most más vagy! Nem tudsz nem önmagad lenni! :-)
2017. aug. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
5-nek van igaza! csak Einstein tudhatja mire gondolt mikor azt a sok hülyeséget megfogalmazta, amit egyébként túlnyomó részt nem lehet alá támasztani semmilyen logikus magyarázattal,sem kísérlettel!
2017. aug. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!