Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beszédfejlesztési ötletek?

Beszédfejlesztési ötletek?

Figyelt kérdés
Mostanában elég gyakran előfordul,hogy egy mondatban a szavakat nem tudom rendesen ragozni,belebotlik a nyelvem,stb.Hogyan tudnám a beszédemet fejleszteni?
2016. nov. 14. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Montágh Imre Tiszta beszéd - színművész-hallgatók is ezt használják, hangosan kell gyakorolni.

[link]

2016. nov. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így jár az, aki csak interneten, írásban kommunikál éveken át. Beszélgess utcán, boltban, buszon, mindenhol. Menj ki a piacra szombatonként, az árusok nagyon szeretnek beszélgetni. Gyakorolj! ;)
2016. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elég durva, de én is ugyan abban a helyzetben vagyok, mint te, kérdező ://
2016. nov. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor gyakoroljatok, kérdező és 3-as - látványosan lehet haladni. Fontos, hogy hangosan kell gyakorolni. Jó a Montágh gyakorlatokon kívül hangosan verseket, szövegeket olvasni.
2016. nov. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Így jár az, aki csak interneten, írásban kommunikál éveken át. Beszélgess utcán, boltban, buszon, mindenhol. Menj ki a piacra szombatonként, az árusok nagyon szeretnek beszélgetni. Gyakorolj! ;)"


Annyira normi ez a komment, hogy olyan nincs...


"Csak kezdj el beszélgetni random emberekkel, mozdulj ki!"


Nyilván mindenki arra vár, hogy munkába, suliba vagy előadásra menet leszólítsák.

2016. nov. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 5,

Mi a baj? Talán nincs igazam? Azoktól az egy szavas fészbuk üziktől, amiket a 20 szavas szókincseitekből kreáltok, nem tanultok meg beszélni. És ne legyél már ennyire negatív! Igenis lehet beszélgetni emberekkel. Igaz, többnyire nem a fiatalokkal, de 40 felettiekkel simán, de a legjobbak a nyugdíjas nénikék, azoktól megszabadulni is alig lehet. Nekem 2 ilyen nyugger szomszédom van, órákig lehet velük traccsolni. De volt, hogy utcán egy fenékig érő hajú, 20 év körüli lánynak mondtam, hogy de szép haja van, és rögtön megállt mesélni, hogy 3 éves kora óta növeszti, meg hogy az apja piszkálja, hogy vágassa már le stb. Azóta is ha találkozunk valahol, megállunk pár percet beszélgetni, pedig az apja lehetnék.

Nem harapnak ám az emberek, csak mosolyogj, és legyél nyitott. ;)

2016. nov. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rakj a szádba golyókat mint a király beszéde filmbe
2016. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!