Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy sok embernek...

Miért van az hogy sok embernek egy konfliktus nem az igazság eldöntéséről, hanem az egóról szól?

Figyelt kérdés

Tehát ilyen "rangsoroló" értékrendben gondolkodik,ő úgy éli meg hogy alsóbbrendű vagy alárendelt mivel nem neki volt igaza veled szemben.

Szerintem egy konfiliktusnak az lenne a lényege hogy igazságos döntés szülessen és tökmindegy hogy azt melyik fél mondja ki.

Sokaknak miért az egóról szól ez,a józan ész helyett?


2016. nov. 13. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:
A konfliktus az egóról szól. A konstruktív vita az, ami az igazság eldöntése, vagy legalább egy kompromisszumos megoldás felé vezet.
2016. nov. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja a konfliktus az egóról szól, hogy mindegy mi van, csak nekem legyen igazam.


A legtöbb esetben alapból azért indul az egész, hogy az egyik fél okoskodhasson, vagy ráerőltesse a véleményét a másikra. Párharcként élik meg az emberek, ahol van győztes és vesztes fél.


Ebből is látszik, hogy milyen kicsinyes az ember, ahelyett hogy a világot, társadalmat építené azt nézi, hol köthet bele a másikba.

2016. nov. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a gyerekkortól versenyszellemre való kondicionálás eredménye, hogy már a vitát is úgy élik meg, hogy ha nem nekem van igazam, akkor vesztettem, azt márpedig nem szabad. Szerintem meg lehet ezt haladni, bár nem könnyű feladat.
2016. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!