Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért dicsérnek és szekálnak...

Miért dicsérnek és szekálnak egy szép lányt 2 külön helyen?

Figyelt kérdés

Ha pl. az iskolában mindenki leszólja meg bántja, de máshol, pl. utcán vagy egy kávézóban pedig sorban kapja a dicséreteket, hogy milyen gyönyörű...



L/18



2016. nov. 5. 16:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Valószínűleg az iskolában nem elsősorban a külsejére kapja a megjegyzéseket.
2016. nov. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
A kétségbeesett irigység és őszinte érzelmeken alapuló vélemények tipikus összeütközése. Reális énképpel az érintett emberek többsége tudja, hogy utóbbi a mérvadó, előbbi pedig teljes mértékben ignorálható.
2016. nov. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hozzátenném: ha mindenhol ugyanúgy viselkedik??
2016. nov. 5. 16:10
 4/16 A kérdező kommentje:
2: köszi az értelmes választ, nem tudom, miért kell ,,oltással" kezdeni...
2016. nov. 5. 16:12
 5/16 anonim ***** válasza:
98%
Mert az iskolában ismerik őt, a kávézóban meg csak a külsejét látják. A szép lány sürgősen kezdjen valamit a belső értékein csiszolni, ha ennyire vacak a helyzet. A legtöbb szép lány kifejezetten népszerű a suliban, tehát valamit nagyon durván elront az illető, ha kollektíven utálják.
2016. nov. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Olvastam valahol, hogy nem mindegy, milyen a társaság. Rám is sokan mondják ezt, pedig mindenhol alapból csendes típus vagyok. Nem is bántok soha senkit, engem viszont annál több sérelem ér.

A belsőmet is jó hogy ismerik, tudják, hogy fontosabb nekem a tanulás és a jövőm a bulizásnál.

2016. nov. 5. 16:19
 7/16 anonim ***** válasza:
#4: Lehet én vagyok funkcionális analfabéta, de nem tudom most valami problémád van a kommentemmel, és ha igen mi?
2016. nov. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7: Én azt nem úgy értettem :O ne haragudj, ha valamit nem írtam világosan..a te kommented nagyon is értelmes volt!az utána levő mondatom pedig összehasonlítás volt az első kommenttel...
2016. nov. 5. 16:23
 9/16 anonim ***** válasza:
#8: Ja bocsi, azt hittem a mondat második fele is rám vonatkozik és így ironikusnak tűnt. :D
2016. nov. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az utcán vagy a kávézóban senki sem ismer, csak a külsődet látják, így ha megjegyzést tesznek rád, akkor az csak arra vonatkozik. A suliban jól ismernek, fura is lenne, ha annak ellenére csak a külsődre tennének megjegyzéseket. Gondolom, nem esne jól, ha a suliban is csak azt hallanád, hogy milyen szép vagy, de a személyiségedre mindenki magasról tenne.

Nem elhanyagolható a külső, de szerintem van, ami annál jóval fontosabb. A tapló viselkedést (ezzel nem azt mondom, hogy te taplón viselkedsz, hanem általánosítok) nem fogják csak azért szó nélkül hagyni, mert az illető jól néz ki. Nem is lehet mentség a külső a viselkedésre.

Elképzelhető, hogy vannak, akik pl. irigykednek a külsődre, de azt írod, hogy a suliban mindenki leszól meg bánt. Mindenki nem lehet irigy. Ennek fényében én a helyedben megpróbálnék magamba nézni, gondolkodni azon, hogy mit találnak mások ellenszenvesnek vagy visszataszítónak bennem, majd megpróbálnék változtatni ezen.

2016. nov. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!