Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért viselem ilyen rosszul a...

Kocsisbarbi kérdése:

Miért viselem ilyen rosszul a változást? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, és 2 hónapja kerültem kollégiumban, mert a környéken nem volt rendes iskola. Mindent itt kellett hagynom, a családom, tesom, barátaim( ettol fuggetlenul minden hetvegen talizunk), itthoni környezetet. Edzésre is jártam

rendszeresen az ottani edzőmet és barátaimat is. Az általánost nagyon szerettem, edzéseket is családom is, meg úgy az egész életemet. Kollégistának lenni meg nagyon nem szeretek. Nehezebben barátkozós vagyok amúgyis, társaságot is nehezen találtam ( mostmár van azért) meg azt sem szeretem hogy megszabják az idő, sportolni sem tudok már úgy. Tehát minden megváltozott rossz irányba és a legrosszabb mikor hazajövök és rájövök hogy itthon minden sokkal jobb.Sokszor sírhatnékom van. Imádok itthon reggel készülődni stb. És olyan nehezen viselem még mindig, honvágyam is van. Plusz most még ez a szomorú borús idő is lehangol. Normális hogy ez ennyire megvisel? Kb mennyi idő mire teljesen megszokom hogy ott vagyok? Mennyi idő alatt múlik el a honvágy? Mit tehetnék ellene?



2016. nov. 5. 13:54
 1/1 anonim válasza:
100%

Volt egy megszokott környezeted, légköröd, amiben jól érezted magad, és minden rendben volt, és most egy teljesen új környezetbe, egy új helyzetbe kerültél. Szerintem normális, hogy honvágyad van, és úgy érzed, hogy minden sokkal jobb volt előtte. De kis idő elteltével, meg fogod szokni, és minden rendben lesz. Ez az idő teljesen emberfüggő. Van aki sokkal könnyebben megszokja az új dolgokat, van aki nehezebben. Van akinek meg sem kottyan, van akit jobban megvisel.

Légy nyitott mindenre. Ne rágódj folyton azon, hogy milyen jó lenne otthon, mert ha folyton a múlton rágódsz, hogy milyen jó volt régen, akkor nem fogod észrevenni azokat a jó dolgokat amik most történnek veled. Próbálj meg túllépni, és meglátni a jó dolgokat. Szerezz új barátokat, és velük új, közös emlékeket, és akkor már nem is fogsz annyit rágódni a múlton vagy azon, hogy milyen jó lenne otthon.

2016. nov. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!