Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám motiválni...

Hogyan tudnám motiválni magamat a tanulásra és erőt meríteni a mindennapokra?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, az első 1-3 félévben még motivált voltam, de azóta lejtmenet a karrierem és már ott tartok, ha nem teljesítek ebben a félévben egy tárgyat, akkor legalább az utolsó két félévet fizetősön fogom befejezni (és a hallgatói szerződés miatt a képzés költségét visszafizetni), ha egyáltalán befogom, mert semmi kedvem sincs a tanuláshoz és egyre több tárgyból bukok meg. Szinte semmi erőm nincs a tanuláshoz. Állandóan fáradt vagyok, ráz a hideg, fájnak az ízületeim, pedig az ég világon semmit nem dolgozok és nem tanulok, csak céltalanul ülök egész nap a gép előtt és netezek, meg bejárok meghallgatni az órákat. Ennyi. Lehet depressziós is vagyok. Nagyon szeretnék változtatni, de a környezetemben élők közül sajnos senki nem tud segíteni. Ti mit tudnátok nekem tanácsolni?

2016. nov. 12. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Dolgozz egy kicsit egy gyárban, gyorsétteremben, szupermarketben vagy építkezésen segédmunkásként, aztán tedd fel a kérdést magadnak: szeretnél-e ilyen helyeken elrohadni? Épeszű ember nemet válaszol. Aztán tedd fel a kérdést: hogy kerülhetném el akkor ezeket a helyeket munkavállalóként? Tanulással. Ez így elég jó motiváció, nem?
2016. nov. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
osztom amit az első ír. ÉN nem mentem egyetemre.. első év gyári munka után már vért sírtam, hogy miért nem szereztem normális végzettséget.
2016. nov. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló mondandójának csak a legelső részével értek egyet, a célzás értékű többi részével nem.

A saját példámat tudom felhozni, nekem, ha túlságosan le vagyok terhelve agyilag, kifejezetten pihentető a fizikai munka. Ha lenne kertem, biztos kertészkednék, amikor ki vagyok merülve fejben, de nincs ilyenre lehetőségem, szóval marad más. Pl. érettségi idején amikor besokalltam a tanulással, akkor végigtakarítottam a lakást, de már úgy, hogy egyenként sikáltam csillogóra a csempéket is. Utána pedig újból tudtam a tanulásra összpontosítani. Egyébként pont ugyanezért szerettem főiskolás koromban a raktári diákmunkákat. Az az optimális, ha testileg és szellemileg kiegyensúlyozottan ér terhelés.

Valószínűleg neked is az kell, hogy kikapcsolj egy kicsit, és ez fizikai munkával elég jól kivitelezhető.

2016. nov. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
3-as, kiegyensúlyozott életem van ilyen munkák nélkül is, sporttal is el lehet érni ugyanezt. Persze azt meg tudom érteni, ha valaki szeret kertészkedni, de én rühellem, jobban szeretek futni pár kört a parkban vagy tekerni egyet a vidéken. Nem tudom... a raktárban pakolgatás annyira nem vonz... de lehet kiderül, hogy ízlés ficamom van. ;)
2016. nov. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#1: Az a helyzet, hogy már dolgoztam mosogatóban, építőipari munkát is végeztem (egész jól bírtam) és kifejezetten felszabadított, hogy ilyen hülyén fogalmazzak. Lehetséges, hogy fizikailag be vagyok fásulva főleg, hogy alig vagyok 50 kiló és úgy érzem magamat, mintha az izmaim bemerevedve ráragadnának a csontjaimra. Iszonyat rossz érzés, nem tudom leírni. Nagyon kellene találnom egy olyan hobbit, ami felszabadít testileg/lelkileg, mert kezdek bekattanni.


"3-as, kiegyensúlyozott életem van ilyen munkák nélkül is, sporttal is el lehet érni ugyanezt"


Na látod, én például pont ezen célból kezdtem el konditerembe járni és csak azt értem el vele, hogy még fáradtabb vagyok, abszolút nem szabadít fel, sőt inkább még jobban "görcsössé" tesz és nem látom, hogy azok az endorfinok valahogy fel tudnának szabadulni. Ráadásként pedig még heti 3-szor 1,5 óra is kiesik emiatt. Természetesen ezalatt semmit nem izmosodtam (5 hónap). Nagyon kérem a segítségeteket, hogy aki hasonló cipőben jár(t), az adjon valami konkrét tanácsot, mert a szemem láttára fog kettétörni a karrierem, miközben testileg/lelkileg tönkremegyek.

2016. nov. 12. 16:24
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem vagyunk egyformák, sajnálom, de nekem ez a véleményem, nálam ez vált be. Klisé, de kinek a pap, kinek a papné(nekem mondjuk inkább a lánya ;)).
2016. nov. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A sport is fizikai munka. :-)
2016. nov. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7-es, de egy gyorsétteremben vagy gyárban rohadni más, mint sportolni, kb. tényleg csak annyi a közös bennük, hogy mindkettő fizikai munka. De már előre látom, hogy ezzel a véleménnyel nem leszek népszerű...
2016. nov. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy más, nem is ez a lényeg, a lényeg az, hogy ha túl vagy terhelve valamilyen téren, azt valami teljesen más jellegű dologgal tudod kiegyensúlyozni, a szellemi munkát pl. fizikai terheléssel (legyen az fizikai munka, futás, edzés, kertészkedés, mindegy, ez mindenkinek egyéni), és a fizikai terhelést pedig valami nem fizikaival (pl. egyik tipikus, ha valaki lenyom egy hosszú műszakot fizikai melót, hazamegy és leül a tévé elé, de van, aki mondjuk olvas, esetleg tanulni kezd valamit... stb.).

A lényeg, hogy a szervezetünk egyensúlyra törekszik, és ha mi ezt nem ismerjük fel és nem adjuk meg neki, akkor jön a kimerültség, a betegségek, idegi fáradtság... stb. Szóval a szervezetünk rákényszerít minket az egyensúlyi állapotra, ha mi magunktól erre nem törekszünk valahogy. :-)

Ez így stimm? :-)

Hogy a kérdezőn pontosan mi fog segíteni a sok lehetőség közül, azt majd ő megtalálja magának.

2016. nov. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
9-es, eddig is stimmelt, értettem végig, csak mondtam, hogy nekem erre a sport való, nincs szükségem ehhez a kiegyensúlyozottsághoz raktári munkára vagy hasonlókra... azt gyanítom, szimplán elbeszéltük egymás mellett, pedig ugyanarra gondolunk, csak máshogy érjük el azt a dolgot. :)
2016. nov. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!