Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha anyám bekorlátoz?

Mit tegyek ha anyám bekorlátoz?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok,nem vagyok túl jóban a szüleimmel.


Anyám állandóan megpróbál bekorlátozni,nem akar elengedni hétvégén bulizni,annak ellenére hogy számtalanszor bebizonyítottam hogy ha szükséges felelősség teljesen viselkedek,annyit iszok amitől nem leszek segg részeg.Persze én meg fittyet hányok rá mikor nem akar elengedni,mert annyira lefáradok egy hét alatt hogy a hétvégét szeretném a barátaimmal tölteni,nem pedig otthon rohadni.Ezt szépen próbálom neki adagolva magyarázni de csak azt hajtogatja hogy amíg itt lakok,ő dönti el hogy mit csinálok és mit nem... és márpedig 7végét a tanulással fogom tölteni


Másik példa hogy meg akarja mondani hogy milyen csajjal legyek.Mostanában összejárunk egy csajjal,gyakran felhozom a szobámba,nos a leányzónak kicsit butus liba beütése van,és azért veszekszik velem anyám,hogy biztos nem fogok ilyen ostoba lánnyal együtt lenni...


Mit mondjak még neki,hogy kicsit "elengedjen" ?

próbáltam szépen és csúnyán is...


2016. nov. 11. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ugyanezen átestem. Sajnos a helyzet az, hogy vannak ilyen beállítottságú emberek, szülők, anyák. A legtöbb esetben ez féltésből fakad, de mindegy is, hogy miért, a vége (és egyben a megoldás), hogy elszakadsz tőle.

Ameddig nem tudsz, addig szükséged van rá. Amíg ott lakhatsz, esetleg amíg segít neked anyagilag, taníttat, etet, ruháztat, addig a játékszabályokat be kell tartanod.

2016. nov. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pfujj de szemét amiért azt akarja hogy tanulj. Nagykorú vagy, ha nem tetszik a rendszer, költözz el és tartsd el magad. Ha már elég nagyfiú vagy ahhoz hogy leszard amit ő mond, legyél ahhoz is, hogy eltartsd magad.
2016. nov. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Ebben az esetben teljes mértékben féltésből fakad.Félnek hogy nem tudok leérettségizni,meg hogy valami bajom lesz esetleg és én ezzel tisztában is vagyok.


Csak egyrészt nagyon szarul érzem magam amiért ennyire nem bízik meg bennem,másrészt meg azt kicsit túlzásnak érzem hogy megmondja melyik lánnyal lehetek,és melyikkel nem..

2016. nov. 11. 19:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyugtasd meg, hogy használsz gumit, és nem áll szándékodban megnősülni.:-) a bulira meg próbálj üzletet kötni: tanulsz szombat és vasárnap délután, de szombat este engedjen el, vagy mehessenek hozzád a haverok (utóbbit nehezebb elviselni, mint a kintléted miatti aggódást.) Látnia kéne rajtad, hogy érted, miért aggodalmaskodik, fontos számodra az érettségi, "egy irányba húztok." Többre mész ezzel, mint a masszív ellenállással.:-)
2016. nov. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Korlátoz vagy beszabályoz. Nincs olyan, hogy BEkorlátoz.


Azt akarod, hogy felnőttként bánjon veled. Ebben az esetben úgy is kell viselkedned: a magad lábán állni. Amíg anyukád etet, itat, ruház, fizeti az iskoládat, ami "lefáraszt", valószínűleg a bulidat is meg az italozgatásodat is, tőle kérsz engedélyt bulizgatni, ő vesz neked ruhát, addig bizony gyerek vagy, mert ezek egy gyerek ismérvei.

2016. nov. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 Jogos.Ők fizetnek mindent.


Tegnap beszélgettem anyával,megegyeztünk hogy bármikor elmehetek 7végén ha úgy intézem hogy vagy szombaton vagy vasárnap olyan állapotban legyek hogy tudjak tanulni,és belekérdezhet a tételekbe,ha ha nem megy kövi hétvégén otthon maradok.


A nőigyeimmel kapcsolatban pedig megnyugtattam,hogy szó sincs semmi komolyról.Egész megértő volt.

2016. nov. 12. 17:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagykorú vagy ezekbe már nem kéne beleugatnia anyádnak.
2016. nov. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, senki anyja nem kutya, hogy ugasson, nem beszélhetsz így senkiről, akkor se ha az érzelmi intelligenciád a béka hátsója alatt van. Míg a szülei tartják el, abba szólnak bele, amibe akarnak. Akinek ez nem tetszik mert nagyfiú/nagylány az el költözhet szépen.
2016. nov. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!